OM eist 12 jaar cel voor doodsteken Eindhovenaar
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen een 23-jarige man uit Eindhoven voor het doodsteken van de 38-jarige Eindhovenaar Peter Verhoeven. Het slachtoffer werd in september 2018 in zijn eigen woning in de wijk Bennekel meerdere keren gestoken met een mes.
Verhoeven kon nog op eigen kracht bij de woning van zijn ouders komen, die zo’n 200 meter verderop wonen. Daar overleed hij ter plekke. Op basis van camerabeelden en sporen concludeerde de politie al snel dat het slachtoffer in zijn eigen woning aan de Ockeghemstraat moet zijn gestoken.
De verdachte Tobias B. werd in mei 2019 opgepakt. Zijn DNA is gevonden op de kleding van het slachtoffer, bovendien lijkt hij op de belager die op camerabeelden is vastgelegd. Het motief is onduidelijk. De verdachte beroept zich op zijn zwijgrecht. "Door zijn proceshouding, waarin hij op meerdere punten onsamenhangend en deels aantoonbaar leugenachtig verklaart en waarbij hij later gebruikmaakt van zijn zwijgrecht, heeft hij geen enkel teken van berouw getoond maar heeft hij slechts het verdriet en de frustratie bij de nabestaanden en vrienden van Peter vergroot", zei de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch.
De rechtbank doet maandag 2 november uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.
9 uur geleden