OM eist 8 jaar in coldcase verkrachtingen Schiedam en Vlaardingen
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Rotterdam acht jaar cel geëist tegen de 53-jarige Marcel B. uit Schiedam, in een coldcase waarin twee jonge meisjes ruim dertien jaar geleden slachtoffer werden van verkrachting en een derde meisje daar op het nippertje aan wist te ontsnappen. B. ontkent alle beschuldigingen. Het voornaamste bewijs tegen hem bestaat uit een DNA-match.
B. zou in augustus 2010 een 15-jarig meisje hebben verkracht in de kelderbox van de flat in Schiedam waar zij woonde. Onder bedreiging van een mes dwong hij het slachtoffer tot tal van seksuele handelingen. Op 20 september van dat jaar zou B. hebben toegeslagen in een kelderbox in Vlaardingen. Toen was een meisje van 13 het slachtoffer. Diezelfde middag wist een 15-jarig meisje net op tijd te ontkomen uit een kelderbox elders in Vlaardingen, waarin B. haar gevolgd zou zijn.
Een coldcaseteam blies het onderzoek in 2020 nieuw leven in. Dankzij een grootschalig DNA-onderzoek kwam B. definitief als verdachte in beeld. Zijn DNA kwam overeen met sporen in de twee verkrachtingszaken. Het meest opmerkelijke opsporingsmiddel in het onderzoek was de publiekelijke verspreiding van een hologram, gemaakt op basis van het signalement van de dader. Dit leverde honderden tips op.
Ontkenning
Op 16 januari vorig jaar hield de politie B. aan. Sindsdien zit hij in voorarrest.
De officier van justitie nam het B. kwalijk dat hij hardnekkig blijft ontkennen. "De verdachte is gewoon doorgegaan met zijn leven", aldus de aanklager, "terwijl het leven van de slachtoffers voor altijd is getekend." Het DNA-bewijs "schreeuwt om een verklaring", vindt het OM.
Angst
"De drie slachtoffers hebben ongelooflijk angstige momenten gehad, daar in die kelderboxen", zei de officier. Dat die momenten ook jaren na dato diepe sporen hebben nagelaten bleek ter zitting uit de verklaringen van twee van hen.
De reactie van B. daarop luidde: "Ik vind het uiteraard vreselijk wat er allemaal is gebeurd met de meiden, maar ik wil benadrukken dat ik het niet ben geweest." Uit psychologisch onderzoek is gebleken dat B. zwakbegaafd is, maar geen stoornissen heeft.
Witwassen
Naast de zedenmisdrijven verdenkt het OM B. van het witwassen van ruim 116.000 euro, die de politie in contanten in een kluis in de slaapkamer van zijn woning vond.
B.'s advocaat Paul Acda had kritiek op het DNA-onderzoek en vindt dat de resultaten ervan niet als bewijs kunnen dienen. Hij vindt dat zijn cliënt moet worden vrijgesproken.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
7 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
8 uur geleden