Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 30 jaar cel en tbs tegen 'Erasmusschutter' Fouad L.

OM eist 30 jaar cel en tbs tegen 'Erasmusschutter' Fouad L.

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Rotterdam dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Fouad L., bekend als de Erasmusschutter. Volgens het OM is geneeskundestudent L. schuldig aan drievoudige moord. "Drie mensen die niet meer leven omdat de verdachte wraak wilde nemen."

L. schoot op 28 september 2023 in de Rotterdamse wijk Delfshaven zijn buurmeisje Romy (14) en haar moeder Marlous (39) dood. Kort daarna schoot hij in een collegezaal van het Erasmus MC docent en huisarts Jurgen Damen (43) dood. De moorden gingen gepaard met brandstichtingen in zijn eigen huis aan het Herman Dullaertplein en in het Erasmus MC.

Het OM toonde in de rechtbank een compilatie van de gebeurtenissen aan de hand van bewakingsbeelden. Daarop was onder meer te zien dat de verdachte in de ochtend al naar het Erasmus MC was gefietst om te controleren of Damen daar aanwezig was om les te geven. De compilatie bevatte ook beelden van de branden. Te zien was eveneens hoe hij medewerkers van het ziekenhuis met een vuurwapen bedreigde en hoe hij zes molotovcocktails in het studiecentrum gooide vanaf een balustrade.

Laf en wreed

L. had drie wapens en schoot tweemaal op Romy. Ze werd geraakt in haar borst direct nadat ze de voordeur had geopend. Het tweede schot was in haar hoofd, toen ze al op de grond lag en de verdachte naar de woning terugkeerde, na de brandstichting in zijn woning. Ze overleed in het ziekenhuis. "Een ongekend laffe en wrede daad", aldus de officier van justitie. Een vriendin van het meisje was getuige van de moord.

Marlous werd door zeven of acht kogels geraakt, de eerste twee kogels gingen dwars door een deur heen waarachter de vrouw zich verschuilde. Daarna is ze nog zes keer beschoten. De buurvrouw werd vermoord omdat ze bij instanties klaagde over het vreemde gedrag van L.

Koelbloedige executie

Vervolgens reed L. op de motor naar het Erasmus MC, waar hij naar het leslokaal ging en Damen doodschoot na de woorden "Jurgen, je tijd is gekomen". De docent werd voor de ogen van zijn studenten door zeven kogels geraakt. "Er is sprake van een koelbloedige executie", zei de officier over de moord. Damen werd vermoord omdat L. geen artsendiploma kreeg en hij daar extreem boos over was.

L., die een autismespectrumstoornis heeft, was aanvankelijk van plan nog veel meer slachtoffers te maken, zo heeft hij verklaard. Met de uitvoering van zijn aangepaste plan heeft L. volgens het OM "enorme angst" veroorzaakt bij heel veel mensen.

Meer uit Binnenland

Yeşilgöz staat op Indië-herdenking stil bij Molukse veteranen

ROERMOND (ANP) - Tijdens de Nationale Indiëherdenking in Roermond heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zaterdag stilgestaan bij het lot van de Molukse veteranen. "Het ontslag uit militaire dienst, de gebrekkige opvang en huisvesting en het niet nakomen van gewekte verwachtingen hebben diepe sporen nagelaten", zei de bewindsvrouw.

7 uur geleden
Van Zanen: druk op ICC zou ons allemaal zorgen moeten baren

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag heeft zaterdagmiddag de oproep gedaan "om de internationale rechtsorde, en de mensen en instituten die eraan werken, te blijven verdedigen". Hij noemde daarbij in het bijzonder het in Den Haag gevestigde Internationaal Strafhof (ICC).

9 uur geleden
Reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoon Defensie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.

12 uur geleden
Politie zoekt zaterdag verder in Overasselt en omgeving

OVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.

14 uur geleden
Regio Rotterdam vreest verkeersinfarct, vraagt hulp werkgevers

ROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.

14 uur geleden
Inzamelactie beveiliger Overasselt haalt 20.000 euro op

OVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.

15 uur geleden
Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

1 dag geleden