OM eist 14 jaar voor doden 4 maanden oude dochtertje
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Den Bosch veertien jaar gevangenisstraf geëist tegen een 25-jarige man uit Vught. Het OM verdenkt Denilson F. S. ervan in de avond van 20 augustus 2022 zijn vier maanden oude dochtertje met geweld om het leven te hebben gebracht. Het kind zou als gevolg van ernstig hersenletsel zijn overleden. Doodslag, stelt het OM. Ook zou hij zijn 1 jaar oude zoontje herhaaldelijk hebben mishandeld, evenals zijn toenmalige levensgezel.
De verdachte ontkende tijdens de zitting van de rechtbank dat hij zijn dochtertje iets heeft aangedaan. In plaats daarvan wees hij naar zijn ex-vrouw en haar familie en noemde hij hen "pathologische leugenaars". Wat de officier van justitie deed schamperen dat hier "een kat in het nauw rare sprongen maakt". Volgens justitie vertoonde de man al langer gewelddadig gedrag jegens vrouw en kinderen.
Het OM gaf de rechtbank ook in overweging de man tbs met dwangverpleging op te leggen vanwege het risico dat hij na vrijlating opnieuw mishandelingen pleegt. Het OM stelt dit niet als eis te kunnen stellen omdat de verdachte niet heeft meegewerkt aan psychologisch onderzoek in het Pieter Baan Centrum en dus onduidelijk is of en zo ja welke persoonlijkheidsstoornis hij heeft. Maar de rechtbank kan daarin volgens het OM desondanks een eigen afweging maken.
Botbreuken
Toen de baby overleden was, dacht de schouwarts eerst aan een wiegendood. De verdachte verzette zich vervolgens tegen nader onderzoek in het ziekenhuis. Naar eigen zeggen omdat zijn Kaapverdische cultuur niet zou toestaan dat er in een kind gesneden wordt. Bij sectie bleek dat de baby meerdere oudere en recente botbreuken had, evenals recente bloedingen, als gevolg van geweld. Daarop werd de vader van het kindje gearresteerd.
Het OM verdenkt de man ook van mishandeling van zijn destijds 1 jaar oude zoontje, bij wie meerdere botbreuken ontdekt werden, waarna het jongetje uit huis werd geplaatst. Behalve zijn zoontje en dochtertje zou hij ook zijn vriendin meermaals mishandeld hebben. Alleen dat laatste gaf de verdachte toe.
De advocaat vroeg grotendeels vrijspraak wegens gebrek aan bewijs, en opheffing van het voorarrest. Hij vroeg bovendien om het alsnog horen van de ex van de verdachte en haar familie als getuige. Uitspraak op 22 februari.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Dat de rechter vandaag heeft geoordeeld dat de Staat onrechtmatig heeft gehandeld tegen de bewoners van Bonaire, is een "stevige uitspraak", vindt het kabinet. "De Staat neemt deze zeer serieus", laat een woordvoerder van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat weten. De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van het Caribische eiland te beschermen tegen klimaatverandering, oordeelde de rechter.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is te afhankelijk van een paar grote buitenlandse ICT-leveranciers. Dit geldt niet alleen voor de overheid, maar bijvoorbeeld ook voor de zorg en het betalingsverkeer. Als een ander land die afhankelijkheid ooit gebruikt om Nederland onder druk te zetten, "kan Nederland volledig tot stilstand komen", waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep opnieuw een werkstraf van tweehonderd uur geëist tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie voor opruiing. De strafeis bij het gerechtshof is gelijk aan de straf die de rechtbank de parlementariër in juni 2024 oplegde, waartegen Van Meijeren hoger beroep instelde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Ook moet de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen, in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs. De rechtbank in Den Haag heeft een deel van de eisen van Greenpeace daarover toegewezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewakingscamera's in bussen zijn bedoeld om de chauffeurs te beveiligen, niet om ze te volgen en te beoordelen. Daarom moeten de bestuurders zoveel mogelijk buiten beeld blijven. Vervoerder Arriva heeft daarover afspraken gemaakt met de Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechters in de zogenoemde mondkapjeszaak kunnen aanblijven. Dat heeft de wrakingskamer van de rechtbank in Rotterdam bepaald.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Den Bosch een celstraf van vier weken geëist, waarvan drie weken voorwaardelijk, tegen een 39-jarige anesthesioloog uit Nijmegen voor het plegen van ontuchtige handelingen met twee vrouwelijke patiënten. De man zou in november 2022 in een operatiekamer van het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven de borsten van beide patiënten hebben aangeraakt, nadat hij hen onder narcose had gebracht voor een borstverkleinende operatie.
2 uur geleden