Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 3 jaar cel en tbs met dwang in oppaszaak Schagen

OM eist 3 jaar cel en tbs met dwang in oppaszaak Schagen

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van drie jaar en tbs met dwangverpleging tegen Julian F. (25) uit de gemeente Schagen voor kindermisbruik bij een van zijn oppasgezinnen. F. wordt daarnaast verdacht van het maken van kinderporno en seks met dieren.

F. deelde beelden van het misbruik met een oppaskindje van 1 jaar oud met de 38-jarige Marco H. uit Alkmaar, met wie hij seksuele fantasieƫn uitwisselde. Tegen H. eiste het OM een celstraf van 1,5 jaar en tbs met dwang voor het medeplegen van het misbruik. H. is eerder veroordeeld in een zedenzaak.

F. zou tijdens het oppassen bij een gezin in de gemeente Hollands Kroon twee jongetjes hebben misbruikt, maar wat het OM betreft is er alleen bewijs in de zaak van de jongste. Daar zijn beelden van. Voor het vermeende misbruik van het 4-jarige broertje vroeg het OM om vrijspraak, net als voor het misbruik van het neefje van F.

Kinderporno

Het OM citeerde vrijdag uitgebreid uit de vele expliciete chats die H. en F. elkaar stuurden over het misbruik. De moeder van het oppaskindje besloot daarop tijdelijk de zittingszaal te verlaten.

F. liep vorig jaar tegen de lamp tijdens een politieverhoor over diefstal van voetballen van zijn buurjongetje. Buren maakten camerabeelden van F. tijdens de diefstallen uit hun tuin. Tijdens het verhoor hierover heeft de politie zijn mobiele telefoon onderzocht. Daarop bleek een grote hoeveelheid kinderporno te staan en filmpjes van het oppaskindje. Na een huiszoeking bleek dat F. in totaal over 28.165 kinderpornografische afbeeldingen en video's beschikte. H. had 24.684 kinderpornografische afbeeldingen in bezit.

Dieren

Tijdens het onderzoek bleek eveneens dat F. in zijn telefoon 250 contacten had met het woord boer en driehonderd onder de termen hond, paard en varken. Het OM vervolgt F. voor seks met twee dieren, dat hij liet filmen. Het betreft een varken in Overijssel en een hond in het Utrechtse Zegveld.

De officier van justitie zei in haar betoog dat F. berekenend te werk ging en geen enkel inzicht toonde in de ernst van zijn gedrag. Ze citeerde daarbij de eigenaar van het misbruikte varken: "Die man heeft een kronkel in zijn kop."

Spijt

In zijn laatste woord zei F. open te staan voor behandeling. H. zei in zijn slotwoord spijt te hebben en dat hij andere keuzes had moeten maken in zijn contact met de kinderoppas.

De rechtbank doet op 19 juli uitspraak in Haarlem.

Meer uit Binnenland

Kwaku Summer Festival stopt na editie 2026

AMSTERDAM (ANP) - Kwaku Summer Festival, dat een aantal weekeinden in de zomer plaatsvindt in het Nelson Mandelapark in Amsterdam-Zuidoost, stopt na de editie van dit jaar. Dat maakt de organisatie van het festival bekend in een persbericht.

2 uur geleden
Energiearmoede gelijk gebleven, huishoudens komen wel meer tekort

DEN HAAG (ANP) - Het aantal huishoudens dat moeite had met het betalen van de energierekening is vorig jaar nagenoeg gelijk gebleven. Dat stellen onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een voorlopige schatting. Ruim een half miljoen huishoudens hadden afgelopen jaar een laag inkomen in combinatie met hoge energiekosten of een slecht te verwarmen woning. Het bedrag dat deze huishoudens tekortkomen is het afgelopen jaar toegenomen.

2 uur geleden
Ali B trekt zich terug als spreker bij ondernemersevenement

VINKEVEEN (ANP) - Het evenement waar Ali B donderdag zou spreken als ondernemer, wordt verplaatst. Ook heeft de rapper besloten zich terug te trekken als spreker, staat in een statement dat de organisatie via sociale media heeft gedeeld.

6 uur geleden
Kapotte trams van Erasmusbrug gehaald

ROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.

10 uur geleden
Vierdaagse ziet ruim 1200 lopers op 'zwaarste dag' uitvallen

NIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.

10 uur geleden
Camera's voor vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.

11 uur geleden
Verkeer kan tot begin van de avond niet over Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.

11 uur geleden