Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 15 jaar cel en tbs tegen verdachte moord woning Amsterdam

OM eist 15 jaar cel en tbs tegen verdachte moord woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag vijftien jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 36-jarige Nuri Ö., voor de moord op de 25-jarige Rens en een poging tot doodslag op diens 29-jarige huisgenoot. De twee mannen werden volgens justitie op 1 augustus vorig jaar in hun eigen woning aan de Robert Scottsstraat in Amsterdam-West onverhoeds aangevallen.

De verdachte zou Rens, nadat hij de woning was binnengedrongen, met een groot keukenmes in diens slaapkamer hebben doodgestoken, "op gruwelijke wijze", aldus de officier van justitie. De toegesnelde huisgenoot raakte met de man in gevecht en wist uiteindelijk de woning te ontvluchten, ernstig gewond. De politie kon de verdachte ter plaatse aanhouden. "Een onbeschrijflijk drama", zei de officier.

De verdachte begon tijdens het betoog van de officier te applaudisseren en kwam vervolgens in aanvaring met de voorzitter, die hem tot stilte maande. Toen Ö. niet wilde zwijgen, stuurde de voorzitter hem de zaal uit, naar het cellenblok. Bij het verlaten van de zaal kwam het kortstondig tot een schermutseling tussen verdachte en parketpolitie.

Vooropgezet plan

Het OM neemt het de verdachte zeer kwalijk dat hij geen enkele vraag heeft willen beantwoorden. De nabestaanden blijven daardoor met grote vragen zitten.

De officier meent dat Ö. een vooropgezet plan had om Rens te doden. Onderzoek door deskundigen heeft uitgewezen dat Ö. lijdt aan waanideeën. In aanloop naar de gewelddadigheden postte de verdachte berichten op X die er volgens de aanklager op duidden dat hij moordplannen had - hij wilde "de fatale klap" toebrengen. Een vooropgezet plan ten aanzien van het steken van huisgenoot is niet gebleken, meent het OM.

Pleidooi

Ook bij het pleidooi traden complicaties op. Ö. wilde niet inhoudelijk verdedigd worden door zijn advocaat, die zich daardoor genoodzaakt zag de verdediging neer te leggen. De rechtbank pareerde deze ontwikkeling door dezelfde advocaat aan Ö. toe te wijzen, omdat zij de verdachte niet in staat acht zijn eigen belangen te behartigen. De advocaat vroeg na beraad en discussie de zaak aan te houden om zijn pleidooi aan de nieuwe situatie te kunnen aanpassen. De rechtbank honoreerde dat verzoek, met de kanttekening dat zij "ontzettend baalt" van het uitstel, vooral voor de nabestaanden van Rens en voor de huisgenoot.

De zitting zal op 13 mei worden voortgezet, met onder meer het pleidooi. De rechtbank hoopt uitspraak te kunnen doen op 31 mei.

Meer uit Binnenland

Ambassade waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor bosbranden

PARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.

5 uur geleden
Familie slachtoffer Nijmegen: Bruls loopt vooruit op onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De familie van de 18-jarige Jahfairel die dinsdag in Nijmegen werd doodgeschoten, vindt het "onbegrijpelijk" dat burgemeester Hubert Bruls van de Gelderse stad "vooruitloopt op een strafrechtelijk onderzoek dat nog in volle gang is". Bruls stelde vrijdag dat aan de schietpartij het nodige is voorafgegaan en dat het "geen willekeurig geweld" was.

5 uur geleden
Ruim 42.000 Vierdaagsewandelaars halen de eindstreep

NIJMEGEN (ANP) - Na vier dagen hebben 42.137 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de finish bereikt, meldt de organisatie. Zij krijgen allemaal het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste dag vielen nog 313 mensen uit of verschenen niet aan de start. Vorig jaar bereikte een recordaantal van 42.777 mensen de eindstreep.

6 uur geleden
Grootste deel wandelaars Nijmeegse Vierdaagse is binnen

NIJMEGEN (ANP) - Het grootste deel van de wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse is gefinisht. Rond 16.45 uur waren zo'n 35.000 van de 42.000 lopers binnen. De sfeer zat er goed in, veel lachende gezichten en sommige wandelaars liepen met blikjes bier. Overal in de stad wordt flink gefeest. De wandelaars dragen bijna allemaal kleurige bossen gladiolen.

7 uur geleden
Vanaf zaterdag al handhaving verbod vrachtverkeer Merwedebrug

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat eerder handhaven op het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug. Camera's die het mogelijk maken overtreders te identificeren, worden dit weekend opgehangen en meteen in gebruik genomen. Eerder zou handhaving pas op maandag van start gaan.

8 uur geleden
Première & JULIET toch uitgesteld door waterschade Beatrixtheater

UTRECHT (ANP) - De première van de nieuwe musical & JULIET wordt toch uitgesteld. De voorstelling zou vanaf begin september in het Beatrix Theater in Utrecht te zien zijn, maar de herstelwerkzaamheden na de grote waterschade in het theater duren langer dan gepland, meldt Stage Entertainment Nederland. De eerste try-out staat nu gepland op 24 september, de première is verplaatst naar 7 oktober.

9 uur geleden
Bruls: fatale schietpartij 18-jarige geen willekeurig geweld

NIJMEGEN (ANP) - De schietpartij in Nijmegen waarbij eerder deze week een 18-jarige jongeman werd doodgeschoten, was "geen willekeurig geweld", zegt de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls tegen het ANP. Er is volgens hem het nodige aan voorafgegaan: "Er is geen Nijmegenaar zomaar gaan schieten." Verdere details wilde hij niet geven.

9 uur geleden