Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 7 jaar cel en tbs tegen verdachte fataal ongeval A59

OM eist 7 jaar cel en tbs tegen verdachte fataal ongeval A59

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag zeven jaar cel en tbs met dwang geëist tegen de 33-jarige man die ervan wordt verdacht dat hij op vrijdagavond 10 maart een dodelijk ongeval veroorzaakte op de A59 bij Sprang-Capelle. Door het ongeluk kwamen vier gezinsleden uit Raamsdonksveer om het leven. Het OM beschuldigt Thomas de G. uit Zevenbergschen Hoek van doodslag.

De slachtoffers waren een meisje van 10 jaar oud, een 13-jarige jongen en hun vader en moeder van 46 jaar oud. Zij wilden een vrachtwagen inhalen, toen De G. hard achterop hen botste. Omstanders probeerden de bestuurster, die aanvankelijk nog leefde, uit de brandende auto te halen. Ook de verdachte probeerde te helpen, maar de deuren gingen niet meer open.

De G. zelf raakte lichtgewond. Hij zei dat hij bij een vriend op bezoek was geweest en in totaal negen à tien biertjes op had. Met zijn mobiele telefoon filmde hij de rit. Die hij zich niet kon herinneren, op de botsing na, beweerde hij. Vlak voor het ongeluk reed De G. volgens de officier van justitie 254 kilometer per uur. De laatste seconde remde hij flink, waardoor de botssnelheid ongeveer 205 kilometer per uur was.

Filmpjes

"Zijn Seat kon werkelijk niet harder", zei de officier van justitie. Hij noemde het "een welbewuste actie". Op De G.'s toestel zouden nog veel meer filmpjes staan waarop te zien is dat hij ernstige verkeersovertredingen begaat. Volgens het OM is hij al eerder veroordeeld voor rijden onder invloed. Ook raakte hij zijn rijbewijs al eens kwijt.

Er waren dinsdag erg veel nabestaanden aanwezig in de rechtbank. "Betekent een mensenleven zo weinig voor je dat je er meteen vier tegelijk pakt?" zei een van hen. De G. raakte meerdere keren geëmotioneerd. "Ik vind het verschrikkelijk hoe ze zich voelen", zei hij over de nabestaanden. "Dit had nooit gemogen."

Persoonlijkheidsstoornis

Zijn advocaat zei dat De G. werd verrast toen de auto de vrachtwagen ging inhalen. Ook zou hij met het remmen een aanrijding hebben willen voorkomen. Hij vindt dat er geen sprake is van doodslag.

Volgens deskundigen heeft de verdachte een persoonlijkheidsstoornis en heeft hij intensieve behandeling nodig. De G. vindt dat hij geen alcoholverslaving heeft, "maar zijn vader en ex-vriendin denken daar anders over", aldus het OM. Zij eiste ook nog een rijontzegging van tien jaar. "Hij heeft zich volstrekt niet bekommerd om het leven van anderen. Door zijn rijgedrag is een heel gezin weggerukt uit het leven."

Uitspraak

De uitspraak is op 19 december.

Meer uit Binnenland

Minderhoud: grenzen scherp in gaten houden om vuurwerk te stoppen

DEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."

16 minuten geleden
Forse kritiek toezichthouders op nieuwe wet inlichtingendiensten

DEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).

2 uur geleden
Ziekenhuis wist niet van misbruikverdenkingen arts uit Bergen

ALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.

4 uur geleden
Nederlanders opgepakt na schietpartij en achtervolging Marbella

MARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.

7 uur geleden
Kunstbeurs TEFAF blijft nog eens 10 jaar in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.

8 uur geleden
Ook tweede gewonde agent Overasselt uit ziekenhuis ontslagen

APELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.

8 uur geleden
Rijkswaterstaat ziet afvoer van de Rijn nog niet verbeteren

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet de hoeveelheid water die door de Maas en de Rijn stroomt nog niet verbeteren, ondanks de regen van de laatste tijd. In de jongste wekelijkse droogtemonitor staat dat de afvoer van beide rivieren nog altijd zeer laag is en verder zal dalen.

8 uur geleden