Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 2 jaar cel in zaak over dodelijk ongeval tijdens appen

OM eist 2 jaar cel in zaak over dodelijk ongeval tijdens appen

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van twee jaar tegen een 28-jarige chauffeur voor het veroorzaken van een dodelijk verkeersongeval op de A325 bij Elst in Gelderland. Bij het ongeval kwamen drie mensen om het leven: een 9-jarig meisje en haar opa (76) en oma (75). Hun kleinzoon, uit een ander gezin, raakte zwaargewond.

Wasim el M. reed op 28 november 2021 in zijn bestelwagen van het depot van PostNL terug naar huis in Lent toen hij met 89 kilometer per uur op een file afreed en achterop een auto botste. Beide kinderen in de personenauto voor hem kwamen uit Nijmegen, hun grootouders uit Duiven.

Volgens de officier van justitie keek de verdachte tijdens de rit veelvuldig op zijn telefoon. Hij zou in de minuten voor de aanrijding drie berichten via WhatsApp hebben verstuurd, die hij volgens het OM direct na het ongeluk heeft gewist.

Verdachte vraagt om vergiffenis

De moeder van het overleden meisje liet de verdachte in haar slachtofferverklaring weten dat ze het hem erg kwalijk neemt dat ze haar dochter en beide ouders kwijt is geraakt "omdat jij op je telefoon keek en geen aandacht voor het verkeer had". De vader van het jongetje dat de klap overleefde zei dat zijn zoon hersenletsel heeft opgelopen en kampt met angsten en paniekaanvallen.

De verdachte reageerde erg emotioneel op de slachtofferverklaring van beide ouders. In tranen las hij in de rechtbank in Arnhem een brief voor waarin hij zijn spijt betuigde. "Ik hoop dat u me ooit dit verschrikkelijke leed kan vergeven", zei hij.

Rijontzegging

Naast de celstraf eiste de officier dat de chauffeur vier jaar lang geen voertuig mag besturen. Hij betoogde dat er sprake is van roekeloos rijgedrag, de zwaarste vorm van dood door schuld, omdat de verdachte opzettelijk zijn telefoon bediende. Daarbij reed hij te hard, omdat de matrixborden in de staart van de file een maximumsnelheid aangaven van 70 kilometer per uur.

De advocaat van El M. zei dat zijn cliënt was afgeleid door een haperend elektrisch raam en niet door het whatsappen. Ook zei hij dat de chauffeur minder hard reed dan het verkeer in de linkerrijstrook en was er geen sprake van een ernstige snelheidsovertreding. "De verdachte was niet aan het jakkeren of bumperkleven", zei de raadsman. "De file was voor hem onverwachts en plotseling, omdat de matrixborden nog 70 kilometer aangaven."

Uitspraak

De rechtbank doet op 5 april uitspraak.

Meer uit Binnenland

Boeren verlaten Arnhem na speeches, gesprek met Statenleden

ARNHEM (ANP) - De ongeveer honderd boeren die zich hadden verzameld bij het provinciehuis van Gelderland hebben Arnhem verlaten. De trekkers die geparkeerd stonden op een plein in het centrum van de stad zijn toeterend weggereden, zag een ANP-verslaggever. Boeren luisterden naar speeches en hebben direct aan Statenleden hun zorgen kunnen overbrengen.

1 uur geleden
Enkele aanhoudingen om onrust Malieveld, pepperspray ingezet

DEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden op het Malieveld in Den Haag zijn woensdag enkele mensen opgepakt. De politie laat weten dat er een waterkanon en pepperspray zijn ingezet.

2 uur geleden
Eis 17,5 jaar cel tegen man uit Arkel voor leidersrol IS in Syrië

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag 17,5 jaar cel geëist tegen de 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel voor zijn prominente rol in de terroristische organisatie IS in zijn vaderland Syrië.

2 uur geleden
Nederlandse EP'ers missen vooral voorstellen van Brussel

STRAATSBURG (ANP) - Een groot aantal Nederlandse Europarlementariërs mist vooral concrete voorstellen in de jaarlijkse speech van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. PRO en BBB willen een koerswijziging van de Commissie, zo blijkt uit de eerste reacties op de State of the Union.

2 uur geleden
Exemplaren nieuw boek over prinses Diana gestolen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Enkele exemplaren van een nog onuitgebracht boek over de Britse prinses Diana zijn in Nederland gestolen. Ze werden uit een vrachtwagen gehaald die op weg was van de drukkerij naar het magazijn. Uitgeverij Overamstel bevestigt dat na berichtgeving in Britse media.

2 uur geleden
Onrustig op Malieveld na uitspraak tegen Kosovaarse oud-president

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag is het kort onrustig geweest na de veroordeling van de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Aanhangers van hem waren daar woensdagochtend samengekomen. Het Kosovotribunaal heeft Thaçi veroordeeld tot 25 jaar cel voor oorlogsmisdaden in de jaren 90.

3 uur geleden
Eerste groep verdachten geweld Overasselt blijft 90 dagen vast

ARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven maximaal negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.

3 uur geleden