Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist acht jaar en tbs tegen 17-jarige verdachte liquidatie

OM eist acht jaar en tbs tegen 17-jarige verdachte liquidatie

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Amsterdam acht jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 17-jarige verdachte van de huurmoord op de 56-jarige Itzhak Meiri. Tegen medeverdachte Jesus T.A. (21) eiste het OM twintig jaar cel. Het slachtoffer werd op 22 december vorig jaar na een bezoek aan de tandarts doodgeschoten in de Wieringerstraat in Amstelveen. De twee verdachten zouden Meiri al geruime tijd hebben gevolgd. "Kil en gewetenloos", zo omschreef de officier van justitie de moordexpeditie.

De 17-jarige F.M. zou de schutter zijn geweest, maar beide verdachten zijn even verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van het slachtoffer, meent het OM. T.A. nam de opdracht aan en fungeerde als chauffeur. Het OM vindt het noodzakelijk het volwassenenstrafrecht op de minderjarige verdachte toe te passen, onder meer vanwege de ernst van het misdrijf. Het gaat om een "koelbloedig geplande en uitgevoerde liquidatie". De jonge leeftijd van de vermoedelijke daders noemde de officier "schokkend en zorgelijk".

M. was ten tijde van de moord 16 jaar oud. Hij zou zeven kogels hebben afgevuurd. Meiri werd er door drie geraakt en bezweek kort na de moord in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.

Zwijgrecht

M. heeft geen enkele verklaring willen afleggen en beriep zich ook tijdens zijn berechting consequent op zijn zwijgrecht. Medeverdachte Jesus T.A. heeft in juli bij de politie bekend. Hij heeft de moordopdracht via Snapchat aangenomen, zo heeft hij verklaard. T.A. werd een dag na de moord opgepakt, M. in januari. Bewijs tegen het tweetal is volgens het OM ruimschoots aanwezig. Behalve de bekentenis van T.A. beschikt justitie over onder meer DNA-sporen, camerabeelden en verklaringen van ooggetuigen. Op een telefoon is een vermoedelijk door M. ingesproken drillrap over de moord gevonden.

Itzhak Meiri zou op een dodenlijst hebben gestaan. Hij werd jaren geleden veroordeeld tot 6,5 jaar cel voor de afpersing van zakenlieden. Over de achtergrond van de moord heeft T.A. niet willen verklaren.

Persoonlijkheidsonderzoek

M. heeft gedeeltelijk meegewerkt aan een persoonlijkheidsonderzoek, waarvan de details tijdens de rechtszaak achter gesloten deuren werden besproken, vanwege de minderjarigheid van de verdachte. Er is sprake van een "ernstige gedrags- en persoonlijkheidsproblematiek". Het OM wil dat de tbs-behandeling al tijdens het uitzitten van de celstraf begint "zodat gered kan worden wat er te redden valt". De jongen zou door die behandeling "moeten leren omgaan met demonen uit zijn verleden", aldus de officier.

Donderdagmiddag pleiten de advocaten van de twee verdachten.

Meer uit Binnenland

OVV: oorzaak neerstorten vliegtuigje op A58 blijft onduidelijk

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) heeft niet kunnen achterhalen wat de oorzaak is geweest van het ongeluk in juli 2024 toen een vliegtuigje neerstortte op de A58 bij Rucphen. Door het ongeluk kwam de piloot, een 67-jarige man uit Roosendaal, om het leven.

42 minuten geleden
Rijkswaterstaat ziet files snel afnemen

DEN HAAG (ANP) - De files die dinsdagochtend zijn ontstaan door het winterse weer nemen snel af, meldt Rijkswaterstaat. Alleen in het zuidwesten zijn er nog vertragingen door gladheid. Er staat rond 10.20 uur nog zo'n 50 kilometer file. Rijkswaterstaat benadrukt wel dat nu er minder verkeer is, de weg sneller wit kan worden. "Uiteraard blijven we schuiven en strooien."

50 minuten geleden
KNRM redde in 2025 meer mensen

IJMUIDEN (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) moest in 2025 iets vaker het water op om mensen en dieren te redden dan in 2024. Volgens een woordvoerder was de zomer van 2025 vergelijkbaar met die van 2024, en waren er vaker reddingsacties met schepen waar veel mensen op zaten. Daardoor is het aantal geredde mensen hoger, met 3592 in 2025 tegenover 2987 in 2024.

1 uur geleden
OM legt zich neer bij vrijspraak medeverdachten koffermoordzaak

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie legt zich neer bij de uitspraak van het gerechtshof in de zogenoemde koffermoordzaak. Het hof sprak in december vier medeverdachten vrij van het medeplegen van de moord op Manuel Alvarez y Pena (29) uit Zwijndrecht en het wegmaken van zijn lichaam. Twee van hen kregen in 2023 nog celstraffen van twintig jaar opgelegd door de rechtbank.

1 uur geleden
IT-storing voorbij, treinverkeer regio Amsterdam blijft ontregeld

UTRECHT (ANP) - De IT-storing bij de NS is opgelost, waardoor de zogeheten winterdienstregeling vanaf 10.00 uur wordt opgestart. In de regio Amsterdam en Flevoland blijft het treinverkeer ontregeld door wisselstoringen, meldt de NS.

1 uur geleden
ANWB: minder drukke ochtendspits dan maandag

DEN HAAG (ANP) - De ochtendspits is tot dusver minder druk dan maandag, laat de ANWB weten. Reden is volgens een woordvoerder dat er minder sneeuw valt. Hij waarschuwt wel dat het zeker in het midden van het land nog glad kan zijn.

2 uur geleden
Geen onderwijs of tentamens Universiteit Utrecht om ov-problemen

UTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht (UU) krijgen dinsdag geen onderwijs op locatie. Ook zijn de tentamens geschrapt. Reden zijn de problemen met het openbaar vervoer in de regio.

3 uur geleden