Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 30 jaar cel en tbs tegen 'Erasmusschutter' Fouad L.

OM eist 30 jaar cel en tbs tegen 'Erasmusschutter' Fouad L.

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Rotterdam dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Fouad L., bekend als de Erasmusschutter. Volgens het OM is geneeskundestudent L. schuldig aan drievoudige moord. "Drie mensen die niet meer leven omdat de verdachte wraak wilde nemen."

L. schoot op 28 september 2023 in de Rotterdamse wijk Delfshaven zijn buurmeisje Romy (14) en haar moeder Marlous (39) dood. Kort daarna schoot hij in een collegezaal van het Erasmus MC docent en huisarts Jurgen Damen (43) dood. De moorden gingen gepaard met brandstichtingen in zijn eigen huis aan het Herman Dullaertplein en in het Erasmus MC.

Het OM toonde in de rechtbank een compilatie van de gebeurtenissen aan de hand van bewakingsbeelden. Daarop was onder meer te zien dat de verdachte in de ochtend al naar het Erasmus MC was gefietst om te controleren of Damen daar aanwezig was om les te geven. De compilatie bevatte ook beelden van de branden. Te zien was eveneens hoe hij medewerkers van het ziekenhuis met een vuurwapen bedreigde en hoe hij zes molotovcocktails in het studiecentrum gooide vanaf een balustrade.

Laf en wreed

L. had drie wapens en schoot tweemaal op Romy. Ze werd geraakt in haar borst direct nadat ze de voordeur had geopend. Het tweede schot was in haar hoofd, toen ze al op de grond lag en de verdachte naar de woning terugkeerde, na de brandstichting in zijn woning. Ze overleed in het ziekenhuis. "Een ongekend laffe en wrede daad", aldus de officier van justitie. Een vriendin van het meisje was getuige van de moord.

Marlous werd door zeven of acht kogels geraakt, de eerste twee kogels gingen dwars door een deur heen waarachter de vrouw zich verschuilde. Daarna is ze nog zes keer beschoten. De buurvrouw werd vermoord omdat ze bij instanties klaagde over het vreemde gedrag van L.

Koelbloedige executie

Vervolgens reed L. op de motor naar het Erasmus MC, waar hij naar het leslokaal ging en Damen doodschoot na de woorden "Jurgen, je tijd is gekomen". De docent werd voor de ogen van zijn studenten door zeven kogels geraakt. "Er is sprake van een koelbloedige executie", zei de officier over de moord. Damen werd vermoord omdat L. geen artsendiploma kreeg en hij daar extreem boos over was.

L., die een autismespectrumstoornis heeft, was aanvankelijk van plan nog veel meer slachtoffers te maken, zo heeft hij verklaard. Met de uitvoering van zijn aangepaste plan heeft L. volgens het OM "enorme angst" veroorzaakt bij heel veel mensen.

Meer uit Binnenland

Een derde van de voedselbanken kampt met tekort aan vrijwilligers

HOUTEN (ANP) - Een derde van de voedselbanken in Nederland kan niet genoeg vrijwilligers vinden, meldt Voedselbanken Nederland. Volgens de organisatie is het aantal vrijwilligers de afgelopen jaren wel gegroeid, maar is er nog steeds een tekort aan specialistische vrijwilligers. Dat zijn vooral functies waarbij specifieke kennis en structurele inzet nodig zijn, zoals logistiekcoördinatoren, bedrijfsleiders en mensen in de IT en HR.

21 minuten geleden
Bioscopen vertonen film NAZA niet rond 7 oktober na dreigementen

AMSTERDAM (ANP) - Alle Nederlandse bioscopen die de veelgeprezen Gaza-documentaire NAZA draaien, geven gehoor aan de oproep van de makers om de film niet op 6, 7 en 8 oktober te laten zien. Dat heeft distributeur Cherry Pickers laten weten. De film draait momenteel in meer dan zestig theaters en trekt zowel in Nederland als in andere Europese landen, zoals België en Italië, volle zalen.

2 uur geleden
Vakantiegangers bellen alarmcentrales na noodweer Catalonië

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales hebben zich vooralsnog slechts enkele Nederlanders gemeld na het noodweer in de Spaanse regio Catalonië. Vanuit de regio Barcelona heeft de ANWB Alarmcentrale acht meldingen van gedupeerde Nederlandse vakantiegangers binnengekregen. Vier mensen meldden zich bij Eurocross.

20 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij op kermis Leidens Ontzet

LEIDEN (ANP) - In Leiden zijn zaterdagavond twee mensen gewond geraakt bij een steekpartij. Die vond plaats op de Molenwerf, waar op dat moment de kermis was vanwege Leidens Ontzet. De gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er is nog niemand aangehouden.

1 dag geleden
Mogelijke verkeershinder door dichte mist, waarschuwt KNMI

DE BILT (ANP) - In zeven provincies komt zondagochtend dichte mist voor. Het verkeer kan hiervan hinder ondervinden. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt tot 10.00 uur in de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland.

1 dag geleden
Half miljoen trekvogels geteld in Nederland bij Euro Birdwatch

ZEIST (ANP) - Een half miljoen overvliegende trekvogels zijn volgens Vogelbescherming Nederland zaterdag in Nederland geteld. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse Euro Birdwatch, die dit jaar voor de 31e keer werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland. In Nederland telden vogelaars op meer dan 126 verschillende plekken en telden zij 208 soorten vogels. Het is het grootste evenement voor het tellen van trekvogels.

1 dag geleden
Verdachte aangehouden voor dodelijke schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij een dodelijke schietpartij op de Amstelveenseweg in Amsterdam Oud-Zuid. Bij de schietpartij in de nacht van vrijdag op zaterdag kwam een 34-jarige man uit Amsterdam om het leven.

1 dag geleden