Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 7 maanden cel tegen eigenaar dodelijke klaphamer

OM eist 7 maanden cel tegen eigenaar dodelijke klaphamer

ALMELO (ANP) - Tegen een man uit Haaksbergen, die voor de rechtbank in Almelo terechtstaat voor een dodelijk incident met een klaphamer, is vrijdag een celstraf van zeven maanden geëist. Bij het incident op oudejaarsdag vorig jaar kwam de 12-jarige Bram om het leven. De eigenaar van de klaphamer Sebastiaan O. (38) is dood door schuld ten laste gelegd.

De officier van justitie verwijt O. grove onvoorzichtigheid. Bovendien heeft O. de regels overtreden door een te grote concentratie van een verboden explosief poeder in zijn schuur te bewaren.

Tegen het einde van de ochtend op 31 december 2021 sloeg O. op een mengsel van kaliumchloraat en zwavel. Die spatte bij de explosie uiteen tijdens het vuurwerkfeestje op de Albert Cuyplaan in Haaksbergen, waardoor de jonge toeschouwer Bram dodelijk in de borst werd getroffen door rondvliegende stukjes metaal. Een 11-jarig vriendje liep blijvende verwondingen op aan zijn benen.

Vuurwerkverbod

"Er gold een landelijk vuurwerkverbod om de zorg te ontlasten. Tegen deze gedachte is niet te bevatten dat verdachte op zoek ging naar een alternatief", zei de officier.

O. kocht de klaphamer bij een particulier die het mechanisme zelf had gemaakt. "Het was roestig staal en gammel laswerk. Dat de verdachte de klaphamer er degelijk uit vond zien, valt naar de mening van het Openbaar Ministerie niet te begrijpen."

Onzorgvuldigheid

Tijdens de klap kwam de klaphamer van de grond, bleek tijdens de zitting. De kinderen stonden niet op geruime afstand van de explosie, in de visie van het OM. O. gebruikte voor de klap ongeveer 20 gram van het explosieve poeder. "Het moet een enorme kracht geweest zijn", concludeert de officier uit de scherven.

"Het OM komt tot de conclusie dat er sprake is van grove schuld. Er is sprake van een opeenstapeling van fouten en onnadenkendheden. Hier mocht een hoge mate van zorgvuldigheid worden verlangd."

Strafbeschikking

De verkoper van de klaphamer wordt later strafrechtelijk vervolgd voor zowel het verkopen van het zelfgemaakte mechanisme als het bijbehorende klaphamerpoeder, maakte de officier bekend. Of dat zal leiden tot een rechtszaak is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder van het OM. Justitie kan ook zelf een straf opleggen. Zo’n zogenoemde strafbeschikking kan bijvoorbeeld bestaan uit het opleggen van een geldboete of een taakstraf.

De rechtbank doet op 15 december uitspraak in de zaak tegen O.

Meer uit Binnenland

Ruim 380.000 mensen bezochten Wereldhavendagen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.

1 uur geleden
Koning bezoekt geboorteplaats prins Claus met moeder en broer

HITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.

4 uur geleden
Ramp Nepal herdacht op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.

4 uur geleden
Vrouw (65) dood gevonden in Middenbeemster, man (29) aangehouden

MIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.

7 uur geleden
26-jarige Belg in Amsterdam aangehouden voor geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.

9 uur geleden
Opnieuw explosie in door conflicten geteisterd Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.

9 uur geleden
Herdenking beveiliger Overasselt geschrapt vanwege 'veiligheid'

NIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".

9 uur geleden