OM eist 13 jaar cel tegen ‘prins’ Harry voor leiden drugsbende
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertien jaar cel geëist tegen Harry P. uit Bergeijk. P. noemde zichzelf in versleutelde communicatie "de prins van de Eindhovense onderwereld met synthetische drugs". Justitie noemt hem "beroepscrimineel pur sang".
Tegen dertien medeverdachten klonken na een urenlang betoog in de rechtbank in Den Bosch strafeisen tot elf jaar. In totaal werd tegen veertien mannen 99,5 jaar cel geëist.
De officieren van justitie zien Harry P. als de grote baas van de criminele organisatie, die in november 2021 werd opgepakt tijdens een grote politieactie op zijn woonwagenkamp in Bergeijk: "Harry P. legde aan niemand verantwoording af, anderen legden aan hem verantwoording af".
Geoliede machine
De officieren deden een organisatie uit de doeken die verschillende drugslabs bestierde in Tegelen, Eygelshoven, het Belgische Lanaken en de Duitse plaatsen Ruppach-Goldhausen en Kassel. Ze spraken van een "geoliede machine die enkel het doel had geld binnen te harken."
Binnen de organisatie was de professionaliteit onder meer te zien aan de promotie die verdachte Kevin K. zou hebben gemaakt. Van leerling werd hij na vijf productieronden de baas van het speedlab in Lanaken, stelden de aanklagers. Daarnaast speelde het delen van kennis over het productieproces een grote rol. "Zo konden ze nog meer drugslabs tegelijk draaien", aldus de officier. De hoogste strafeisen klonken behalve tegen P. tegen zijn secondanten Almir O. en Conner S. Tegen hen klonken eisen van 11 en 10 jaar cel.
Versleutelde telefoonberichten
Veel van het bewijs in de zaak komt uit versleutelde telefoonberichten, die door de politie werden gekraakt. Ook een informant tipte de recherche dat Harry P. in de productie en handel van synthetische drugs zat.
Mogelijk noemt P. zich prins, omdat zijn schoonvader een nog grotere naam is in de Eindhovense onderwereld. Deze Peter ‘Peerke’ S. kreeg vorige week na een eis van vijftien jaar nog tien jaar cel. P. vroeg zijn vriendin vorige week aan het einde van de eerste procesdag ten huwelijk.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
22 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij, de gedetineerde is onder controle.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn een paar honderd mensen naar de demonstratie op het Malieveld gekomen om zich uit te spreken voor het Iraanse volk en tegen het regime. Die actie startte om 14.00 uur en een uur later komen er nog altijd mensen bij, ziet een ANP-verslaggever. Bijna alle aanwezigen dragen een vlag bij zich, veelal een Iraanse.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Tijdens een ontmoeting met president Volodymyr Zelensky zaterdag in Kyiv hebben ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) gesproken over het versterken van de luchtafweer. Oekraïense steden en de energie-infrastructuur worden dagelijks onder vuur genomen door de Russen met raketten en drones.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor Naomi Mestrum, directeur van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), was de vraag niet óf, maar wanneer de Israëlisch-Amerikaanse aanval op Iran zou plaatsvinden. "In Israël was men daar al een paar weken mee bezig. Het land is al een tijdje in opperste staat van paraatheid."
2 uur geleden