OM eist 40 uur werkstraf tegen presentatrice Raisa Blommestijn
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een werkstraf van veertig uur geëist tegen Raisa Blommestijn, presentatrice van de omroep Ongehoord Nederland (ON!), voor groepsbelediging en smaad.
Blommestijn staat in de rechtbank in Den Haag terecht voor een bericht op sociale media van 10 mei vorig jaar, waarin ze zich volgens het OM beledigend uitliet over mensen met een zwarte huidskleur door de term 'negroïde primaten' te gebruiken. Het OM ziet dit als groepsbelediging. "De verdachte heeft zeer kwetsende uitlatingen gedaan. Voor zulke uitlatingen is geen plaats in onze maatschappij", zei de officier van justitie.
Het gaat om een bericht dat Blommestijn vorig jaar plaatste op X. De aanleiding was een filmpje van een mishandeling. Ze schreef op X: "Wéér een blanke man op straat in elkaar getrapt door een groep negroïde primaten. Hoe veel weerloze blanken moeten nog slachtoffer worden? Talloze waarschijnlijk: de open grenzen-elite importeert dit volk met bosjes, met alle gevolgen van dien".
Grens overschreden
Volgens de officier van justitie heeft ze hiermee de grens van de vrijheid van meningsuiting overschreden. "Onnodig grievend", noemde de aanklaagster de uiting. "Met deze tweet scheert ze alle mensen met een zwarte huidskleur over een kam. Ze zegt hiermee: 'hoe meer mensen met zwarte huidskleur, hoe meer mensen het risico lopen slachtoffer te worden van geweld op straat.'"
Blommestijn legde tijdens de strafzaak uit dat ze met de term 'negroïde primaten' alleen doelde op het gedrag van de zwarte mensen die geweld pleegden in de video's die destijds viraal gingen op X. Volgens haar advocaat, die vrijspraak bepleitte, heeft het woord meerdere betekenissen, zoals ook "onderontwikkeld, onfatsoenlijk, gewelddadig en primitief".
Smaad
Daarnaast wordt Blommestijn vervolgd voor smaad naar aanleiding van een tweet waarin ze advocaat Sidney Smeets 'kleuterneuker' noemt, terwijl de rechtbank Rotterdam net iemand had veroordeeld voor het plaatsen van een soortgelijk bericht.
De rechtbank doet op 5 december uitspraak.
Meer uit Binnenland
OOSTRUM (ANP) - De bestrijding van de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen bij het Limburgse Venray is in de nacht van dinsdag op woensdag "gegaan zoals we hoopten". Dat laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal meldingen ontvangen over nepagenten. Er kwamen ruim 7200 meldingen binnen, het hoogste aantal dat ooit in een halfjaar is geregistreerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanwege de droogte wordt de Muidertrekvaart vanaf vrijdag afgesloten. Dat laat waterschap Amstel, Gooi en Vecht weten.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray is dinsdagavond niet verder uitgebreid, maar ook nog niet onder controle. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Wel is de wind boven het gebied gaan liggen en dat is volgens hem gunstig. "Zeker omdat de blushelikopters 's nachts niet vliegen, is het fijn dat het vuur niet verder wordt verspreid door de wind." De brand in Venray woedt sinds maandag. Tot nu toe is door de brand zo'n honderd hectare natuur verloren gegaan.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De Duitse krant Welt meldt dat de Nederlandse brandweer nog niet om assistentie van de Duitse collega's heeft gevraagd bij het blussen van de grote natuurbrand bij Venray. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord bevestigt dat. Volgens Welt staat de Duitse brandweer wel paraat om te helpen in de Noord-Limburgse plaats, wanneer dat nodig blijkt.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De twee blushelikopters van Defensie die zijn ingezet bij de grote natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray, zijn dinsdagavond laat weer teruggekeerd naar de vliegbasis Gilze-Rijen. Dat geldt ook voor de eenheden die op de grond ondersteuning boden, meldt de Koninklijke Luchtmacht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.
11 uur geleden