Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist acht jaar celstraf tegen waterpolocoach

OM eist acht jaar celstraf tegen waterpolocoach

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van acht jaar en een beroepsverbod van tien jaar geëist tegen voormalig waterpolocoach Koen P. (34). Hij staat deze week bij de rechtbank in Den Haag terecht voor verkrachting, ontucht en aanranding van zes jonge waterpolosters, onder wie minderjarigen. Een van hen was tijdens de ontucht vijftien jaar, volgens het OM.

Justitie verwijt de voormalig assistent-trainer van Jong Oranje dat hij zes jaar lang misbruik heeft gemaakt van de meisjes door zijn hoge positie in de waterpolowereld. P. heeft een deel van de beschuldigingen bekend, maar in een aantal zaken ontkent hij dat hij seks had met de vrouwen die aangifte deden. De officier van justitie noemde het onaannemelijk dat er niets is gebeurd.

De man werd opgepakt in de zomer van 2018 na twee aangiftes van minderjarige pupillen, waarna meer aangiftes volgden. Hij zat ruim elf maanden vast.

Veel beroering

De officier van justitie noemde het "een zedenzaak van omvang die veel beroering heeft losgemaakt in de waterpolowereld". De verdachte heeft in haar ogen op grove wijze misbruik gemaakt van de afhankelijke positie die zijn pupillen van hem hadden hadden. "Hij vergrote de druk door het stil te houden door ze voor te spiegelen dat het anders grote gevolgen zou hebben voor hun topsportcarrière. De verdachte heeft zich alleen laten leiden door zijn eigen behoeftes."

P. zegt dat de slachtoffers hem overhaalden tot seks en betuigde in een aantal zaken spijt, maar hij is volgens het OM de enige die verantwoordelijk is. "Hij was de volwassene, hij was hun leerlingbegeleider op school en hij was hun coach bij de waterpoloclub. Uit het dossier komt een beeld naar voren van een zelfverzekerde man, die bot kan zijn, het altijd beter wist en wiens wil wet is."

Donderdag is de laatste zittingsdag, dan komt de verdediging aan het woord. De rechtbank doet op 19 maart uitspraak.

Meer uit Binnenland

Nederland voelt wel voor meedoen aan oefeningen Oekraïne-coalitie

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar de gezamenlijke militaire oefeningen die Frankrijk wil organiseren met de bondgenoten van Oekraïne. Het ministerie van Defensie heeft "een positieve grondhouding", laat het weten.

25 minuten geleden
9 maanden geen treinen tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven ligt vanaf oktober negen maanden stil vanwege de vervanging van de spoorbrug over de Gouwe. Die is op zich veilig, maar er is "beweging geconstateerd in de landhoofden en middenpijler van de spoorbrug", aldus de NS.

2 uur geleden
Dolle Mina's protesteren tegen vrijspraak in verkrachtingszaak

UTRECHT (ANP) - Bij de rechtbank in Utrecht demonstreren donderdagmiddag tientallen mensen tegen de vrijspraak van twee mannen (45 en 48) voor de verkrachting van een 17-jarig meisje in Nieuwegein. De veertigers werden vrijgesproken omdat volgens de rechtbank niet kon worden vastgesteld dat het minderjarige slachtoffer zich in een 'bijzonder kwetsbare positie' bevond. De actie wordt georganiseerd door de Dolle Mina's.

3 uur geleden
27,5 jaar cel voor liquidatie en poging tot liquidatie in Ritthem

BREDA (ANP) - De rechtbank Zeeland-West-Brabant heeft een 34-jarige man veroordeeld tot een celstraf van 27,5 jaar voor het doodschieten van een man op de Visodeweg in het Zeeuwse Ritthem in september 2024. Een andere man werd tijdens het vluchten beschoten en later zwaargewond aangetroffen.

4 uur geleden
Rechter houdt afschieten van damherten Hoeksche Waard weer tegen

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland mag de damherten in de Hoeksche Waard niet afschieten. De rechtbank heeft opnieuw geoordeeld dat de onderbouwing voor het doden van de hele populatie onvoldoende is. Vijf jaar geleden hield de rechter het afschieten van de dieren in het plattelandsgebied ook al tegen.

4 uur geleden
Wijkagent die politie-informatie zou hebben verkocht komt vrij

BREDA (ANP) - Erwin van E. (62), de voormalige vloggende wijkagent uit Tilburg die verdacht wordt van het jarenlang doorspelen van vertrouwelijke informatie uit politiesystemen, komt voorlopig op vrije voeten. De rechtbank in Breda besloot donderdag zijn voorarrest te schorsen. Ook zijn vriendin en medeverdachte Kaylee van O. (24) komt met ingang van vrijdagmiddag vrij. Ze zaten sinds 8 januari vast.

5 uur geleden
Bijna 2100 vrouwen lopen 50 km tijdens Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Dit jaar lopen 2080 vrouwen de 50 kilometer tijdens de Nijmeegse Vierdaagse. Dat komt neer op 19,9 procent van de mensen die de langste afstand wandelen. Het aandeel vrouwen dat 50 kilometer loopt, groeit al enkele jaren gestaag. De jongste wandelaarster op de langste afstand is 11, de oudste 81.

5 uur geleden