Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 20 jaar cel voor dodelijke brand woonwagen Bergen op Zoom

OM eist 20 jaar cel voor dodelijke brand woonwagen Bergen op Zoom

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van twintig jaar tegen de 47-jarige Raymon V. De man bekende woensdag in de rechtbank in Breda dat hij op 26 maart vorig jaar brand heeft gesticht in een woonwagen aan de Calandweg in Bergen op Zoom. Als gevolg van de brand kwam een 73-jarige bewoonster om het leven, zij was de moeder van zijn ex-partner.

Het OM verdenkt de man naast brandstichting van moord op zijn voormalige schoonmoeder en drie pogingen tot moord op de overige slachtoffers die tijdens de brand in de woning aanwezig waren. Dat betreft de ex-partner van V., haar nieuwe vriend en zijn dochter van destijds 12 jaar oud. V. raakte zelf ook gewond bij de brand.

V. vertelde met een jerrycan vol benzine naar de woonwagen te zijn gereden om daar brand te stichten. Hij nam volgens het OM ook een loden pijp en twee messen mee en was onder invloed van alcohol en speed. "De verdachte heeft een onmenselijke ravage veroorzaakt bij de slachtoffers", zei de officier van justitie. Ze noemde het een gruwelijk beeld dat de 73-jarige vrouw in brand stond.

Het OM wil dat de rechtbank hem naast de celstraf een gedragsbeïnvloedende en vrijheidsbeperkende maatregel oplegt. Met deze maatregel kan toezicht op hem worden gehouden na afloop van zijn gevangenisstraf.

Meer uit Binnenland

Stewardess KLM wordt getest op hantavirus na milde klachten

DEN HAAG (ANP) - Een stewardess van KLM wordt getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ministerie van Volksgezondheid na berichtgeving van RTL Nieuws. De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.

11 minuten geleden
Tweede evacuatievliegtuig cruiseschip aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een ziek bemanningslid van het cruiseschip Hondius is donderdagochtend geland op Schiphol. Het is niet bekend wie aan boord was, een 56-jarige Brit of een 41-jarige Nederlander. Na aankomst reed het vliegtuig naar het oostelijke deel van Schiphol, waar meerdere ambulances stonden te wachten, zag een ANP-fotograaf.

46 minuten geleden
Tweede evacuatievliegtuig cruiseschip onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een zieke aan boord van het cruiseschip Hondius is onderweg naar Nederland. Het toestel strandde woensdag op de Canarische Eilanden met technische problemen, aldus Spaanse media.

1 uur geleden
Nieuwe statushouders zijn vaker aan het werk

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.

2 uur geleden
Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

6 uur geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

11 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

11 uur geleden