Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 7 jaar cel en tbs tegen verdachte fataal ongeval A59

OM eist 7 jaar cel en tbs tegen verdachte fataal ongeval A59

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag zeven jaar cel en tbs met dwang geëist tegen de 33-jarige man die ervan wordt verdacht dat hij op vrijdagavond 10 maart een dodelijk ongeval veroorzaakte op de A59 bij Sprang-Capelle. Door het ongeluk kwamen vier gezinsleden uit Raamsdonksveer om het leven. Het OM beschuldigt Thomas de G. uit Zevenbergschen Hoek van doodslag.

De slachtoffers waren een meisje van 10 jaar oud, een 13-jarige jongen en hun vader en moeder van 46 jaar oud. Zij wilden een vrachtwagen inhalen, toen De G. hard achterop hen botste. Omstanders probeerden de bestuurster, die aanvankelijk nog leefde, uit de brandende auto te halen. Ook de verdachte probeerde te helpen, maar de deuren gingen niet meer open.

De G. zelf raakte lichtgewond. Hij zei dat hij bij een vriend op bezoek was geweest en in totaal negen à tien biertjes op had. Met zijn mobiele telefoon filmde hij de rit. Die hij zich niet kon herinneren, op de botsing na, beweerde hij. Vlak voor het ongeluk reed De G. volgens de officier van justitie 254 kilometer per uur. De laatste seconde remde hij flink, waardoor de botssnelheid ongeveer 205 kilometer per uur was.

Filmpjes

"Zijn Seat kon werkelijk niet harder", zei de officier van justitie. Hij noemde het "een welbewuste actie". Op De G.'s toestel zouden nog veel meer filmpjes staan waarop te zien is dat hij ernstige verkeersovertredingen begaat. Volgens het OM is hij al eerder veroordeeld voor rijden onder invloed. Ook raakte hij zijn rijbewijs al eens kwijt.

Er waren dinsdag erg veel nabestaanden aanwezig in de rechtbank. "Betekent een mensenleven zo weinig voor je dat je er meteen vier tegelijk pakt?" zei een van hen. De G. raakte meerdere keren geëmotioneerd. "Ik vind het verschrikkelijk hoe ze zich voelen", zei hij over de nabestaanden. "Dit had nooit gemogen."

Persoonlijkheidsstoornis

Zijn advocaat zei dat De G. werd verrast toen de auto de vrachtwagen ging inhalen. Ook zou hij met het remmen een aanrijding hebben willen voorkomen. Hij vindt dat er geen sprake is van doodslag.

Volgens deskundigen heeft de verdachte een persoonlijkheidsstoornis en heeft hij intensieve behandeling nodig. De G. vindt dat hij geen alcoholverslaving heeft, "maar zijn vader en ex-vriendin denken daar anders over", aldus het OM. Zij eiste ook nog een rijontzegging van tien jaar. "Hij heeft zich volstrekt niet bekommerd om het leven van anderen. Door zijn rijgedrag is een heel gezin weggerukt uit het leven."

Uitspraak

De uitspraak is op 19 december.

Meer uit Binnenland

NCTV wacht meer info uit Duitsland over aanslag Berlijn af

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."

13 minuten geleden
Marcouch vol afschuw over 'laffe en brute' aanval Berlijn

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zijn afschuw uitgesproken over de "laffe en brute aanval op mensen die in Berlijn vreedzaam bijeenkwamen om vrijheid, gelijkwaardigheid en het leven te vieren".

34 minuten geleden
Halsema: waar nodig extra maatregelen bij WorldPride Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam laat weten dat er bij de WorldPride in haar stad "waar nodig" extra maatregelen worden getroffen. Dit naar aanleiding van de aanslag in Berlijn zaterdag. De Amsterdamse driehoek (politie, burgemeester en Openbaar Ministerie) heeft overlegd en er is nauw contact met de organisatie, stelt ze.

1 uur geleden
Zomercarnaval in Rotterdam rustig verlopen, wel aanhoudingen

ROTTERDAM (ANP) - Het Zomercarnaval in Rotterdam is zaterdag wat de politie betreft rustig verlopen. Er waren her en der opstootjes waar de politie moest optreden, maar er deden zich geen grote incidenten voor, aldus de politie. Er zijn in totaal 29 mensen aangehouden, voor allerlei verschillende zaken.

1 uur geleden
Sterrenwachten gaan naar strand en stad voor zonsverduistering

DEN HAAG (ANP) - De zon wordt binnenkort bijna helemaal verduisterd. Zoiets komt in Nederland niet vaak voor, en daarom komen mensen op meerdere plekken samen om dat te bekijken. Zo openen sterrenwachten hun deuren, en sommige gaan juist naar buiten, naar mensen toe.

1 uur geleden
Uitbundig Zomercarnaval trekt door centrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Ruim 2500 dansers en danseressen trekken zaterdagmiddag door het centrum van Rotterdam, bekeken door vele duizenden bezoekers. De 42e editie van het festijn verloopt tot dusver feestelijk en zonder grote problemen. Met zo'n 25 graden zit het weer ook mee.

18 uur geleden
Máxima bij 'historische viering' WorldPride in Vondelpark

AMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft zaterdagmiddag voorafgaand aan de opening van WorldPride 2026 het Pride Park in het Amsterdamse Vondelpark bezocht. Máxima noemde het een "historisch moment" om bij de openingsceremonie te zijn. Samen met burgemeester Femke Halsema sprak zij met vertegenwoordigers van verschillende organisaties uit de lhbtiqa+-gemeenschap.

20 uur geleden