
OM eist 8 jaar cel en tbs tegen Rotterdammer voor babymoord
ROTTERDAM (ANP) - De 23-jarige Rotterdammer Ruud S. die wordt verdacht van de moord op zijn zes maanden oude dochtertje, hoorde maandag een celstraf van acht jaar en tbs met dwangverpleging tegen zich eisen.
Het meisje Emily werd op 17 juli vorig jaar met messteken om het leven gebracht in een appartement aan de Wolphaertsbocht in Rotterdam-Charlois. S. sneed haar met een groot mes de keel door in een slaapkamer.
Ruud S. staat terecht voor de militaire kamer van de rechtbank in Arnhem, omdat hij in dienst is van Defensie als ICT'er. Volgens zijn psychiater en psycholoog verkeerde S. in een psychose als gevolg van schizofrenie. Door de paranoïde waanbeelden is de moord hem in sterk verminderde mate toe te rekenen, vinden de gedragsdeskundigen. Zij adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met dwangverpleging. Het OM neemt dat advies over. Daarnaast eiste het OM een celstraf "gelet op de aard en de gruwelijkheid van het feit".
Psychisch onderuit
De officier van justitie schetste een beeld van een drugsverslaafde verdachte met meerdere verantwoordelijkheden en een aftakelende psychische conditie. S. was niet alleen huisvader en militair, maar bevond zich volgens de aanklager ook in een criminele omgeving als drugshandelaar en -koerier en uitbater van een webshop met nepproducten. Door gelijktijdig op meerdere borden te schaken was hij gedoemd om psychisch onderuit te gaan, aldus de officier.
Zijn drugsgebruik, hij snoof speed en blowde veelvuldig, droeg bij aan de waanbeelden. Hij heeft daarmee zelf een bijdrage geleverd aan de psychose en daarom is hij niet volledig ontoerekeningsvatbaar, redeneert het OM.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vrijwel alle wegen, snelwegen, op- en afritten, viaducten en tunnels die waren afgesloten in verband met de NAVO-top, zijn weer open. Dit meldt Rijkswaterstaat donderdagochtend. De N44 is nog wel afgesloten, evenals een aantal lokale wegen.
22 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - In een veevoederfabriek aan de Antennestraat in Veenendaal is in de nacht van woensdag op donderdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Utrecht.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ProRail heeft de oorzaak gevonden van de seinstoring die woensdag voor veel hinder zorgde op het spoor rond Schiphol. Het gaat om een defecte railspoel, "een elektrische component die het mogelijk maakt dat treinen kunnen rijden", zo legt een woordvoerster van de spoorbeheerder uit. Een aannemer van ProRail begint rond 22.00 uur aan de reparatie van het defect, een "complexe klus". Het herstel duurt naar verwachting de hele nacht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen dagen zijn er meer ddos-aanvallen uitgevoerd op Nederlandse websites door pro-Russische hackersgroepen rond de NAVO-top, zegt justitieminister David van Weel. Veel aanvallen konden snel worden afgewend, volgens de VVD-minister.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De eerste groep Nederlandse reizigers die in Israël waren gestrand, is woensdagavond met een chartervlucht aangekomen op Vliegbasis Eindhoven. Het vliegtuig met daarin de Nederlanders landde iets na 18.30 uur op de luchthaven. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het gaat om een groep van 96 mensen. Op de vlucht zat ook een tiental mensen uit Finland, Ierland, Litouwen en Polen.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weer vertrokken uit Nederland. Iets voor 18.00 uur steeg het presidentiële vliegtuig, de Air Force One, op vanaf de Kaagbaan op Schiphol. Kort voor zijn vertrek hield Trump nog een persconferentie in Den Haag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweehonderd mensen zijn woensdag opgepakt toen ze probeerden de snelweg A12 in Den Haag te blokkeren. Het lukte een deel om op de weg te komen en het verkeer kort stil te leggen, maar zij werden snel weggehaald. Een ander deel werd tegengehouden bij een poging de Utrechtsebaan te betreden. Ze demonstreerden tegen de NAVO-top, de oorlog in de Gazastrook en het klimaatbeleid.
13 uur geleden