Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 24 jaar cel voor moord op Silvana Heber

OM eist 24 jaar cel voor moord op Silvana Heber

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 24 jaar cel geëist tegen ex-vriend Marlon B. (42) van de dood gevonden Silvana Heber (36) uit het Noord-Brabantse Hoogeloon. Hij wordt beschuldigd van een bewust voorbereide moord en het begraven van het lijk.

Heber verdween op 19 november 2022, waarna de familie alarm sloeg. De moeder van twee kinderen woonde samen met B. in zijn woning en zou gaan verhuizen naar een andere woning in het dorp. Drie dagen na de vermissing werd haar lichaam gevonden in het bosgebied Half Mijl tussen Vessem en Veldhoven. Ze bleek gewurgd te zijn, vermoedelijk in bed.

Na het wegmaken van het lichaam, is B. volgens het OM in de woning bezig geweest met het uitwissen van sporen. Op zijn spijkerbroek en in zijn auto zat nog bloed van zijn ex. Het graf waarin zij werd gevonden moet zijn voorbereid, stelt het OM. Dat was namelijk erg diep en had B. onmogelijk kunnen graven in de twintig minuten die hij op 19 november bij Half Mijl was. Uit de gps van zijn auto bleek ook dat hij in de weken voor de moord al meermaals naar de afgelegen plek reed, voor het lijk daar gevonden werd. De verdachte zei dat hij er vaak ging wandelen.

Geheugenverlies

B. beweerde in de rechtbank in Den Bosch dat hij niets voorbereid heeft, maar ontkende niet dat hij haar gedood heeft: "Ik moet het gedaan hebben, maar ik kan het me niet herinneren." ​​Deskundigen hebben sterk het idee dat B. doet alsof hij geheugenverlies heeft. "Verdachte weet dondersgoed wat hij heeft gedaan, maar kiest ervoor om er niet voor uit te komen", aldus het OM.

Nabestaanden hadden gehoopt tijdens de zitting toch wat antwoorden te krijgen. "Echt, heb jij enig idee wat je allemaal hebt veroorzaakt?", vroeg Hebers moeder aan B. "En dat allemaal omdat je het niet kon verkroppen dat Silvana bij je weg wilde."

Angst

Heber zocht eerder een wijkagent op, omdat ze zou gaan verhuizen en zich zorgen maakte over de reactie van B. Uit verhoren blijkt dat ze tegen anderen vertelde dat hij narcistisch was, losse handjes had en dat ze bang voor hem was. Volgens de verdachte waren er geen problemen. "We gingen uit elkaar, maar dat was niet rampzalig. We hadden er allebei vrede mee."

De verdediging vindt dat B. vrijgesproken moet worden van moord en dat er sprake is van doodslag, zonder vooropgezet plan. "Er is wel iets gebeurd, maar niet voorbedacht. zei de advocaat.

De uitspraak is op 15 februari.

Meer uit Binnenland

Vader krijgt tbs met dwangverpleging voor doden zoon Gianny-Davey

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.

1 uur geleden
Nederland vraagt met 15 EU-landen om Europese regels voor e-steps

DEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.

2 uur geleden
Drie verdachten in soevereinenproces willen op vrije voeten komen

LEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.

2 uur geleden
Programmamakers kritisch over bezuinigingen publieke omroep

HILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.

3 uur geleden
Dodelijke slachtoffers crash Den Haag zijn 2 vrouwen, 1 man

DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Plasman denkt dat OM in beroep gaat in zaak-Marco Borsato

UTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.

4 uur geleden
Advocaten weten nog niet of Borsato smaadzaak doorzet

UTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.

4 uur geleden