Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 240 uur werkstraf tegen acteur Thijs Römer in zedenzaak

OM eist 240 uur werkstraf tegen acteur Thijs Römer in zedenzaak

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een werkstraf van 240 uur tegen acteur Thijs Römer vanwege drie onlinezedendelicten die hij zou hebben gepleegd. Daarnaast eiste de officier van justitie ook 90 dagen gevangenisstraf waarvan 89 dagen voorwaardelijk met proeftijd van 1 jaar. De 44-jarige acteur wordt ervan verdacht zich tussen 2015 en 2017 schuldig te hebben gemaakt aan onlinezedendelicten met drie meisjes die destijds minderjarig waren. Römer was dinsdag zelf aanwezig in de rechtbank in Assen, waar hij toegaf "een grens over" te zijn gegaan.

Die ene dag hoeft Römer niet naar de gevangenis vanwege de dagen dat hij verhoord is. Ook eist de officier van justitie dat Römer zich verplicht onder behandeling moet stellen bij De Waag, het grootste centrum voor ambulante forensische geestelijke gezondheidszorg in Nederland. Römer stemde ermee in om zich te laten behandelen. Tijdens de zitting kwam naar buiten dat Römer de afgelopen tijd al in gesprek is geweest met een psycholoog, iets wat hij eerder ontkende.

De officier van justitie acht bewezen dat de acteur de drie slachtoffers in de leeftijd van 14 tot 16 jaar heeft verleid tot ontuchtige handelingen. Hij heeft via chats op social media naaktfoto’s naar de slachtoffers gestuurd. Ook stuurden de slachtoffers naaktfoto’s en -video’s naar Römer. Daarom wordt hem eveneens het bezit van kinderporno ten laste gelegd.

Contact

Römer bekende dinsdag in de rechtbank dat hij met destijds minderjarige meisjes in appgroepen heeft gesproken over "seksualiteit, over masturbatie". Ook heeft hij hun tips gegeven over hoe zij zichzelf moesten vingeren. De vermeende slachtoffers gaven aan tegen Römer op te kijken en zich bijzonder te voelen door het persoonlijke contact dat zij met hem hadden. De eerste van drie vermeende slachtoffers beweerde door Römer gedwongen te zijn om seksueel getinte foto's, filmpjes en spraakberichten naar de acteur te sturen. Römer ontkende dat er sprake is geweest van dwang.

Over het tweede vermeende slachtoffer zei Römer dat hij haar "vervelend" en "hijgerig" vond. Met haar zou hij nauwelijks een-op-eencontact hebben gehad, dat contact liep vooral via een appgroep waar ook het eerste vermeende slachtoffer in zat. De acteur zou de derde vrouw om een naaktfoto hebben gevraagd. Römer zei daar niets van te weten. De acteur gaf wel toe "een enkele keer sekstalk" met de vrouw te hebben gevoerd. Voor die seksueel getinte berichten die Römer haar destijds heeft gestuurd zei hij zich nu "diep te generen".

Zedenzaak

Het effect van de zedenzaak op het privé- en werkleven van Römer is groot, zei hij tegen de rechter. Zo zou hij al een jaar geen werk meer hebben en zou zijn inkomstenbron vrijwel volledig opgedroogd zijn.

Een van de drie vermeende slachtoffers deelde haar ervaringen met de acteur in het voorjaar van 2022 al via social media. Destijds ontkende Römer de verhalen en dreigde hij met een tegenaangifte vanwege laster en smaad. In een reactie via Twitter zei Römer ook dat de verhalen "als vader van een tienerdochter en weldenkend mens hem een brug te ver" gingen. In november maakte het OM bekend de acteur te gaan vervolgen.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

18 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

19 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

21 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

22 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

23 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

23 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

23 uur geleden