Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 27 maanden cel voor van galerij gooien dreumes Ridderkerk

OM eist 27 maanden cel voor van galerij gooien dreumes Ridderkerk

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Rotterdam 27 maanden cel geëist tegen een 45-jarige man voor het gooien van zijn zoontje van de eerste verdieping van een flat in Ridderkerk op 5 januari 2019. Mohamed el K. zou het jongetje daarnaast ook hebben verwurgd tot hij niet meer bewoog. Dat het jongetje, voor zover nu bekend is, geen blijvend letsel heeft overgehouden aan de val van minimaal 4 meter is volgens de officier van justitie "een kwestie van geluk".

Omwonenden van de flat in de Fresiastraat hoorden die bewuste avond hysterisch gegil van de moeder van het kindje. Meerdere getuigen zagen hoe een man en vrouw op de galerij stonden, hoe de vrouw zich naar beneden haastte, en dat er een verdieping lager iets in het gras lag. Dat bleek het kindje te zijn. Het jongetje had een aantal weken eerder zijn eerste verjaardag gevierd.

El K. ontkent dat hij degene is die het kind iets heeft aangedaan. Volgens hem was zijn vrouw de agressor in de relatie en was hij degene die mishandeld werd. "Ik was bang voor haar", zo vertelde de man bij de rechtbank. Tijdens eerdere zittingen kwam naar voren dat het OM hem ook verdacht van het mishandelen van zijn toenmalige vrouw. Daar is nu vrijspraak voor gevraagd vanwege onvoldoende bewijs.

De advocaat van de man hield de rechters voor dat het onduidelijk is wat zich die 5 januari precies heeft afgespeeld. Alternatieve scenario's, bijvoorbeeld dat de vrouw het kind heeft gegooid of dat het kind zelf naar beneden is gevallen, blijven wat hem betreft een optie. Er is volgens hem ook onvoldoende bewijs dat het kind is verwurgd. "Dan volgt vrijspraak", betoogde hij. De relatie tussen het tweetal zou turbulent zijn, volgens de raadsman. "Het was geen mooi huwelijk. Als ik mijn cliënt mag geloven, was het een hel." El K. zegt dat zijn ex dreigde hem terug te laten sturen naar Marokko, iets dat zij zou kunnen doen omdat hij via haar in Nederland kon verblijven.

De rechtbank doet op 26 september uitspraak.

Meer uit Binnenland

Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

25 minuten geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

50 minuten geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

1 uur geleden
Bezoek Holocaustmuseum was genoemd als optie, zegt Marcouch

ARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".

1 uur geleden
Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

1 uur geleden
Holocaustmuseum werkt niet mee aan bezoek Ye

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).

2 uur geleden
Protest bij GelreDome tegen komst rapper Ye

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.

2 uur geleden