Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 30 jaar cel en tbs tegen 'Erasmusschutter' Fouad L.

OM eist 30 jaar cel en tbs tegen 'Erasmusschutter' Fouad L.

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Rotterdam dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Fouad L., bekend als de Erasmusschutter. Volgens het OM is geneeskundestudent L. schuldig aan drievoudige moord. "Drie mensen die niet meer leven omdat de verdachte wraak wilde nemen."

L. schoot op 28 september 2023 in de Rotterdamse wijk Delfshaven zijn buurmeisje Romy (14) en haar moeder Marlous (39) dood. Kort daarna schoot hij in een collegezaal van het Erasmus MC docent en huisarts Jurgen Damen (43) dood. De moorden gingen gepaard met brandstichtingen in zijn eigen huis aan het Herman Dullaertplein en in het Erasmus MC.

Het OM toonde in de rechtbank een compilatie van de gebeurtenissen aan de hand van bewakingsbeelden. Daarop was onder meer te zien dat de verdachte in de ochtend al naar het Erasmus MC was gefietst om te controleren of Damen daar aanwezig was om les te geven. De compilatie bevatte ook beelden van de branden. Te zien was eveneens hoe hij medewerkers van het ziekenhuis met een vuurwapen bedreigde en hoe hij zes molotovcocktails in het studiecentrum gooide vanaf een balustrade.

Laf en wreed

L. had drie wapens en schoot tweemaal op Romy. Ze werd geraakt in haar borst direct nadat ze de voordeur had geopend. Het tweede schot was in haar hoofd, toen ze al op de grond lag en de verdachte naar de woning terugkeerde, na de brandstichting in zijn woning. Ze overleed in het ziekenhuis. "Een ongekend laffe en wrede daad", aldus de officier van justitie. Een vriendin van het meisje was getuige van de moord.

Marlous werd door zeven of acht kogels geraakt, de eerste twee kogels gingen dwars door een deur heen waarachter de vrouw zich verschuilde. Daarna is ze nog zes keer beschoten. De buurvrouw werd vermoord omdat ze bij instanties klaagde over het vreemde gedrag van L.

Koelbloedige executie

Vervolgens reed L. op de motor naar het Erasmus MC, waar hij naar het leslokaal ging en Damen doodschoot na de woorden "Jurgen, je tijd is gekomen". De docent werd voor de ogen van zijn studenten door zeven kogels geraakt. "Er is sprake van een koelbloedige executie", zei de officier over de moord. Damen werd vermoord omdat L. geen artsendiploma kreeg en hij daar extreem boos over was.

L., die een autismespectrumstoornis heeft, was aanvankelijk van plan nog veel meer slachtoffers te maken, zo heeft hij verklaard. Met de uitvoering van zijn aangepaste plan heeft L. volgens het OM "enorme angst" veroorzaakt bij heel veel mensen.

Meer uit Binnenland

Vier verdachten aangehouden na vondst drugslab in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.

33 minuten geleden
Vakantiedrukte op Europese wegen naar het zuiden

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.

1 uur geleden
Opvarende duwboot vermist in Amsterdam, bergingsoperatie gestart

AMSTERDAM (ANP) - Na het zinken van een duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is een opvarende vermist geraakt. Er is gezocht met een sonarboot en meerdere duikteams, maar zowel de politie als de veiligheidsregio houdt er rekening mee dat deze persoon niet meer leeft. Ze spreken intussen van een bergingsoperatie.

1 uur geleden
Weeronline: gunstig loopweer voor Vierdaagsewandelaars

HOUTEN (ANP) - Het wordt komende week goed weer voor deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse. Weeronline verwacht "ronduit gunstige" weersomstandigheden voor het lopen van lange afstanden, met middagtemperaturen van 20 tot 22 graden. Dat is volgens de weerdienst iets minder warm dan gebruikelijk, als het eind juli ruim 24 graden is in de regio Nijmegen. "Die paar graden lager is iets gunstiger voor het leveren van lichamelijke inspanning, maar het is niet zo fris dat je tijdens pauzes sterk afkoelt."

3 uur geleden
Familie vraagt publiek om herinneringen aan Cees Geel te delen

De familie van de eerder deze week overleden acteur Cees Geel heeft een digitaal condoleanceregister geopend. De nabestaanden vragen ook het publiek om op deze pagina herinneringen aan Geel en zijn werk te delen.

5 uur geleden
Tweede stuntman gewond na katapultsprong op Zwarte Cross

LICHTENVOORDE (ANP) - Ook de tweede stuntman die zich op het Achterhoekse festival de Zwarte Cross heeft gewaagd aan de "katapultsprong" is gewond geraakt. Laurent Arrabito heeft bij de landing zijn enkel gebroken, meldt de organisatie vrijdagavond op Instagram. Donderdag moest collega-stuntman Jim van Nes al naar het ziekenhuis toen hij na de sprong van 75 meter verkeerd terechtkwam. Vanwege het uitvallen van de stuntmannen wordt de katapultstunt de komende dagen niet meer uitgevoerd.

12 uur geleden
Spaanse krant: Nederlandse journalist op spionagelijst Marokko

DEN HAAG (ANP) - De Marokkaanse autoriteiten hebben met hulp van hacksoftware geprobeerd journalisten te bespioneren, onder wie een Nederlandse correspondent. Dat schrijft de Spaanse krant El Confidencial op basis van een lijst die het in handen heeft met daarop mobiele nummers die de Marokkaanse inlichtingendienst tussen 2018 en 2019 probeerde te hacken.

12 uur geleden