Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 30 jaar cel en tbs tegen 'Erasmusschutter' Fouad L.

OM eist 30 jaar cel en tbs tegen 'Erasmusschutter' Fouad L.

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Rotterdam dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Fouad L., bekend als de Erasmusschutter. Volgens het OM is geneeskundestudent L. schuldig aan drievoudige moord. "Drie mensen die niet meer leven omdat de verdachte wraak wilde nemen."

L. schoot op 28 september 2023 in de Rotterdamse wijk Delfshaven zijn buurmeisje Romy (14) en haar moeder Marlous (39) dood. Kort daarna schoot hij in een collegezaal van het Erasmus MC docent en huisarts Jurgen Damen (43) dood. De moorden gingen gepaard met brandstichtingen in zijn eigen huis aan het Herman Dullaertplein en in het Erasmus MC.

Het OM toonde in de rechtbank een compilatie van de gebeurtenissen aan de hand van bewakingsbeelden. Daarop was onder meer te zien dat de verdachte in de ochtend al naar het Erasmus MC was gefietst om te controleren of Damen daar aanwezig was om les te geven. De compilatie bevatte ook beelden van de branden. Te zien was eveneens hoe hij medewerkers van het ziekenhuis met een vuurwapen bedreigde en hoe hij zes molotovcocktails in het studiecentrum gooide vanaf een balustrade.

Laf en wreed

L. had drie wapens en schoot tweemaal op Romy. Ze werd geraakt in haar borst direct nadat ze de voordeur had geopend. Het tweede schot was in haar hoofd, toen ze al op de grond lag en de verdachte naar de woning terugkeerde, na de brandstichting in zijn woning. Ze overleed in het ziekenhuis. "Een ongekend laffe en wrede daad", aldus de officier van justitie. Een vriendin van het meisje was getuige van de moord.

Marlous werd door zeven of acht kogels geraakt, de eerste twee kogels gingen dwars door een deur heen waarachter de vrouw zich verschuilde. Daarna is ze nog zes keer beschoten. De buurvrouw werd vermoord omdat ze bij instanties klaagde over het vreemde gedrag van L.

Koelbloedige executie

Vervolgens reed L. op de motor naar het Erasmus MC, waar hij naar het leslokaal ging en Damen doodschoot na de woorden "Jurgen, je tijd is gekomen". De docent werd voor de ogen van zijn studenten door zeven kogels geraakt. "Er is sprake van een koelbloedige executie", zei de officier over de moord. Damen werd vermoord omdat L. geen artsendiploma kreeg en hij daar extreem boos over was.

L., die een autismespectrumstoornis heeft, was aanvankelijk van plan nog veel meer slachtoffers te maken, zo heeft hij verklaard. Met de uitvoering van zijn aangepaste plan heeft L. volgens het OM "enorme angst" veroorzaakt bij heel veel mensen.

Meer uit Binnenland

VS nodigen Nederland opnieuw uit voor onderonsje NAVO-kopgroep

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland is opnieuw uitgenodigd voor overleg met de VS en een selecte groep koplopers binnen de NAVO. Ze komen later deze maand bijeen in Polen, bevestigen ingewijden.

5 minuten geleden
Vier nieuwe sterfgevallen door besmetting met westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - Sinds de vorige update van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu van 24 september zijn vier mensen overleden aan een besmetting met het westnijlvirus. In totaal zijn twaalf nieuwe besmettingen geregistreerd, meldt het RIVM. Alle besmette patiënten kregen het virus door een beet van een besmette mug. Het totale aantal gemelde besmettingen in Nederland komt daarmee op 56.

15 minuten geleden
Nachtopvang voor asielzoekers in Ter Apel verhuist naar Beilen

BEILEN (ANP) - De tijdelijke nachtopvang voor asielzoekers die in Ter Apel geen slaapplek hebben, verhuist vanaf 12 oktober van Zuidwolde en Warffum naar het evenemententerrein in Beilen. Dat bevestigt het Rode Kruis. De gemeente Midden-Drenthe stelt daar op verzoek van de minister van Asiel en Migratie ruimte beschikbaar.

1 uur geleden
NVM steunt registerplicht makelaars, maar mist opleidingseis

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) steunt het voorstel van woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan om makelaars te verplichten zich in te schrijven in een beroepsregister. De makelaarsvereniging had alleen graag gezien dat makelaars die zich willen inschrijven moeten voldoen aan een opleidingseis en aantoonbaar vakbekwaam zijn.

2 uur geleden
Met 577 kilometer file drukste donderdagochtendspits van 2026

UTRECHT (ANP) - De ochtendspits is donderdag de drukste donderdagochtendspits van 2026, volgens Rijkswaterstaat. Op het drukste moment stond er 577 kilometer file. Net na 09.00 uur was daar nog 450 kilometer van over. Vooral rond de grote steden moeten automobilisten rekening houden met extra reistijd.

2 uur geleden
Nederlandse kranten openen met overlijden van Paulien Cornelisse

DEN HAAG (ANP) - De grote Nederlandse dagbladen hebben donderdag een foto van Paulien Cornelisse op de voorpagina geplaatst. De 50-jarige schrijfster en cabaretière overleed woensdag aan de gevolgen van kanker.

3 uur geleden
Museumbezoek in 2025 gestegen, bijna terug op niveau voor corona

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse musea hebben vorig jaar samen 31,6 miljoen bezoeken getrokken. Dat is een stijging van 2,6 procent vergeleken met een jaar eerder (30,8 miljoen), meldt de Museumvereniging. Het museumbezoek is daarmee bijna terug op het niveau van voor de coronaperiode. In het topjaar 2019 telden de musea 32,6 miljoen bezoeken.

3 uur geleden