Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 24 jaar cel voor moord op Silvana Heber

OM eist 24 jaar cel voor moord op Silvana Heber

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 24 jaar cel geëist tegen ex-vriend Marlon B. (42) van de dood gevonden Silvana Heber (36) uit het Noord-Brabantse Hoogeloon. Hij wordt beschuldigd van een bewust voorbereide moord en het begraven van het lijk.

Heber verdween op 19 november 2022, waarna de familie alarm sloeg. De moeder van twee kinderen woonde samen met B. in zijn woning en zou gaan verhuizen naar een andere woning in het dorp. Drie dagen na de vermissing werd haar lichaam gevonden in het bosgebied Half Mijl tussen Vessem en Veldhoven. Ze bleek gewurgd te zijn, vermoedelijk in bed.

Na het wegmaken van het lichaam, is B. volgens het OM in de woning bezig geweest met het uitwissen van sporen. Op zijn spijkerbroek en in zijn auto zat nog bloed van zijn ex. Het graf waarin zij werd gevonden moet zijn voorbereid, stelt het OM. Dat was namelijk erg diep en had B. onmogelijk kunnen graven in de twintig minuten die hij op 19 november bij Half Mijl was. Uit de gps van zijn auto bleek ook dat hij in de weken voor de moord al meermaals naar de afgelegen plek reed, voor het lijk daar gevonden werd. De verdachte zei dat hij er vaak ging wandelen.

Geheugenverlies

B. beweerde in de rechtbank in Den Bosch dat hij niets voorbereid heeft, maar ontkende niet dat hij haar gedood heeft: "Ik moet het gedaan hebben, maar ik kan het me niet herinneren." ​​Deskundigen hebben sterk het idee dat B. doet alsof hij geheugenverlies heeft. "Verdachte weet dondersgoed wat hij heeft gedaan, maar kiest ervoor om er niet voor uit te komen", aldus het OM.

Nabestaanden hadden gehoopt tijdens de zitting toch wat antwoorden te krijgen. "Echt, heb jij enig idee wat je allemaal hebt veroorzaakt?", vroeg Hebers moeder aan B. "En dat allemaal omdat je het niet kon verkroppen dat Silvana bij je weg wilde."

Angst

Heber zocht eerder een wijkagent op, omdat ze zou gaan verhuizen en zich zorgen maakte over de reactie van B. Uit verhoren blijkt dat ze tegen anderen vertelde dat hij narcistisch was, losse handjes had en dat ze bang voor hem was. Volgens de verdachte waren er geen problemen. "We gingen uit elkaar, maar dat was niet rampzalig. We hadden er allebei vrede mee."

De verdediging vindt dat B. vrijgesproken moet worden van moord en dat er sprake is van doodslag, zonder vooropgezet plan. "Er is wel iets gebeurd, maar niet voorbedacht. zei de advocaat.

De uitspraak is op 15 februari.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt naar antwoorden rond dood jongen (16) in Den Hoorn

DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.

42 minuten geleden
Extra waarschuwing voor noorden: code oranje om gladheid

DE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.

4 uur geleden
OM: Zweden vervolgt tiener voor beschieting bij gevangenis Alphen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.

7 uur geleden
VluchtelingenWerk vraagt betere bescherming Syrische minderheden

AMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.

7 uur geleden
Dwangsom Amsterdamse afvalverwerker om te hoge dioxineuitstoot

ZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.

8 uur geleden
NCAB gaat met universiteiten in gesprek over antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."

8 uur geleden
Model Yfke Sturm zegt spijt te hebben van contact met Epstein

LONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.

9 uur geleden