Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 12 jaar cel voor doodsteken Eindhovenaar

OM eist 12 jaar cel voor doodsteken Eindhovenaar

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen een 23-jarige man uit Eindhoven voor het doodsteken van de 38-jarige Eindhovenaar Peter Verhoeven. Het slachtoffer werd in september 2018 in zijn eigen woning in de wijk Bennekel meerdere keren gestoken met een mes.

Verhoeven kon nog op eigen kracht bij de woning van zijn ouders komen, die zo’n 200 meter verderop wonen. Daar overleed hij ter plekke. Op basis van camerabeelden en sporen concludeerde de politie al snel dat het slachtoffer in zijn eigen woning aan de Ockeghemstraat moet zijn gestoken.

De verdachte Tobias B. werd in mei 2019 opgepakt. Zijn DNA is gevonden op de kleding van het slachtoffer, bovendien lijkt hij op de belager die op camerabeelden is vastgelegd. Het motief is onduidelijk. De verdachte beroept zich op zijn zwijgrecht. "Door zijn proceshouding, waarin hij op meerdere punten onsamenhangend en deels aantoonbaar leugenachtig verklaart en waarbij hij later gebruikmaakt van zijn zwijgrecht, heeft hij geen enkel teken van berouw getoond maar heeft hij slechts het verdriet en de frustratie bij de nabestaanden en vrienden van Peter vergroot", zei de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch.

De rechtbank doet maandag 2 november uitspraak.

Meer uit Binnenland

Eerste overleg Nederland en Frankrijk over kernwapensamenwerking

DEN HAAG (ANP) - Nederland en Frankrijk hebben voor het eerst overlegd over samenwerking op het gebied van kernwapens. "Het gesprek met Frankrijk over nucleaire afschrikking is een belangrijke stap", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).

36 minuten geleden
Eerste helft van herfst ruim anderhalve graad warmer dan normaal

HOUTEN (ANP) - Het was warmer dan normaal in de eerste helft van de meteorologische herfst, die op 1 september begon. Volgens Weeronline lag de gemiddelde temperatuur op 15,6 graden, terwijl dat normaal gesproken 14,0 graden is. Ook scheen de zon vaker en viel er minder regen.

1 uur geleden
Sterkste daling woninginbraken in derde kwartaal sinds 2022

DEN HAAG (ANP) - Inbrekers sloegen in het derde kwartaal minder vaak toe. De politie registreerde in juli, augustus en september minder dan 4500 inbraken, tegenover zo'n 4900 in dezelfde periode vorig jaar. Het is de sterkste daling in het derde kwartaal sinds 2022. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van politiegegevens.

1 uur geleden
Grote brand bij autobedrijf in Berkel en Rodenrijs

BERKEL EN RODENRIJS (ANP) - Op de Noordeindseweg in Berkel en Rodenrijs, even ten noorden van Rotterdam, is in de nacht van woensdag op donderdag een grote brand uitgebroken bij een autobedrijf. Even voor 05.30 uur werd het sein brand meester gegeven, zo laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten.

6 uur geleden
Staatssecretaris uit zorgen over 'politieke inmenging' op Bonaire

KRALENDIJK (ANP) - Staatssecretaris voor Koninkrijksrelaties en Slagvaardige Overheid Eric van der Burg heeft woensdag tijdens een bezoek aan Bonaire zijn zorgen geuit over "politieke inmenging in de ambtelijke organisatie" op het eiland. "Ik maak me daar echt zorgen over." Hij benadrukte tijdens een persconferentie dat hij "signalen hierover heeft gekregen".

6 uur geleden
ME ingezet bij onrust in Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid is woensdagavond ingezet rond de Sneeuwbalweg in Amsterdam-Noord. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving van AT5. Volgens de woordvoerder kwam de brandweer aan het einde van de middag af op een melding van een brand buiten en werd het onrustig in de buurt toen de brandweer die wilde blussen.

12 uur geleden
Zo'n 200 mensen bijeen in Arnhem na vernieling regenboogvlaggen

ARNHEM (ANP) - In het centrum van Arnhem zijn woensdagavond zo'n tweehonderd mensen samengekomen om steun te betuigen aan de queergemeenschap, meldt de gemeente. In de nacht van dinsdag op woensdag werden op de Blauwe Golven regenboogvlaggen met mast en al uit de grond getrokken.

13 uur geleden