Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 12 jaar cel tegen schoonzoon Klaas Otto

OM eist 12 jaar cel tegen schoonzoon Klaas Otto

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar geëist tegen de 36-jarige Paul G. uit Bergen op Zoom. Justitie verdenkt de schoonzoon van No Surrender-oprichter Klaas Otto van het leiden van diverse criminele organisaties.

De meest beruchte is de organisatie die een lab bestierde in het Belgisch-Limburgse Eksel. Daar stierven in januari 2019 drie mannen van 22, 23 en 25 jaar uit Eindhoven en Valkenswaard. Daarnaast zou G. opdrachtgever zijn geweest voor labs in het Brabantse Esch en het Zeeuwse Rilland. Ook wordt hij verdacht van witwassen, het bezit van softdrugs en de export van synthetische drugs. "Wetende wat zich allemaal in Eksel afspeelde heeft hij toch weer jonge laboranten aangetrokken. Een ernstig gebrek aan normbesef’’, zei de officier.

Tegen acht anderen die bij de criminele organisaties betrokken waren eiste justitie tot zes jaar cel.

Telefoontaps

Paul G. heeft eerder deze week bij de rechtbank in Breda ontkend dat hij betrokken is geweest bij de drugslabs in Eksel en Esch. Hij bekende alleen dat hij had geïnvesteerd in Rilland. Daar kwam het om onduidelijke redenen niet tot productie, waardoor hem alleen de opslag van spullen voor een lab wordt verweten. G. reageerde hevig geëmotioneerd op de hoge eis. "Ik ga niet zitten voor iets wat anderen hebben gedaan. Ik heb niks gedaan. Ik heb er vertrouwen dat de rechtbank dat ziet."

Het bewijs voor betrokkenheid bij de andere drugslabs haalde justitie uit geobserveerde ‘criminele ontmoetingen’, telefoontaps en anonieme tips. Het meest concreet was echter nog een appje van de vriendin van G., de dochter van Klaas Otto, aan haar schoonmoeder. Zij luchtte haar hart een halfjaar na de dood van de drie laboranten en schreef: "Ik weet zo veel en ik moet maar stil zijn. Kan ik je vertrouwen? Er zijn drie jongens dood door zijn toedoen!!!"

Tegen de mannen die verdacht worden van directe betrokkenheid bij het fatale drugslab is eerder bij de rechtbank in Den Bosch al tot vijf jaar cel geëist. Die zaak werd echter heropend om nog een getuige te horen.

Advocaten van de negen verdachten zullen vrijdag en volgende week nog pleiten. Wanneer de uitspraak in de zaak is, is nog niet bekend.

Meer uit Binnenland

Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Jetten noemt het 'schandalig' dat Orbán steeds dwarsligt

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."

2 uur geleden
Neergeschoten Iraniër werkt bij politie en is ernstig gewond

SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.

4 uur geleden
PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

6 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

8 uur geleden
Vijfde verdachte aangehouden voor explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.

8 uur geleden
Uitslag in Doesburg iets veranderd na controle van stemmen

DOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.

8 uur geleden