Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 20 jaar cel in hoger beroep Drentse kofferbakmoord

OM eist 20 jaar cel in hoger beroep Drentse kofferbakmoord

LEEUWARDEN (ANP) - In het hoger beroep over de zogeheten Drentse kofferbakmoord heeft het Openbaar Ministerie een celstraf van twintig jaar geëist. "Alles wijst in de richting van één persoon: Hans O.", zei de aanklager donderdag in het hof in Leeuwarden.

Ralf Meinema (31) uit Klazienaveen werd in maart 2017 levenloos gevonden in de kofferbak van zijn eigen auto. De wagen lag half in het water van het Stieltjeskanaal bij Coevorden. De doodsoorzaak was hersenletsel, aangebracht door een zwaar voorwerp dat tegen zijn hoofd werd geslagen. Het geweld is gepleegd terwijl hij nog in leven was op een andere locatie, stelt de aanklager. "Hij is op een genadeloze en laffe wijze van het leven beroofd."

De 45-jarige verdachte Hans O. werd vorig jaar vrijgesproken van moord of doodslag in de zaak. Volgens de rechtbank in Assen was er te veel onduidelijk in aanloop naar de dood van Meinema. Het OM had achttien jaar cel tegen O. geëist en tekende beroep aan. Volgens de aanklager heeft de rechtbank in Assen, het bewijsmateriaal "verkeerd gewaardeerd."

Mislukte drugsdeal

Volgens het OM was O. de laatste persoon die contact had met het slachtoffer. Dat contact zou volgens O. te maken hebben met een mislukte drugsdeal. Meinema had hem drugs aangeboden en O. maakte een afspraak met een prepaidtelefoon. Op de bewuste avond had Meinema, volgens O., de drugs niet bij zich. Het OM noemt deze verklaring "volstrekt ongeloofwaardig." Aannemelijker is dat Meinema door de verdachte naar Emmen werd "gelokt", stelt het OM. Volgens de aanklager ging het om een "van tevoren afgesproken criminele afrekening".

Er werd DNA aangetroffen van O. op de broek van het slachtoffer. Uit onderzoek blijkt dat dit DNA-spoor is overgebracht rond de dood van Meinema.

Sporen uitgewist

Daarnaast zou een anonieme getuige gehoord hebben dat O. Meinema had doodgeslagen met een wapen en de sporen zou hebben uitgewist met zijn familie.

"Het gaat het voorstellingsvermogen te buiten hoe Ralf zijn laatste momenten heeft beleefd", stelde de aanklager. "Ook voor zijn lichaam en nabestaanden was er geen respect. Het was de bedoeling dat de auto in het kanaal zonk en nooit meer werd gevonden."

De advocaat van O. noemt moord niet aannemelijk. Hij zei in zijn pleidooi dat niets wijst op een vooropgezet plan. "Aannemelijker is dat sprake was van een opwelling of uit de hand gelopen feiten." De raadsman zei ook dat en weinig duidelijk is over het motief en het aantal daders.

Meer uit Binnenland

Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

2 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

2 uur geleden
Moslims in Nederland beginnen aan vastenmaand ramadan

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.

4 uur geleden
Aantal sterfgevallen door drugs in tien jaar verdrievoudigd

UTRECHT (ANP) - De hoeveelheid directe sterfgevallen door drugs is in tien jaar tijd verdrievoudigd. Waren er in 2014 nog 123 sterfgevallen, in 2024 was dat aantal opgelopen naar 378. Dat blijkt uit cijfers van het CBS die in de Nationale Drug Monitor zijn gepubliceerd. Bij veel van de gevallen gaat het om overdosering.

6 uur geleden
Jetten hoopt deze week nieuwe staatssecretaris te vinden

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt nog deze week een nieuwe kandidaat te vinden om staatssecretaris van Financiën te worden in zijn kabinet. Dat heeft de formateur en aanstaande premier gezegd na afloop van een reeks gesprekken met kandidaat-bewindslieden.

7 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

8 uur geleden
D66'er Van Berkel verlaat Tweede Kamer na onjuist invullen cv

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel heeft per direct haar ontslag ingediend als Tweede Kamerlid namens D66, nadat naar buiten was gekomen dat ze onjuiste informatie in haar cv had gezet. Dat schrijft Van Berkel op X. Maandag zag ze al af van haar beoogde functie als staatssecretaris van Financiën.

8 uur geleden