OM eist 7 jaar cel en tbs voor doodsteken van echtgenote
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen een 45-jarige man voor het doodsteken van zijn vrouw. Dat gebeurde op 5 december vorig jaar in hun woning aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord. De vrouw kwam om het leven door 31 steekwonden en een snijwond.
De verdachte heeft verklaard dat hij en zijn vrouw in de ochtend van de fatale steekpartij ruzie hadden. Hun zonen van zes en vijftien jaar waren getuige van de steekpartij. De oudste heeft zijn vader nog van zijn moeder afgetrokken om haar te beschermen. Hij hoorde zijn vader zeggen dat ze wilde scheiden en dat hij wilde voorkomen dat ze de kinderen van hem zou wegnemen.
Volgens het OM is er sprake van doodslag. De man zou met opzet zijn vrouw hebben doodgestoken. Wanneer zo vaak in het lichaam wordt gestoken, kan niet anders dan worden geconcludeerd dat er sprake was van opzet om het slachtoffer te doden, zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Amsterdam. Voor moord zijn er echter onvoldoende aanwijzingen in het dossier te vinden.
Onderzoekers van het Pieter Baan Centrum concluderen dat de verdachte voor een groot deel handelde uit psychotische motieven. Zij adviseren de rechtbank om hem als tenminste sterk verminderd toerekeningsvatbaar te beschouwen.
De rechtbank doet op 23 december uitspraak.
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata zelf.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
7 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
10 uur geleden