OM eist 24 jaar cel voor moord op Silvana Heber
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 24 jaar cel geëist tegen ex-vriend Marlon B. (42) van de dood gevonden Silvana Heber (36) uit het Noord-Brabantse Hoogeloon. Hij wordt beschuldigd van een bewust voorbereide moord en het begraven van het lijk.
Heber verdween op 19 november 2022, waarna de familie alarm sloeg. De moeder van twee kinderen woonde samen met B. in zijn woning en zou gaan verhuizen naar een andere woning in het dorp. Drie dagen na de vermissing werd haar lichaam gevonden in het bosgebied Half Mijl tussen Vessem en Veldhoven. Ze bleek gewurgd te zijn, vermoedelijk in bed.
Na het wegmaken van het lichaam, is B. volgens het OM in de woning bezig geweest met het uitwissen van sporen. Op zijn spijkerbroek en in zijn auto zat nog bloed van zijn ex. Het graf waarin zij werd gevonden moet zijn voorbereid, stelt het OM. Dat was namelijk erg diep en had B. onmogelijk kunnen graven in de twintig minuten die hij op 19 november bij Half Mijl was. Uit de gps van zijn auto bleek ook dat hij in de weken voor de moord al meermaals naar de afgelegen plek reed, voor het lijk daar gevonden werd. De verdachte zei dat hij er vaak ging wandelen.
Geheugenverlies
B. beweerde in de rechtbank in Den Bosch dat hij niets voorbereid heeft, maar ontkende niet dat hij haar gedood heeft: "Ik moet het gedaan hebben, maar ik kan het me niet herinneren." Deskundigen hebben sterk het idee dat B. doet alsof hij geheugenverlies heeft. "Verdachte weet dondersgoed wat hij heeft gedaan, maar kiest ervoor om er niet voor uit te komen", aldus het OM.
Nabestaanden hadden gehoopt tijdens de zitting toch wat antwoorden te krijgen. "Echt, heb jij enig idee wat je allemaal hebt veroorzaakt?", vroeg Hebers moeder aan B. "En dat allemaal omdat je het niet kon verkroppen dat Silvana bij je weg wilde."
Angst
Heber zocht eerder een wijkagent op, omdat ze zou gaan verhuizen en zich zorgen maakte over de reactie van B. Uit verhoren blijkt dat ze tegen anderen vertelde dat hij narcistisch was, losse handjes had en dat ze bang voor hem was. Volgens de verdachte waren er geen problemen. "We gingen uit elkaar, maar dat was niet rampzalig. We hadden er allebei vrede mee."
De verdediging vindt dat B. vrijgesproken moet worden van moord en dat er sprake is van doodslag, zonder vooropgezet plan. "Er is wel iets gebeurd, maar niet voorbedacht. zei de advocaat.
De uitspraak is op 15 februari.
Meer uit Binnenland
KUALA LUMPUR (ANP) - Nabestaanden van het Nederlandse model Ivana Smit hebben in Maleisië een beroepsprocedure verloren over de toekenning van schadevergoeding. In juli vorig jaar had een Maleisische rechter nog schadevergoeding toegekend en geoordeeld dat het onderzoek naar Ivana's dood ernstig tekortschoot en onzorgvuldig is uitgevoerd. De autoriteiten in Maleisië gingen daartegen in hoger beroep en zijn woensdag in het gelijk gesteld.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Een 22-jarige Nederlander zit vast in België voor mogelijke betrokkenheid bij een aanslag in Deurne bij Antwerpen. De man zou op 5 november vorig jaar even voor middernacht een brandbom tegen de voordeur van een woning in de Bosselaersstraat hebben gegooid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat (RWS) heeft opnieuw eenrichtingsverkeer ingesteld voor de scheepvaart op de Boven-IJssel, tussen de IJsselkop en Zutphen. Volgens RWS is dit nodig vanwege de terugkerende lage waterstand. Het houdt in dat de binnenvaart alleen in stroomopwaartse richting mag varen. De maatregel is ingegaan om 09.00 uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de werknemers in het streekvervoer is woensdag bereid om mee te doen met de aangekondigde staking. Dat meldt werkgeversorganisatie VWOV. Een woordvoerster stelt daarbij dat de verschillen per regio wel groot zijn. De 50 procent stakingsbereidheid is volgens haar een landelijk gemiddelde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwen die tijdens de bezetting een relatie met een Duitser hadden, of van collaboratie werden verdacht, hadden na de oorlog te maken met ernstig seksueel geweld. Dit blijkt volgens het Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies (NIOD) uit verhoorverslagen uit 1950 van een onderzoek voor de Parlementaire Enquête Regeringsbeleid 1940-1945.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Door de staking in het openbaar vervoer rijden er woensdag geen treinen van Arriva in de provincie Limburg. In de provincie Noord-Brabant rijdt ongeveer 15 procent van de bussen, verwacht de vervoerder.
5 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Ook vorig jaar aten Nederlanders minder vlees, melden onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR). Met name varkensvlees werd minder gegeten. Het eten van rundvlees daalde licht. Kip werd daarentegen iets meer gegeten. WUR houdt sinds 2005 de vleesconsumptie van Nederlanders bij.
5 uur geleden