Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist acht jaar celstraf tegen waterpolocoach

OM eist acht jaar celstraf tegen waterpolocoach

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van acht jaar en een beroepsverbod van tien jaar geëist tegen voormalig waterpolocoach Koen P. (34). Hij staat deze week bij de rechtbank in Den Haag terecht voor verkrachting, ontucht en aanranding van zes jonge waterpolosters, onder wie minderjarigen. Een van hen was tijdens de ontucht vijftien jaar, volgens het OM.

Justitie verwijt de voormalig assistent-trainer van Jong Oranje dat hij zes jaar lang misbruik heeft gemaakt van de meisjes door zijn hoge positie in de waterpolowereld. P. heeft een deel van de beschuldigingen bekend, maar in een aantal zaken ontkent hij dat hij seks had met de vrouwen die aangifte deden. De officier van justitie noemde het onaannemelijk dat er niets is gebeurd.

De man werd opgepakt in de zomer van 2018 na twee aangiftes van minderjarige pupillen, waarna meer aangiftes volgden. Hij zat ruim elf maanden vast.

Veel beroering

De officier van justitie noemde het "een zedenzaak van omvang die veel beroering heeft losgemaakt in de waterpolowereld". De verdachte heeft in haar ogen op grove wijze misbruik gemaakt van de afhankelijke positie die zijn pupillen van hem hadden hadden. "Hij vergrote de druk door het stil te houden door ze voor te spiegelen dat het anders grote gevolgen zou hebben voor hun topsportcarrière. De verdachte heeft zich alleen laten leiden door zijn eigen behoeftes."

P. zegt dat de slachtoffers hem overhaalden tot seks en betuigde in een aantal zaken spijt, maar hij is volgens het OM de enige die verantwoordelijk is. "Hij was de volwassene, hij was hun leerlingbegeleider op school en hij was hun coach bij de waterpoloclub. Uit het dossier komt een beeld naar voren van een zelfverzekerde man, die bot kan zijn, het altijd beter wist en wiens wil wet is."

Donderdag is de laatste zittingsdag, dan komt de verdediging aan het woord. De rechtbank doet op 19 maart uitspraak.

Meer uit Binnenland

Jongens en mannen aangehouden na vechtpartij Krabbendijke

KRABBENDIJKE (ANP) - In het Zeeuwse Krabbendijke heeft de politie twee mannen en twee jongens aangehouden in de Dorpsstraat in verband met een vechtpartij die vermoedelijk begon op het treinstation. De politie kreeg een melding van een "onrustige, maar onduidelijke situatie" en ging met meerdere wagens ter plaatse.

59 minuten geleden
Komende week kouder met lokaal kans op sneeuw

HOUTEN (ANP) - Door de aanvoer van koude lucht uit het oosten, daalt de gemiddelde temperatuur aankomende week. Volgens weerbureau Weeronline wordt het overdag gemiddeld niet warmer dan 5 graden en is er plaatselijk ook kans op nachtvorst. Ook kunnen er, mits het koud genoeg blijft, witte vlokken naar beneden dwarrelen.

6 uur geleden
Harde botsing van vluchtende auto in centrum van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een automobilist die zondagochtend aan de politie probeerde te ontkomen, heeft een harde botsing gehad in het centrum van Rotterdam. Een van de inzittenden is aanspreekbaar naar een ziekenhuis gebracht, de ander sloeg op de vlucht.

7 uur geleden
Rutte over dreigende Trump: kijk naar onderliggende boodschap

AMSTERDAM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump mag dan dreigende uitspraken doen over bijvoorbeeld Groenland of het Panamakanaal, het is vooral de onderliggende boodschap waar men op moet letten. Dat zegt NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte in het programma Buitenhof.

8 uur geleden
Rutte rekent op komst Trump naar NAVO-top in Den Haag

AMSTERDAM (ANP) - De NAVO weet niet beter dan dat de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump in juni naar Den Haag komt voor de NAVO-top. "We hebben geen andere berichten", zei NAVO-chef Mark Rutte zondag.

9 uur geleden
Rutte sluit vredesoverleg Oekraïne zonder Europa niet uit

AMSTERDAM (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte houdt de mogelijkheid open dat Europa niet deelneemt aan toekomstige onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne. De Verenigde Staten zullen in zulk vredesoverleg met Rusland zeker wel een grote rol spelen, denkt hij.

9 uur geleden
Zwaar vuurwerk in brievenbus bij huizen in zelfde straat Zaandam

ZAANDAM (ANP) - Bij twee naastgelegen huizen aan de Rode Zee in Zaandam zijn zaterdagavond rond 23.55 uur twee explosies geweest. Er is zwaar vuurwerk door de brievenbussen van de woningen gegooid, meldt de politie.

9 uur geleden