
OM eist 22 jaar cel tegen verdachte vergismoord Beuningen
ARNHEM (ANP) - Tegen een 31-jarige man is woensdag 22 jaar cel geëist voor het medeplegen van de moord op de Nijmeegse klusjesman Mehmet Kiliçsoy, beter bekend als de vergismoord in Beuningen. De verdachte kon eerder niet terechtstaan, omdat hij in het buitenland in de cel zat.
Kiliçsoy (49) werd op 6 juli 2020 op het Thorbeckeplein in het Gelderse Beuningen rond 08.30 uur in het hoofd en bovenlichaam geschoten. Twee gemaskerde mannen openden het vuur vanuit een gestolen witte Volkswagen Transporter.
Volgens de officier van justitie heeft de 31-jarige verdachte twee dagen eerder het busje weggebracht naar Beuningen en is hij ook op 5 en/of 6 juli in Beuningen geweest en verbleef hij constant in de nabijheid van een man die al tot 20 jaar cel is veroordeeld voor de coördinatie van de liquidatie. Na de moord claimde hij bij een van de medeverdachten "zijn deel", wat het OM als een betaling ziet.
De rechtbank in Arnhem veroordeelde een jaar geleden zes verdachten tot celstraffen van vijf tot dertig jaar. Daarover loopt nog een hoger beroep.
Meer uit Binnenland
PHILIPSBURG (ANP) - De minister-president van Sint-Maarten, Luc Mercelina, laat donderdag weten de "koloniale fantasieën" van FVD-leider Thierry Baudet te veroordelen. Mercelina noemt de uitspraken "diep beledigend en opruiend". Baudets plan van 'herbevolking' noemt hij "een koloniaal visioen dat bol staat van raciale superioriteit, demografische manipulatie en imperialistische nostalgie".
47 minuten geledenALMERE (ANP) - Het optreden van de politie bij een examenstunt bij het Oostvaarders College in Almere afgelopen woensdag wordt via een zorgvuldig proces getoetst en beoordeeld. Toen de examenstunt in de school escaleerde werd de politie ingezet. Agenten gebruikten onder meer fysiek geweld en de wapenstok. Er werden drie aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil 450 miljoen euro van het Rijk voor maatregelen die nodig zijn voor herstel van beschermde natuurgebieden en het verminderen van stikstofuitstoot. Dat schrijven Gedeputeerde Staten en verschillende organisaties in de regio in een brief aan het kabinet.
2 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Koning Willem-Alexander hoopt dat kinderen niet meteen naar hun telefoon grijpen als ze zich vervelen. Dat is juist het moment om samen met iemand anders iets te doen, zo vertelde hij in een speciale aflevering van Zappsport over de Koningsspelen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Federatie Medisch Specialisten (FMS) en de artsenfederatie KNMG stappen uit de adviesraad van Zorgkaart Nederland. Op dat platform kunnen patiënten hun zorgverlener beoordelen. Als een van de redenen voor het vertrek noemen de twee partijen "moeilijk te verifiëren reviews", melden ze in een verklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen liepen donderdag hand in hand met gevluchte kinderen en veteranen door Den Haag tijdens de eerste editie van de Loop voor Hoop. Zo'n 130 kinderen en 50 andere deelnemers deden mee aan de wandeling die eindigde in Madurodam.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het Emmauscollege in het Rotterdamse stadsdeel Prins Alexander is het donderdag enige tijd onrustig geweest. Groepen leerlingen van verschillende scholen in de buurt gooiden met eieren naar elkaar en naar agenten, meldt de politie. Ook is er een brand in een container gesticht. Nadat agenten ter plaatse waren gekomen, keerde de rust vrij snel terug. Er is niemand aangehouden.
4 uur geleden