OM eist 4 jaar celstraf voor handelen in persoonlijke gegevens
AMSTERDAM (ANP) - Het OM heeft vrijdag tegen de 25-jarige Erkan S. uit Almere, die wereldwijd zou hebben gehandeld in de persoonlijke gegevens van tientallen miljoenen mensen, een gevangenisstraf van vier jaar geëist. Volgens het OM verkocht hij de gegevens online via een cybercrimeforum. Hij wordt ook verdacht van het stelen en witwassen van cryptomunten.
S. werd eind november vorig jaar gearresteerd, nadat rechercheurs in Oostenrijk in 2020 hadden ontdekt dat op een cybercrimeforum werd gehandeld in de persoonsgegevens van mensen die in dat land hun kijk- en luistergeld hadden betaald. Ze kochten het bestand en kwamen de Nederlander zo op het spoor. De verdachte zou ook patiëntgegevens uit gestolen medische dossiers hebben verkocht. De gedupeerden kwamen onder meer uit Oostenrijk, China, Colombia en Thailand.
De man bood de privacygevoelige informatie zoals namen en e-mailadressen aan op een onlinemarktplaats bekend onder criminelen. Zij kunnen met deze informatie slachtoffers benaderen voor bijvoorbeeld bankhelpdeskfraude. De officier van justitie sprak in de Amsterdamse rechtbank vrijdag van ingrijpende delicten "die het vertrouwen in e-mail, in internetbankieren of in mensen die je opbellen vanuit een organisatie als de bank ernstig schaden".
De rechtbank doet over twee weken uitspraak.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Boeren uit de provincie Utrecht hebben bij het provinciehuis tientallen verhuisdozen neergezet. De actie is georganiseerd door LTO Noord en andere landbouworganisaties uit protest tegen het Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG). Op de dozen zijn leuzen geschreven als "Boeren verdienen respect!" en "Met dit beleid raak ik mijn toekomst kwijt".
46 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - "Wij twijfelen er niet aan dat we dit kunnen." De Friese gedeputeerde Abel Kooistra (sport, BBB) weet zeker dat het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen van 2030 prima in ijsstadion Thialf kan worden gehouden. Kooistra keek de eerste dagen van deze Winterspelen in Milaan hoe alles werd georganiseerd en bedacht hoe dat in Heerenveen en omgeving beter zou kunnen. En hij probeerde Thialf op de kaart te zetten als de beste plek om het schaatstoernooi in 2030 te houden.
52 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voor het verkrachten van twee vrouwen en het grootschalig seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte is een compleet gevoelloos, veelkoppig monster", zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Groningen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft geen aanvullende maatregelen te nemen om PFAS-vervuiling tegen te gaan en mensen beter te beschermen tegen gezondheidsschade door blootstelling aan chemische stoffen die onder deze noemer vallen. Volgens de rechtbank in Den Haag doet de Staat "op dit moment voldoende".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden vrouwen moeten langer wachten op de beslissing of ze een schadevergoeding krijgen voor gezondheidsklachten die zouden zijn veroorzaakt door de anticonceptie Essure van Bayer. De rechtbank in Utrecht zou daar woensdag uitspraak over doen, maar de rechters concluderen dat ze meer informatie nodig hebben.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Na een jaar afwezigheid is de tussentijdse rijtoets vanaf 30 maart weer overal terug. Dat meldt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). De toets was tijdelijk geschrapt, omdat sinds corona de wachttijden waren opgelopen. In die periode konden honderdduizenden rijexamens niet doorgaan en ontstond er een stuwmeer aan wachtende leerlingen.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA is er dinsdag in geslaagd om veel plekken elders te vinden voor asielzoekers uit het aanmeldcentrum in Ter Apel. Daardoor zaten er in de nacht van dinsdag op woensdag 2032 mensen in het complex, 76 minder dan een nacht eerder. Het is de grootste daling in een dag tijd sinds 25 december.
3 uur geleden