Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 24 jaar cel voor moord op Silvana Heber

OM eist 24 jaar cel voor moord op Silvana Heber

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 24 jaar cel geëist tegen ex-vriend Marlon B. (42) van de dood gevonden Silvana Heber (36) uit het Noord-Brabantse Hoogeloon. Hij wordt beschuldigd van een bewust voorbereide moord en het begraven van het lijk.

Heber verdween op 19 november 2022, waarna de familie alarm sloeg. De moeder van twee kinderen woonde samen met B. in zijn woning en zou gaan verhuizen naar een andere woning in het dorp. Drie dagen na de vermissing werd haar lichaam gevonden in het bosgebied Half Mijl tussen Vessem en Veldhoven. Ze bleek gewurgd te zijn, vermoedelijk in bed.

Na het wegmaken van het lichaam, is B. volgens het OM in de woning bezig geweest met het uitwissen van sporen. Op zijn spijkerbroek en in zijn auto zat nog bloed van zijn ex. Het graf waarin zij werd gevonden moet zijn voorbereid, stelt het OM. Dat was namelijk erg diep en had B. onmogelijk kunnen graven in de twintig minuten die hij op 19 november bij Half Mijl was. Uit de gps van zijn auto bleek ook dat hij in de weken voor de moord al meermaals naar de afgelegen plek reed, voor het lijk daar gevonden werd. De verdachte zei dat hij er vaak ging wandelen.

Geheugenverlies

B. beweerde in de rechtbank in Den Bosch dat hij niets voorbereid heeft, maar ontkende niet dat hij haar gedood heeft: "Ik moet het gedaan hebben, maar ik kan het me niet herinneren." ​​Deskundigen hebben sterk het idee dat B. doet alsof hij geheugenverlies heeft. "Verdachte weet dondersgoed wat hij heeft gedaan, maar kiest ervoor om er niet voor uit te komen", aldus het OM.

Nabestaanden hadden gehoopt tijdens de zitting toch wat antwoorden te krijgen. "Echt, heb jij enig idee wat je allemaal hebt veroorzaakt?", vroeg Hebers moeder aan B. "En dat allemaal omdat je het niet kon verkroppen dat Silvana bij je weg wilde."

Angst

Heber zocht eerder een wijkagent op, omdat ze zou gaan verhuizen en zich zorgen maakte over de reactie van B. Uit verhoren blijkt dat ze tegen anderen vertelde dat hij narcistisch was, losse handjes had en dat ze bang voor hem was. Volgens de verdachte waren er geen problemen. "We gingen uit elkaar, maar dat was niet rampzalig. We hadden er allebei vrede mee."

De verdediging vindt dat B. vrijgesproken moet worden van moord en dat er sprake is van doodslag, zonder vooropgezet plan. "Er is wel iets gebeurd, maar niet voorbedacht. zei de advocaat.

De uitspraak is op 15 februari.

Meer uit Binnenland

Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

2 uur geleden
Dode vrouw gevonden in Amsterdam, politie gaat uit van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.

3 uur geleden
1,1 miljoen euro aan donaties voor noodlijdend zeehondencentrum

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.

4 uur geleden
Brussel moet met aangescherpte migratievoorstellen komen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.

4 uur geleden
Duizenden insulinepennen gestolen van groothandel

AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.

4 uur geleden
Twee genomineerden Joost Zwagerman Essayprijs weg om AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.

5 uur geleden
Bouwsector ziet te weinig geld voor goed onderhoud infrastructuur

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.

5 uur geleden