
OM eist 7 jaar cel en tbs voor doodsteken van echtgenote
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen een 45-jarige man voor het doodsteken van zijn vrouw. Dat gebeurde op 5 december vorig jaar in hun woning aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord. De vrouw kwam om het leven door 31 steekwonden en een snijwond.
De verdachte heeft verklaard dat hij en zijn vrouw in de ochtend van de fatale steekpartij ruzie hadden. Hun zonen van zes en vijftien jaar waren getuige van de steekpartij. De oudste heeft zijn vader nog van zijn moeder afgetrokken om haar te beschermen. Hij hoorde zijn vader zeggen dat ze wilde scheiden en dat hij wilde voorkomen dat ze de kinderen van hem zou wegnemen.
Volgens het OM is er sprake van doodslag. De man zou met opzet zijn vrouw hebben doodgestoken. Wanneer zo vaak in het lichaam wordt gestoken, kan niet anders dan worden geconcludeerd dat er sprake was van opzet om het slachtoffer te doden, zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Amsterdam. Voor moord zijn er echter onvoldoende aanwijzingen in het dossier te vinden.
Onderzoekers van het Pieter Baan Centrum concluderen dat de verdachte voor een groot deel handelde uit psychotische motieven. Zij adviseren de rechtbank om hem als tenminste sterk verminderd toerekeningsvatbaar te beschouwen.
De rechtbank doet op 23 december uitspraak.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Deelnemers aan de Vierdaagse in Nijmegen, die dinsdag van start gaat, kunnen zomers weer met soms een bui tegemoet zien. De laatste twee wandeldagen verlopen warmer dan de eerste twee, verwacht Weeronline.
1 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 29-jarige automobilist is zaterdagochtend overleden toen zijn auto van de weg raakte op de A20 bij Vlaardingen. Het eenzijdige ongeval gebeurde rond 05.25 uur, meldt de politie. De man zat alleen in de auto. Op foto's in regionale media is te zien dat de auto op zijn kop in het gras ligt. Volgens Rijnmond werd de bestuurder enkele tientallen meters naast het voertuig gevonden.
1 uur geledenGIFHORN (ANP/DPA) - Bij een ongeluk met een Nederlandse touringcar in de Duitse deelstaat Nedersaksen zijn zes mensen gewond geraakt, van wie twee zwaar. De bus met 23 senioren uit Nederland zou aan het begin van de avond van de weg zijn geraakt tussen de steden Rötgesbüttel en Meine in het district Gifhorn nadat de buschauffeur onwel was geworden, volgens de Duitse hulpdiensten.
11 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Nederlandse ambassade in Senegal heeft vrijdag besloten om een lhbti-evenement in de hoofdstad Dakar te annuleren na een waarschuwing van de Senegalese overheid. Het zou gaan om een filmvertoning met daaropvolgend een discussie over lhbti-kwesties, georganiseerd samen met de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de VN. Homoseksualiteit is strafbaar in Senegal.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In onder meer Gaza, Oekraïne en Soedan herhaalt zich op dit moment iets vergelijkbaars als wat zich in Srebrenica heeft afgespeeld dertig jaar geleden. Dat heeft hoofdimam Aldin Šahbazović van de Islamitische Vereniging voor Bosniakken in Nederland vrijdag gezegd bij de herdenking van de massamoord in 1995. Volgens hem herhaalt de wereld "hetzelfde patroon: onrecht wordt eerst genegeerd, daarna gerelativeerd en tenslotte gerechtvaardigd door koude geopolitieke berekeningen".
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Den Haag de genocide in Srebrenica in 1995 herdacht. Op de Lange Voorhout kwamen zij samen om stil te staan bij de massamoord 30 jaar geleden. Voorafgaand aan de bijeenkomst werd een vredesmars gelopen vanuit Wassenaar. Een groot aantal deelnemers droeg een wit shirt met de tekst 'never forget Srebrenica', sommigen hadden de Bosnische vlag om.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft ingestemd met een nieuwe Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). Vanaf 1 januari 2026 zal Marc Kuipers deze positie vervullen. Hij vervangt dan Pieter-Jaap Aalbersberg, die de functie sinds 2019 bekleedt.
18 uur geleden