OM eist 7 jaar cel en tbs voor doodsteken van echtgenote
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen een 45-jarige man voor het doodsteken van zijn vrouw. Dat gebeurde op 5 december vorig jaar in hun woning aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord. De vrouw kwam om het leven door 31 steekwonden en een snijwond.
De verdachte heeft verklaard dat hij en zijn vrouw in de ochtend van de fatale steekpartij ruzie hadden. Hun zonen van zes en vijftien jaar waren getuige van de steekpartij. De oudste heeft zijn vader nog van zijn moeder afgetrokken om haar te beschermen. Hij hoorde zijn vader zeggen dat ze wilde scheiden en dat hij wilde voorkomen dat ze de kinderen van hem zou wegnemen.
Volgens het OM is er sprake van doodslag. De man zou met opzet zijn vrouw hebben doodgestoken. Wanneer zo vaak in het lichaam wordt gestoken, kan niet anders dan worden geconcludeerd dat er sprake was van opzet om het slachtoffer te doden, zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Amsterdam. Voor moord zijn er echter onvoldoende aanwijzingen in het dossier te vinden.
Onderzoekers van het Pieter Baan Centrum concluderen dat de verdachte voor een groot deel handelde uit psychotische motieven. Zij adviseren de rechtbank om hem als tenminste sterk verminderd toerekeningsvatbaar te beschouwen.
De rechtbank doet op 23 december uitspraak.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
4 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.
4 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
7 uur geleden