OM eist 22 jaar cel tegen verdachten liquidatie IJsselstein
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in hoger beroep tegen Abdelghani el H. en Bowy T. 22 jaar cel geëist, wegens de liquidatie van de 37-jarige Samir Erraghib. Het slachtoffer werd op 17 april 2016 doodgeschoten toen hij voor zijn huis in IJsselstein in zijn auto zat, met zijn zevenjarige dochter naast zich. Justitie schrijft de opdracht voor de moord toe aan Ridouan Taghi.
De rechtbank legde de verdachten (beiden 27 jaar oud) eerder twintig jaar cel op. De verdachten ontkennen en hebben beroep aangetekend.
"Koelbloedig" en "nietsontziend", zo noemde de aanklager de huurmoord. Dat het meisje getuige is geweest van de gewelddadige dood van haar vader rechtvaardigt een hogere straf dan opgelegd, vindt hij.
Volgens het OM is het vonnis van de rechtbank voor het overige helder en overtuigend. De daarin opgenomen bewijsoverwegingen zijn in hoger beroep bevestigd door de toevoeging van een reeks cryptoberichten van de verdachten, aldus het OM. Uit die zogeheten PGP-berichten blijkt onder meer dat het Bowy T. is geweest die heeft geschoten. Justitie houdt niettemin beide verdachten even verantwoordelijk voor de moord. Ze hebben zowel bij de voorbereiding als de uitvoering ervan nauw samengewerkt.
Te voet gevlucht
Nadat slachtoffer Errahghib was doorzeefd met kogels, weigerde de vluchtauto van de verdachten. Ze moesten er te voet vandoor. El H. kon kort daarna worden opgepakt in een volkstuinencomplex in de buurt, T. werd later gearresteerd.
De PGP-berichten bevatten onder meer communicatie tussen de verdachten en een jongere broer van Ridouan Taghi. Die belooft onder meer dat de twee goed zullen worden beloond als Erraghib gaat "slapen" - jargon voor doodgeschoten worden. "Hij gaat 100 procent morgen slapen, sir", reageert een van de verdachten.
Na de moordaanslag meldt Bowy T. in een bericht dat hij het slachtoffer geen "headshot" (schot door het hoofd) heeft gegeven, omdat hij het kind niet wilde raken. Volgens het OM is dit het enige element in de hele zaak dat enigszins voor verdachte T. pleit. T. heeft - voordat hij werd gearresteerd - 50.000 euro ontvangen voor de liquidatie, stelt justitie. Voor El A. zou dit bedrag door zijn opdrachtgevers worden bewaard. Het OM eist verbeurdverklaring van T.'s beloning.
Taghi zou Erraghib als verrader hebben beschouwd. De huurmoord is opgenomen op de aanklacht tegen Taghi in het grootscheepse liquidatieproces Marengo, waarin hij hoofdverdachte is. Dit proces gaat op 15 februari inhoudelijk van start.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer steden willen Europese maatregelen om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag te beschermen tegen Amerikaanse sancties. De burgemeesters van Amsterdam, Barcelona, Brussel, Lille, Parijs, Rome en Straatsburg hebben samen met Den Haag een brief gestuurd aan Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft woensdag in hoger beroep de 55-jarige Dennis van E. veroordeeld tot veertien jaar cel voor de moord op zijn ongeboren kind en de fatale mishandeling van de moeder daarvan, de 32-jarige Braziliaanse Patricia Oliveira dos Santos.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag voor de rechtbank in Utrecht taakstraffen van 40 tot 200 uur geëist tegen vier vrouwen voor grafschennis. De verdachten zouden op 11 september 2021 hebben deelgenomen aan een paranormale sessie op de begraafplaats Rusthof bij Amersfoort.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tien jaar cel geëist tegen de 34-jarige Soufiane El A., voor het beroven, verkrachten en opsluiten van twee vrouwen. "Een buitengewoon nare zaak", aldus de officier van justitie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) roept Nederlanders in de regio tussen het Spaanse Madrid en Andalusië op hun familie of vrienden te laten weten hoe het met ze gaat. Bij de plaats Urda, circa 100 kilometer ten zuiden van Madrid, botsten woensdag twee hogesnelheidstreinen op elkaar. Daarbij zijn volgens verschillende Spaanse media tientallen doden gevallen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft tientallen servers in beslag genomen in een internationaal onderzoek naar een malafide hostingbedrijf. De onderneming wordt ervan verdacht medeplichtig te zijn aan het mogelijk maken van cybercriminaliteit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - President Zelensky van Oekraïne brengt woensdag een bezoek aan Nederland. In de middag ontmoet hij premier Jetten op het Catshuis. In de avond volgt een bezoek aan koning Willem-Alexander op Paleis Huis ten Bosch.
6 uur geleden