OM eist 7 jaar cel en tbs tegen verdachte fataal ongeval A59
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag zeven jaar cel en tbs met dwang geëist tegen de 33-jarige man die ervan wordt verdacht dat hij op vrijdagavond 10 maart een dodelijk ongeval veroorzaakte op de A59 bij Sprang-Capelle. Door het ongeluk kwamen vier gezinsleden uit Raamsdonksveer om het leven. Het OM beschuldigt Thomas de G. uit Zevenbergschen Hoek van doodslag.
De slachtoffers waren een meisje van 10 jaar oud, een 13-jarige jongen en hun vader en moeder van 46 jaar oud. Zij wilden een vrachtwagen inhalen, toen De G. hard achterop hen botste. Omstanders probeerden de bestuurster, die aanvankelijk nog leefde, uit de brandende auto te halen. Ook de verdachte probeerde te helpen, maar de deuren gingen niet meer open.
De G. zelf raakte lichtgewond. Hij zei dat hij bij een vriend op bezoek was geweest en in totaal negen à tien biertjes op had. Met zijn mobiele telefoon filmde hij de rit. Die hij zich niet kon herinneren, op de botsing na, beweerde hij. Vlak voor het ongeluk reed De G. volgens de officier van justitie 254 kilometer per uur. De laatste seconde remde hij flink, waardoor de botssnelheid ongeveer 205 kilometer per uur was.
Filmpjes
"Zijn Seat kon werkelijk niet harder", zei de officier van justitie. Hij noemde het "een welbewuste actie". Op De G.'s toestel zouden nog veel meer filmpjes staan waarop te zien is dat hij ernstige verkeersovertredingen begaat. Volgens het OM is hij al eerder veroordeeld voor rijden onder invloed. Ook raakte hij zijn rijbewijs al eens kwijt.
Er waren dinsdag erg veel nabestaanden aanwezig in de rechtbank. "Betekent een mensenleven zo weinig voor je dat je er meteen vier tegelijk pakt?" zei een van hen. De G. raakte meerdere keren geëmotioneerd. "Ik vind het verschrikkelijk hoe ze zich voelen", zei hij over de nabestaanden. "Dit had nooit gemogen."
Persoonlijkheidsstoornis
Zijn advocaat zei dat De G. werd verrast toen de auto de vrachtwagen ging inhalen. Ook zou hij met het remmen een aanrijding hebben willen voorkomen. Hij vindt dat er geen sprake is van doodslag.
Volgens deskundigen heeft de verdachte een persoonlijkheidsstoornis en heeft hij intensieve behandeling nodig. De G. vindt dat hij geen alcoholverslaving heeft, "maar zijn vader en ex-vriendin denken daar anders over", aldus het OM. Zij eiste ook nog een rijontzegging van tien jaar. "Hij heeft zich volstrekt niet bekommerd om het leven van anderen. Door zijn rijgedrag is een heel gezin weggerukt uit het leven."
Uitspraak
De uitspraak is op 19 december.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
18 uur geleden