OM eist 2 jaar tegen Hagenaar voor ernstige kindermishandeling
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Den Haag twee jaar cel en tbs met voorwaarden geëist tegen Elyomar P. voor het ernstig mishandelen van zijn stiefdochter van januari 2013 tot en met december 2015. De man heeft het meisje volgens justitie vanaf 2-jarige leeftijd geslagen, geschopt, met haar gegooid en haar overgoten met een bijtende vloeistof.
Bij het laatstgenoemde incident is het gezin in beeld gekomen bij de zorginstanties en bij de politie.
Volgens de verklaring van het meisje werd tegen haar gezegd dat ze haar ogen dicht moest doen "omdat dit pijn gaat doen". Hierop heeft ze een brandende vloeistof, mogelijk bleek, over haar gezicht voelen lopen. Vervolgens is ze onder een kokend hete douche gezet en werd met de douchekop tegen haar hoofd geslagen.
Oude letsels
Op in de rechtbank getoonde foto’s was te zien hoe ongeveer de helft van het gezicht van het meisje verbrand is. Bij onderzoek in het ziekenhuis bleek ze onder de oude letsels te zitten, waaronder gebroken ribben en een gebroken pols.
De 33-jarige P. heeft zijn betrokkenheid ontkend en liet doorschemeren dat alle getuigenverklaringen gewoon niet kloppen. Toen de rechtbank hem voorhield dat, toen zijn stiefdochter en zijn zoontje uit huis geplaatst werden tekenen vertoonden van uithongering en zich helemaal vol aten, zei hij dat ze thuis ook altijd veel aten.
Bipolaire stoornis
De man, die eerder is veroordeeld voor het bedreigen en mishandelen van ex-partners, staat ook terecht voor het mishandelen van de moeder van het meisje en het bedreigen van nóg een ex.
Het OM heeft de mishandelingen van het meisje "bijzonder laf en weerzinwekkend" genoemd. "Tegen een weerloos kind." Bij de man is onder meer een bipolaire stoornis en manische depressiviteit waargenomen. Gezien zijn hele voorgeschiedenis en het hoge risico op recidive wil justitie dat er tbs met voorwaarden opgelegd wordt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
10 uur geleden