Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 19 jaar cel in zaak gifmoord van Halsteren

OM eist 19 jaar cel in zaak gifmoord van Halsteren

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een gevangenisstraf van negentien jaar tegen de Tilburgse Yvon K. (64), die wordt verdacht van het doden van haar partner Chris Grinwis (65) door hem te vergiftigen. De zaak staat bekend als de gifmoord van Halsteren.

De voormalige supermarkteigenaar overleed in de avond of nacht van 8 op 9 december 2020 in zijn woning aan de Dorpsstraat in het Brabantse Halsteren. In zijn bloed werd een hoge dosering zelfmoordmiddel gevonden. "Grinwis is door vergiftiging om het leven gebracht", zei de officier donderdag in de rechtbank in Breda.

In K.'s woning werd hetzelfde euthanasiemiddel gevonden als waarmee de supermarkteigenaar omkwam. De vrouw was consulente voor de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde. Ze werd in oktober 2021 aangehouden en zat elf maanden in voorarrest.

Relatie met weduwnaar

Op de eerste zittingsdag bleek dat de particuliere therapeute in mei 2020 een relatie kreeg met de weduwnaar, op de dag van de uitvaart van zijn echtgenote. Twee maanden voor zijn dood had Grinwis zijn testament aangepast en werd zijn vriendin de enige erfgename.

Volgens het OM is het dodelijke middel aangetroffen in een wijnglas en in de restanten van een toetje met kersenyoghurt. Daarnaast zijn in het lichaam van het slachtoffer middelen gevonden die de verdachte voorafgaand aan zijn dood heeft opgezocht op haar iPad, aldus het OM.

Pruik

Tijdens het proces draagt K. een pruik, om onherkenbaar te blijven. Ze ontkent alles. "Ik zit al drie jaar in een nachtmerrie", zei ze. "Ik zit in een rollercoaster. Ik ben helemaal kapotgemaakt. We waren erg verliefd op elkaar. Mijn leven is nu helemaal verwoest. Ik heb hem niet vermoord."

In een volle rechtzaal werd de foto getoond die de verdachte van een slapende Grinwis maakte op de avond voor zijn overlijden, voordat ze naar huis ging. Die foto, waarop ook het wijnglas is afgebeeld, stuurde ze naar haar dochter. De volgende dag werd hij in exact dezelfde houding dood gevonden, aldus het OM.

Whatsappjes

De aanklager citeerde uitgebreid uit whatsappjes die K. aan haar dochter en vriendinnen stuurde. Haar "tumultueuze relatie" telde ups en downs, zei hij. Het OM telde gedurende de relatie van ruim een half jaar 31 momenten van ruzie.

Volgens de officier van justitie was geld het motief van de moord. "Geld is alles voor haar", zei hij. In een door haar gehuurde kluis is 227.000 euro cashgeld gevonden. Ook liet ze de verbouwing van haar huis door Grinwis financieren en reed ze in een auto van 50.000 euro die ze van hem cadeau kreeg. Het proces gaat maandag verder.

Meer uit Binnenland

Circa 150 boeren met tractoren bij gemeentehuis Borculo

BORCULO (ANP) - Zo'n 150 boeren zijn maandagavond met hun trekkers samengekomen bij het gemeentehuis van het Gelderse Borculo om een brandbrief te overhandigen aan het college van burgemeesters en wethouders, ziet een ANP-verslaggever. De bezorgde agrariërs willen dat de huidige stikstofplannen worden ingetrokken. Ook op andere plekken in Nederland wordt geprotesteerd.

2 minuten geleden
Extra surveillance in Engelen en Bokhoven na bekladdingen

DEN BOSCH (ANP) - In de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven wordt extra gesurveilleerd, nadat daar afgelopen weekend meerdere woningen waren beklad met teksten tegen asielopvang. Dat staat in een extra informatiebrief die de gemeente Den Bosch naar de raad heeft gestuurd.

37 minuten geleden
Pathé komt in nacht en ochtend met extra vertoningen The Odyssey

AMSTERDAM (ANP) - Bioscoopketen Pathé gaat de komende weken in de nacht en ochtend in IMAX-zalen extra voorstellingen van de film The Odyssey vertonen. Zo staan op dit moment in Pathé Arena in Amsterdam op 7 en 8 augustus twee vertoningen om 08.00 uur in de ochtend gepland en organiseert Pathé Schouwburgplein in Rotterdam de komende weekenden om 23.30 uur extra nachtvertoningen van de film.

2 uur geleden
Boeren voeren actie tegen stikstofbeleid kabinet

GORINCHEM (ANP) - Boeren voeren actie tegen de stikstofplannen van het kabinet. Onder meer Agractie, de vakbond van melkveehouders en vissersactiegroep EMK willen dat landbouwminister Jaimi van Essen de stikstofplannen intrekt en dat boerenbedrijven hun vergunningen mogen houden.

5 uur geleden
Tientallen meldingen van discriminatie bij start WorldPride

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen mensen hebben afgelopen weekend, tijdens de start van WorldPride in Amsterdam, melding gemaakt van discriminatie tegen de lhbt+-gemeenschap, aldus een woordvoerder van de organisatie RITA.

6 uur geleden
Rijkswaterstaat: forse afname vrachtverkeer op Merwedebrug

GORINCHEM (ANP) - Sinds de installatie van speciale camera's op de Merwedebrug dit weekend is het vrachtverkeer dat nog over de brug gaat "fors afgenomen". Een woordvoerder van Rijkswaterstaat zei dat tijdens een persmoment bij de brug. Exacte cijfers heeft hij nog niet.

7 uur geleden
SOS International ziet aantal vragen over bosbranden afvlakken

DEN HAAG (ANP) - Bij SOS International komen sinds zondag iets minder hulpvragen binnen van Nederlanders die op vakantie zijn in gebieden met bosbranden. Tot en met zaterdagmiddag had de alarmcentrale negentig meldingen over de branden ontvangen. "Zondag kwamen daar nog maar ongeveer vijftien meldingen bij", laat directeur Violette Hasselmeijer weten.

8 uur geleden