OM eist 20 jaar cel in hoger beroep Drentse kofferbakmoord
LEEUWARDEN (ANP) - In het hoger beroep over de zogeheten Drentse kofferbakmoord heeft het Openbaar Ministerie een celstraf van twintig jaar geëist. "Alles wijst in de richting van één persoon: Hans O.", zei de aanklager donderdag in het hof in Leeuwarden.
Ralf Meinema (31) uit Klazienaveen werd in maart 2017 levenloos gevonden in de kofferbak van zijn eigen auto. De wagen lag half in het water van het Stieltjeskanaal bij Coevorden. De doodsoorzaak was hersenletsel, aangebracht door een zwaar voorwerp dat tegen zijn hoofd werd geslagen. Het geweld is gepleegd terwijl hij nog in leven was op een andere locatie, stelt de aanklager. "Hij is op een genadeloze en laffe wijze van het leven beroofd."
De 45-jarige verdachte Hans O. werd vorig jaar vrijgesproken van moord of doodslag in de zaak. Volgens de rechtbank in Assen was er te veel onduidelijk in aanloop naar de dood van Meinema. Het OM had achttien jaar cel tegen O. geëist en tekende beroep aan. Volgens de aanklager heeft de rechtbank in Assen, het bewijsmateriaal "verkeerd gewaardeerd."
Mislukte drugsdeal
Volgens het OM was O. de laatste persoon die contact had met het slachtoffer. Dat contact zou volgens O. te maken hebben met een mislukte drugsdeal. Meinema had hem drugs aangeboden en O. maakte een afspraak met een prepaidtelefoon. Op de bewuste avond had Meinema, volgens O., de drugs niet bij zich. Het OM noemt deze verklaring "volstrekt ongeloofwaardig." Aannemelijker is dat Meinema door de verdachte naar Emmen werd "gelokt", stelt het OM. Volgens de aanklager ging het om een "van tevoren afgesproken criminele afrekening".
Er werd DNA aangetroffen van O. op de broek van het slachtoffer. Uit onderzoek blijkt dat dit DNA-spoor is overgebracht rond de dood van Meinema.
Sporen uitgewist
Daarnaast zou een anonieme getuige gehoord hebben dat O. Meinema had doodgeslagen met een wapen en de sporen zou hebben uitgewist met zijn familie.
"Het gaat het voorstellingsvermogen te buiten hoe Ralf zijn laatste momenten heeft beleefd", stelde de aanklager. "Ook voor zijn lichaam en nabestaanden was er geen respect. Het was de bedoeling dat de auto in het kanaal zonk en nooit meer werd gevonden."
De advocaat van O. noemt moord niet aannemelijk. Hij zei in zijn pleidooi dat niets wijst op een vooropgezet plan. "Aannemelijker is dat sprake was van een opwelling of uit de hand gelopen feiten." De raadsman zei ook dat en weinig duidelijk is over het motief en het aantal daders.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven Nederlandse universiteiten zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. Koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL) meldt dat het gaat om de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit Amsterdam, de Erasmus Universiteit Rotterdam, Tilburg University, de Technische Universiteit Eindhoven, Universiteit Maastricht en Universiteit Twente. De universiteiten meldden eerder woensdag dat Instructure hun heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
3 uur geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
5 uur geleden