
OM eist 20 jaar cel voor dodelijke brand woonwagen Bergen op Zoom
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van twintig jaar tegen de 47-jarige Raymon V. De man bekende woensdag in de rechtbank in Breda dat hij op 26 maart vorig jaar brand heeft gesticht in een woonwagen aan de Calandweg in Bergen op Zoom. Als gevolg van de brand kwam een 73-jarige bewoonster om het leven, zij was de moeder van zijn ex-partner.
Het OM verdenkt de man naast brandstichting van moord op zijn voormalige schoonmoeder en drie pogingen tot moord op de overige slachtoffers die tijdens de brand in de woning aanwezig waren. Dat betreft de ex-partner van V., haar nieuwe vriend en zijn dochter van destijds 12 jaar oud. V. raakte zelf ook gewond bij de brand.
V. vertelde met een jerrycan vol benzine naar de woonwagen te zijn gereden om daar brand te stichten. Hij nam volgens het OM ook een loden pijp en twee messen mee en was onder invloed van alcohol en speed. "De verdachte heeft een onmenselijke ravage veroorzaakt bij de slachtoffers", zei de officier van justitie. Ze noemde het een gruwelijk beeld dat de 73-jarige vrouw in brand stond.
Het OM wil dat de rechtbank hem naast de celstraf een gedragsbeïnvloedende en vrijheidsbeperkende maatregel oplegt. Met deze maatregel kan toezicht op hem worden gehouden na afloop van zijn gevangenisstraf.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.
2 uur geledenHORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.
12 uur geledenPERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.
17 uur geledenHOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.
20 uur geleden