
OM eist 4 jaar cel en tbs voor misbruik van hond en kinderen
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in de rechtbank in Utrecht een celstraf van vier jaar en tbs met voorwaarden geëist tegen de 53-jarige Cor M. uit Zegveld (gemeente Woerden) voor betrokkenheid bij seksueel misbruik van zijn hond. Het OM verdenkt de man ook van seksueel misbruik van twee neefjes. Dat zou zijn gebeurd rond het jaar 2000, toen de slachtoffers nog geen 12 jaar oud waren.
De verdachte zou in 2021 en 2022 drie dierenpornovideo's hebben gemaakt. Hij zou hebben gefilmd hoe Julian F. uit de gemeente Schagen zijn hond misbruikte. F. is vorig jaar veroordeeld tot drie jaar cel en tbs met dwangverpleging voor misbruik van een 2-jarig kind in een oppasgezin in Noord-Holland, het maken van kinderporno en seks met dieren.
M. stond in de telefoon van F. opgeslagen als 'Reu 49'. Hij bekende vrijdag in de rechtbank dat hij het misbruik van zijn hond filmde. Het misbruik van zijn neefjes ontkent hij.
'Nachtmerrie'
De beide broers hebben ruim twintig jaar gezwegen over het vermeende misbruik door hun oom Cor. Op een verjaardagsfeestje kwam een van de slachtoffers met zijn verhaal naar buiten. "Die verjaardag sloeg om in een ware nachtmerrie", vertelde zijn broer in de rechtbank.
Hij zou na het vissen zijn verkracht in de woning van zijn oma, zijn broertje zou 's avonds zijn misbruikt in een tent. Beide slachtoffers zijn ernstig getraumatiseerd. "Ze snakken naar erkenning", zei de aanklager.
M. is onderzocht in het Pieter Baan Centrum. Deskundigen vinden hem enigszins verminderd toerekeningsvatbaar. Door zijn verstandelijke beperking zou M. de gevolgen voor slachtoffers maar moeilijk kunnen overzien.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Israël om opheldering vragen over de journalisten van Al Jazeera die zondag werden gedood door het Israëlische leger. Daarbij is het ook aan Israël om bewijs te leveren voor de beweringen dat de journalisten lid zouden zijn van Hamas.
5 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op de achttiende dag van de onafgebroken wake bij het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zijn 243 gedode journalisten uit Gaza herdacht. Het was er met zo'n honderd aanwezigen drukker dan op de andere dagen, zag mede-organisator Ineke Palmen van Rotterdam Palestina Coalitie.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.
7 uur geledenLEIDEN (ANP) - Onder meer het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) en ziekenhuis Alrijne in Leiderdorp onderzoeken of gegevens van hun patiënten ook zijn gestolen bij een digitale inbraak bij een laboratorium in Rijswijk. "We proberen te achterhalen of het zo is, maar we weten het nog niet", laat een woordvoerder van het LUMC weten na berichtgeving van RTL Nieuws.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijk meldpunt Discriminatie.nl gaat bij de politie in Den Haag aangifte doen van discriminatie naar aanleiding van een X-post van PVV-leider Geert Wilders. Bij het meldpunt zijn in korte tijd meer dan 12.500 meldingen binnengekomen over Wilders' bericht, het hoogste aantal dat Discriminatie.nl ooit registreerde over één incident. Volgens het meldpunt laat dat zien dat veel mensen de afbeelding die Wilders op 4 augustus deelde "discriminerend, polariserend en kwetsend" vinden.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) kan zich voorstellen dat mensen ongerust zijn nu gegevens zijn gestolen van honderdduizenden vrouwen die meededen aan bevolkingsonderzoeken naar baarmoederhalskanker. De organisatie noemt de hack bij een laboratorium "zorgwekkend" omdat het invloed kan hebben op het aantal mensen dat deelneemt aan zulke onderzoeken. "Mensen moeten daar in vertrouwen aan deelnemen en geen enkele twijfel hebben bij het onderzoek", zegt een woordvoerder.
11 uur geleden