OM eist 23 jaar cel en tbs tegen Belg voor doodsteken ex in Delft
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van 23 jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Juanito V. voor het doodsteken van zijn ex-vriendin in Delft. Het 33-jarige slachtoffer werd met meerdere messteken omgebracht. Haar moeder en stiefvader raakten zwaargewond.
De steekpartij was op 5 februari vorig jaar. Het slachtoffer had kort daarvoor haar relatie met de verdachte uit het Belgische Heist-op-den-Berg verbroken. Daarop reed hij 's ochtends direct na een boksles met twee messen vanuit Antwerpen naar Delft. In een voortuin aan de Frederik van Eedenlaan werd de vrouw neergestoken, met in totaal 26 messteken. Haar toen 6-jarige dochter was getuige. "Mama, je gaat toch niet dood?", reageerde ze.
De 57-jarige moeder van het slachtoffer en de 55-jarige partner van de moeder probeerden V. nog weg te duwen en te behoeden voor de moord. "Dat moesten ze bijna bekopen met hun eigen leven", zei de officier van justitie. De moeder werd vier keer gestoken in romp en hals, haar partner werd geraakt in de halsslagader. "Ze hebben gevochten als leeuwen".
Twee pogingen tot doodstraf
Het OM gaat uit van twee pogingen tot doodslag en een moord omdat V. op het tuinpad geen ander doel had dan te doden. Onderweg naar Delft kondigde hij in berichten aan dat hij zijn ex-vriendin "kapot wilde maken". Ook negeerde hij smeekbedes van zijn vrienden om terug te keren. De advocaat van V. vroeg de rechtbank Den Haag haar cliënt vrij te spreken van moord. Volgens haar had V. geen plan.
De verdachte, die na een achtervolging in België werd aangehouden, schreef op de terugweg naar Antwerpen op Facebook dat hij drie mensen had neergestoken, "waaronder de persoon van wie ik hield. Ik kon het niet verkroppen dat ze me verliet". Ook belde hij het alarmnummer 112 en vertelde dat hij "megadom" was geweest.
Afgeluisterd gesprek
V. zegt zich de steekpartij niet te herinneren, maar dat gelooft de aanklager niet. Tijdens zijn voorarrest zei hij in een afgeluisterd gesprek tegen zijn broer: "Maar ik herinner me alles nog hè? Ik ga dat nu zo spelen, dat ik me niets herinner".
V. is onderzocht in het Pieter Baan Centrum. Gedragsdeskundigen oordelen dat de man verminderd toerekeningsvatbaar was en een langdurige behandeling nodig heeft.
Videobeelden
De rechtbank toonde videobeelden van de steekpartij die zijn gemaakt vanaf de overkant van de straat door een bewakingscamera. Nabestaanden kregen op dat moment de kans de zaal te verlaten.
De rechtbank doet op 8 februari uitspraak.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
10 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
13 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
15 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
21 uur geleden