Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 3,5 jaar cel tegen Rai Vloet voor dodelijk ongeval A4

OM eist 3,5 jaar cel tegen Rai Vloet voor dodelijk ongeval A4

HAARLEM (ANP) - In de strafzaak tegen profvoetballer Rai Vloet heeft het Openbaar Ministerie maandag 42 maanden cel geëist. Ook eiste de officier een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van vier jaar. De 27-jarige middenvelder staat in de rechtbank in Haarlem terecht voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval waarbij de 4-jarige Gio Roos om het leven kwam. Het ongeval vond plaats op de A4 bij Hoofddorp op 14 november 2021.

Vloet wordt ook verdacht van rijden onder invloed. Op de zitting erkende hij sterke drank te hebben gedronken voordat hij in de auto stapte na een vroegtijdig beëindigd feestje in Amsterdam. Vloet zat met een vriend in de auto toen hij rond middernacht op de andere auto inreed, zonder te remmen.

"De klap moet enorm geweest zijn", zei de aanklaagster. "De auto van de familie kwam 200 meter verderop tot stilstand. De achterkant was volledig in elkaar gedrukt."

203 kilometer per uur

Vloet reed tientallen kilometers harder dan 130 per uur, zei de officier. Ze baseert zich op verklaringen van getuigen. Die noemden snelheden van 150 tot 200 kilometer per uur. Vloet zou vlak voor het ongeluk 203 kilometer per uur hebben gereden, blijkt uit data van zijn eigen auto. De officier houdt een marge aan en gaat uit van 193 kilometer per uur.

Vloet zat met een vriend in de auto toen hij rond middernacht op de andere auto inreed. De vriend van Vloet nam aanvankelijk de schuld op zich, door zich voor te doen als de bestuurder. "De wijze waarop hij zich heeft gedragen na het ongeluk is allesbehalve fraai", aldus de officier. Ze noemde het gedrag "onverteerbaar voor de ouders". Ook vindt ze dat Vloet als profvoetballer een voorbeeldfunctie heeft. "Die laat zich moeilijk rijmen met alcoholgebruik."

Verzoek nabestaanden aan rechtbank

De nabestaanden van Gio vroegen de rechtbank om Vloet in voorarrest te nemen, uit angst dat hij in Rusland blijft, waar hij voetbalt bij FK Oeral. De advocaat van de nabestaanden noemde het tijdens de strafzaak tegen Vloet "aannemelijk dat hij zich zal onttrekken aan de straf die de rechtbank hem zal opleggen". De officier van justitie ging daar niet in mee. Ze ziet geen risico's voor vluchtgevaar en wees erop dat verdachten in vergelijkbare zaken de mogelijkheid krijgen om een eventueel hoger beroep in vrijheid af te wachten.

Volgens de raadsman van Vloet heeft zijn cliënt de verkeerde beslissing genomen en de risico's niet goed ingeschat, mogelijk omdat de A4 bij Hoofddorp breed en overzichtelijk is. In zijn pleidooi vroeg de advocaat zich ook hardop af of het jonge slachtoffer een veiligheidsriem droeg. De raadsman denkt van niet. "Het is een gapend gat in het onderzoek." De moeder van het slachtoffer, die zegt dat ze de veiligheidsriem in het kinderstoeltje heeft gecontroleerd, kon dit deel van het pleidooi niet aanhoren en liep de zaal uit.

Uitspraak

De rechtbank doet op 3 april uitspraak.

Meer uit Voetbal

Bestuurlijke ontmoeting KNVB en Marokkaanse bond in Monterrey

MONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.

5 uur geleden
Koeman verwacht dat Oranje tegen Marokko minder kansen weggeeft

GUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."

8 uur geleden
Van Dijk verwacht dat stadion ook in Mexico oranje kleurt

GUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.

9 uur geleden
Koeman: Gakpo is klaar om tegen Marokko te spelen

GUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.

9 uur geleden
Makkelie leidt op WK knock-outduel tussen Frankrijk en Zweden

EAST RUTHERFORD (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden in de eerste knock-outronde. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt.

10 uur geleden
Voetballers Iran keren een illusie armer terug naar geboorteland

TIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.

10 uur geleden
Marokkaanse bondscoach: ons plan niet alleen op Brobbey gericht

GUADALUPE (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal is in de zestiende finales van het wereldkampioenschap tegen Nederland beducht voor Brian Brobbey, die tot dusverre drie keer scoorde. "Ik ken hem nog van de Future Cup. Hij was toen ook al goed, had een groot lichaam en was sterk. We hebben een plan, maar dat is niet alleen op hem gericht", zei bondscoach Mohamed Ouahbi op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe.

12 uur geleden