OM eist 20 jaar cel tegen minderjarige verdachte huurmoord
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twintig jaar cel geëist tegen de verdachte die nog minderjarig was toen hij opdracht zou hebben gegeven voor de moord op de 56-jarige Itzhak Meiri. Het slachtoffer uit Almere werd op 22 december 2021 na een bezoek aan de tandarts doodgeschoten in de Wieringerstraat in Amstelveen.
Het OM vindt een berechting op basis van het volwassenenstrafrecht van toepassing, ondanks de verdachte tijdens het misdrijf 17,5 jaar oud was. Dit is mogelijk als een misdrijf te ernstig wordt gevonden. Het OM rekent het de jonge verdachte zwaar aan dat hij zijn mededaders tot de moord heeft aangezet.
"Door zware straffen te eisen, hoopt het OM andere jongeren ervan te weerhouden betrokken te raken bij criminele milieus omwille van financieel gewin", meldt justitie dinsdag na een zitting achter gesloten deuren in de rechtbank in Amsterdam.
Instructies op telefoon
De politie kwam de minderjarige verdachte als opdrachtgever op het spoor na onderzoek aan de telefoon van een van de uitvoerders van de moord. In het toestel stonden berichten met instructies zoals het regelen en ophalen van een vuurwapen, het volgen van het slachtoffer en het schieten.
De uitvoerders zijn recent in hoger beroep veroordeeld. De verdachte die de opdracht voor de huurmoord had aangenomen en als chauffeur fungeerde, kreeg vorige maand van het hof een celstraf van achttien jaar opgelegd. De minderjarige schutter werd veroordeeld tot de maximale jeugddetentie van twee jaar en een PIJ-maatregel (jeugd-tbs).
Uitspraak
In de zaak van de vermeende opdrachtgever doet de rechtbank op 21 december uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - De provincies Noord-Brabant en Zuid-Holland begrijpen waarom er geen vrachtwagens meer mogen rijden over de Merwedebrug, maar ze hebben wel zorgen om de gevolgen daarvan. Sinds zaterdag zijn vrachtwagens verboden op de brug in de A27 die Brabant en Zuid-Holland verbindt, omdat de boogconstructie op meerdere plekken te zwak blijkt te zijn.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rob van Bree wordt de nieuwe chef van de Amsterdamse politie. Hij volgt per 14 december Peter Holla op, die met pensioen gaat. Van Bree werkte vijf jaar bij de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies, die zware en georganiseerde criminaliteit, terrorisme en buitenlandse inmenging bestrijdt. De politie meldt verder dat Van Bree zich heeft ingezet voor de verbetering van de werkcultuur bij de politie.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het had eigenlijk nooit mogen gebeuren. Maar het is gebeurd en dat vind ik op zijn minst gezegd heel spijtig. Het heeft voor heel veel mensen een lange nasleep." Dat zei de 30-jarige Corné H. maandag aan het begin van de zitting bij de rechtbank in Den Bosch. H. staat daar terecht voor het gijzelen en bedreigen van een aantal medewerkers van de gevangenis in Vught, waar hij in december vorig jaar gedetineerd zat.
2 uur geledenUDENHOUT (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw op een industrieterrein in het Brabantse Udenhout is maandagochtend een grote brand uitgebroken. Het pand is niet meer te redden en de brandweer laat het gecontroleerd uitbranden. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers, meldt de veiligheidsregio.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde in de eerste zes maanden van 2026 ruim 9 procent meer drugsmisdrijven dan in dezelfde periode een jaar eerder. Afgelopen halfjaar waren er bijna 7900 geregistreerde gevallen van drugsmisdrijven, tegenover ruim 7200 in de eerste jaarhelft van 2025.
6 uur geledenDIRKSLAND (ANP) - Twee mannen zijn in de nacht van zondag op maandag om het leven gekomen bij "een zwaar enkelzijdig ongeval" op de Westdijk in Dirksland. Dat maakte de politie bekend op X. Het gaat om een 33-jarige man uit Middelharnis en een 18-jarige man uit Herkingen, bevestigt de politie na berichtgeving door Rijnmond. De oudste was de bestuurder van de auto, de ander de bijrijder.
7 uur geledenBOVENSMILDE (ANP) - In een woning aan de Kanaalweg in het Drentse Bovensmilde heeft zondagavond een grote brand gewoed. Een persoon die nog in de woning aanwezig was, is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerster van de veiligheidsregio. Hoe het slachtoffer er op dit moment aan toe is, is niet bekend.
15 uur geleden