OM eist 18 jaar tegen hoofdverdachte Arnhemse terreurzaak
ROTTERDAM (ANP) - Justitie eist een celstraf van 18 jaar tegen de hoofdverdachte Hardi N. van de Arnhemse terreurgroep, die wordt verdacht van het voorbereiden van een aanslag op een festival in Nederland en het leiden van een terroristische organisatie.
De officier van justitie formuleerde vrijdag de strafeisen aan het slot van een 5,5 uur durend requisitoir in de extra beveiligde rechtbank in Rotterdam. "Nederland is niet eerder zo dicht bij een aanslag van deze omvang geweest. De verdachten verdienen een passende en afschrikwekkende straf", zei de officier van justitie.
De verdachte leidde volgens justitie een terroristische organisatie. De zes verdachten werden in september 2018 gearresteerd op een vakantiepark in Weert.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brand brak vrijdagavond uit en veroorzaakte tot ver in de omgeving veel rook- en stankoverlast. Ook werden de Maastunnel en delen van wegen afgesloten. De tunnel is zaterdagochtend weer vrijgegeven.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een persoon is in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven gekomen bij een schietincident in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Dat meldt de politie op X.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.
9 uur geledenBENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.
13 uur geledenLEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.
15 uur geleden