Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 40 uur werkstraf tegen presentatrice Raisa Blommestijn

OM eist 40 uur werkstraf tegen presentatrice Raisa Blommestijn

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een werkstraf van veertig uur geëist tegen Raisa Blommestijn, presentatrice van de omroep Ongehoord Nederland (ON!), voor groepsbelediging en smaad.

Blommestijn staat in de rechtbank in Den Haag terecht voor een bericht op sociale media van 10 mei vorig jaar, waarin ze zich volgens het OM beledigend uitliet over mensen met een zwarte huidskleur door de term 'negroïde primaten' te gebruiken. Het OM ziet dit als groepsbelediging. "De verdachte heeft zeer kwetsende uitlatingen gedaan. Voor zulke uitlatingen is geen plaats in onze maatschappij", zei de officier van justitie.

Het gaat om een bericht dat Blommestijn vorig jaar plaatste op X. De aanleiding was een filmpje van een mishandeling. Ze schreef op X: "Wéér een blanke man op straat in elkaar getrapt door een groep negroïde primaten. Hoe veel weerloze blanken moeten nog slachtoffer worden? Talloze waarschijnlijk: de open grenzen-elite importeert dit volk met bosjes, met alle gevolgen van dien".

Grens overschreden

Volgens de officier van justitie heeft ze hiermee de grens van de vrijheid van meningsuiting overschreden. "Onnodig grievend", noemde de aanklaagster de uiting. "Met deze tweet scheert ze alle mensen met een zwarte huidskleur over een kam. Ze zegt hiermee: 'hoe meer mensen met zwarte huidskleur, hoe meer mensen het risico lopen slachtoffer te worden van geweld op straat.'"

Blommestijn legde tijdens de strafzaak uit dat ze met de term 'negroïde primaten' alleen doelde op het gedrag van de zwarte mensen die geweld pleegden in de video's die destijds viraal gingen op X. Volgens haar advocaat, die vrijspraak bepleitte, heeft het woord meerdere betekenissen, zoals ook "onderontwikkeld, onfatsoenlijk, gewelddadig en primitief".

Smaad

Daarnaast wordt Blommestijn vervolgd voor smaad naar aanleiding van een tweet waarin ze advocaat Sidney Smeets 'kleuterneuker' noemt, terwijl de rechtbank Rotterdam net iemand had veroordeeld voor het plaatsen van een soortgelijk bericht.

De rechtbank doet op 5 december uitspraak.

Meer uit Binnenland

Mediabedrijven maken richtlijnen voor transparantie over AI

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse en Belgische mediabedrijven werken samen aan richtlijnen voor meer transparantie bij het gebruik van AI in beeld-, audio- en videocontent. Onder meer NPO, DPG Media, Mediahuis en Talpa werken op initiatief van Media Campus NL aan een gezamenlijke aanpak. Volgens een woordvoerder van Media Campus NL komen richtlijnen voor AI-gebruik in tekst ook "snel" aan bod.

1 uur geleden
Greenpeace: ov-kosten Amsterdam een na hoogste in Europa

DEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer in Amsterdam is het een na duurste onder Europese hoofdsteden. Dat concludeert Greenpeace na onderzoek naar de kosten voor ov in dertig Europese landen. Alleen in Londen is een abonnement duurder, stelt de milieuorganisatie.

5 uur geleden
Kloof tussen mannen en vrouwen wordt steeds groter

AMSTERDAM (ANP) - Tussen mannen en vrouwen gaapt in Nederland een steeds groter gat. Daardoor zakt Nederland opnieuw weg op de wereldranglijst emancipatie.

5 uur geleden
Dode en gewonden bij verkeersongeval N307 bij Zwaag

ZWAAG (ANP) - Bij een verkeersongeval in de buurt van Zwaag (Noord-Holland) is iemand om het leven gekomen, meldt de politie. Die maakt daarnaast melding van "meerdere slachtoffers". Hoe die eraan toe zijn, is niet bekend.

10 uur geleden
Voortvluchtige veroordeelde in zaak moord Wiersum aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - Een 29-jarige man die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019 is woensdag in Frankrijk opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om Oussama B., meldt de advocaat van B. aan meerdere media. Hij was jarenlang voortvluchtig.

10 uur geleden
Zuid-Holland over nieuw brugprobleem: wanneer is gifbeker leeg?

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.

13 uur geleden
Scheuren ontdekt in brug richting Maasvlakte, rijstroken dicht

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mankementen ontdekt in een belangrijke brug waar een snelweg overheen gaat: in de westelijke Suurhoffbrug richting de Maasvlakte zijn scheuren geconstateerd, meldt Rijkswaterstaat. Die zitten in een van de hoofdliggers. Omwille van de veiligheid sluit de wegbeheerder de twee gewone rijstroken af. Al het verkeer moet over de vluchtstrook.

15 uur geleden