Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 20 jaar cel tegen voortvluchtige Gerel P.

OM eist 20 jaar cel tegen voortvluchtige Gerel P.

SCHIPHOL (ANP) - De officier van justitie heeft donderdag een gevangenisstraf van twintig jaar geëist tegen de voortvluchtige Gerel P. (37), voor een dubbele liquidatiepoging in een weiland bij Noordeloos in december 2016.

P. is niet bij de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak aanwezig. Hij wist in 2017 uit de gevangenis in Suriname te ontsnappen en houdt zich sindsdien schuil voor politie en justitie. "In de ogen van het Openbaar Ministerie kan het niet zo zijn dat een voortvluchtige verdachte niet berecht wordt, zolang hij op de vlucht is", zei de officier in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol. "Hij was duidelijk voornemens om beide mannen koelbloedig neer te schieten, te liquideren."

Een van de Rotterdammers die werd neergeschoten in het Zuid-Hollandse Noordeloos is in de rechtbank aanwezig. Het nu 32-jarige slachtoffer weet niet waarom P. een aanslag op zijn leven pleegde. Hij dacht dat hij tijdens de afspraak met P. een opdracht zou krijgen drugs uit containers te halen. Hij raakte bij de liquidatiepoging ernstig gewond. Hij had meerdere schotwonden, zijn milt moest worden verwijderd. Zijn gehoor is beschadigd en hij raakte een oog kwijt. Hij is voorlopig arbeidsongeschikt en vordert een schadevergoeding van 100.000 euro.

De officier van justitie wil dat de claim van het slachtoffer niet-ontvankelijk wordt verklaard, omdat P. "niet voldoende in de gelegenheid is geweest om te reageren."

De vuurwapengevaarlijke P. staat op de opsporingslijst van de politie. Het OM looft 30.000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar zijn verblijfplaats.

In de rechtbank zei het slachtoffer dat hij bevriend was met P. en hem als familie beschouwde. "Dat hij me dit aan wilde doen, heeft me ernstig geraakt. Ik ben het vertrouwen in mensen kwijt."

Meer uit Binnenland

Rijks ruimt plek eregalerij in voor twee schilderijen De Kooning

AMSTERDAM (ANP) - In de eregalerij van het Rijksmuseum in Amsterdam zijn van 9 oktober tot en met 17 januari twee topstukken te zien van Willem de Kooning. Woman I (1950-1952) en Woman and Bicycle (1952-1953) hangen daar in een eigen kabinet, vlak naast Rembrandts Nachtwacht. De werken zijn een extra eerbetoon naast de overzichtstentoonstelling die het museum wijdt aan de Nederlands-Amerikaanse schilder.

10 minuten geleden
Passagiersschip met 75 opvarenden vast op zandplaat bij Breskens

BRESKENS (ANP) - Een schip met zeventig passagiers en vijf bemanningsleden aan boord is dinsdag vast komen te liggen op een zandplaat bij Breskens, in Zeeuws-Vlaanderen. Zij zullen waarschijnlijk geëvacueerd moeten worden, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Een helikopter en meerdere reddingsboten zijn ingezet.

28 minuten geleden
Provincies willen meer investeringen Rijk, 'anders staan we stil'

ENSCHEDE (ANP) - Provincies hebben het kabinet opgeroepen om meer te investeren, vooral in de Nederlandse infrastructuur. Op het jaarcongres van het Interprovinciaal Overleg (IPO) in Enschede zei voorzitter Ina Adema dat het Rijk niet alleen moet kijken naar de kosten, maar ook naar wat zulke uitgaven opleveren voor de maatschappij. De Brabantse commissaris van de Koning noemde specifiek investeringen in bereikbaarheid.

39 minuten geleden
24 mensen krijgen dwangsom na rellen in Neder-Betuwe

OPHEUSDEN (ANP) - Er is een dwangsom opgelegd aan 24 mensen vanwege hun betrokkenheid bij de rellen in Opheusden en Kesteren. Wie opnieuw betrokken is bij ongeregeldheden, moet 5000 euro betalen. Dat bedrag kan oplopen tot 15.000 euro. De dwangsom geldt voor de hele gemeente Neder-Betuwe.

1 uur geleden
Dwangsommen Dolfinarium om dierenshows van de baan

DEN HAAG (ANP) - Het Dolfinarium in Harderwijk hoeft geen dwangsommen te betalen na beschuldigingen van shows met onnatuurlijk dierengedrag. Twee van de drie dwangsommen die de staatssecretaris van Natuur (LVVN) vorig jaar had opgelegd vanwege shows met dolfijnen, walrussen en zeehonden zijn door de rechter afgekeurd. In een derde zaak heeft het Dolfinarium de werkwijze aangepast.

1 uur geleden
Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

WAGENINGEN (ANP) - Groenere steden, rivieren die meer ruimte krijgen en een natuurlijke kuststrook die 'meegroeit' met de zeespiegelstijging. Deskundigen zien tal van manieren waarop Nederland zich beter kan aanpassen aan klimaatverandering als het "de natuur laat meewerken". Een dinsdag gepresenteerd rapport geeft een uitgebreid overzicht van kansrijke opties hiervoor.

3 uur geleden
Verdachte langer vast om doodschieten man op NDSM-kade Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die vorige maand een gevangenismedewerker zou hebben doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam blijft ook de komende drie maanden vastzitten. Zijn hechtenis is met negentig dagen verlengd, liet de rechtbank in de hoofdstad dinsdag weten. De Amsterdammer wordt verdacht van moord.

5 uur geleden