OM eist 2 jaar tegen Hagenaar voor ernstige kindermishandeling
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Den Haag twee jaar cel en tbs met voorwaarden geëist tegen Elyomar P. voor het ernstig mishandelen van zijn stiefdochter van januari 2013 tot en met december 2015. De man heeft het meisje volgens justitie vanaf 2-jarige leeftijd geslagen, geschopt, met haar gegooid en haar overgoten met een bijtende vloeistof.
Bij het laatstgenoemde incident is het gezin in beeld gekomen bij de zorginstanties en bij de politie.
Volgens de verklaring van het meisje werd tegen haar gezegd dat ze haar ogen dicht moest doen "omdat dit pijn gaat doen". Hierop heeft ze een brandende vloeistof, mogelijk bleek, over haar gezicht voelen lopen. Vervolgens is ze onder een kokend hete douche gezet en werd met de douchekop tegen haar hoofd geslagen.
Oude letsels
Op in de rechtbank getoonde foto’s was te zien hoe ongeveer de helft van het gezicht van het meisje verbrand is. Bij onderzoek in het ziekenhuis bleek ze onder de oude letsels te zitten, waaronder gebroken ribben en een gebroken pols.
De 33-jarige P. heeft zijn betrokkenheid ontkend en liet doorschemeren dat alle getuigenverklaringen gewoon niet kloppen. Toen de rechtbank hem voorhield dat, toen zijn stiefdochter en zijn zoontje uit huis geplaatst werden tekenen vertoonden van uithongering en zich helemaal vol aten, zei hij dat ze thuis ook altijd veel aten.
Bipolaire stoornis
De man, die eerder is veroordeeld voor het bedreigen en mishandelen van ex-partners, staat ook terecht voor het mishandelen van de moeder van het meisje en het bedreigen van nóg een ex.
Het OM heeft de mishandelingen van het meisje "bijzonder laf en weerzinwekkend" genoemd. "Tegen een weerloos kind." Bij de man is onder meer een bipolaire stoornis en manische depressiviteit waargenomen. Gezien zijn hele voorgeschiedenis en het hoge risico op recidive wil justitie dat er tbs met voorwaarden opgelegd wordt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.
17 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
9 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
11 uur geleden