Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 12 jaar cel en tbs tegen zedenverdachte 'Mr. Dark'

OM eist 12 jaar cel en tbs tegen zedenverdachte 'Mr. Dark'

DORDRECHT (ANP) - Tegen de 35-jarige Michael M. uit Barendrecht is woensdag twaalf jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist voor het afpersen en misbruiken van tien minderjarige meisjes. Volgens het Openbaar Ministerie verhandelde de verdachte daarnaast jarenlang op internet duizenden extreme seks- en verkrachtingsvideo’s van vrouwen, maar ook kinder- en dierenporno.

Als Mr. Dark bood M. op de site DarkScandals pakketten aan met extreme filmpjes. In ruil voor cryptogeld of soortgelijke zelfgemaakte video’s kregen klanten toegang. In een week tijd trok M. soms 13.000 bezoekers. "Hij heeft aangemoedigd misdrijven te plegen", zei de officier van justitie. "M. vroeg om nieuw materiaal dat alleen kon ontstaan als anderen verkrachtingen of ontucht pleegden." Ook zat er kinder- en dierenporno tussen, aldus de aanklager.

Zelf maakte M. volgens het OM slachtoffers door op social media als de neptiener ‘Roos’ vriendschappen te sluiten met meisjes van 11 tot 15 jaar. Later vroeg ‘Roos’ die om hulp, omdat haar ex-vriendje dreigde een seksfilmpje te openbaren. "Als jij een seksuele opdracht voor hem uitvoert, dan laat hij mij met rust."

Afpersing

Tien meisjes mailden naaktbeelden naar de ex, waarbij M. zich zou hebben voorgedaan als Alex, Jay, Paul en Ron. Die perste ze daarna "op geraffineerde wijze" af; de slachtoffers moesten nieuwe seksvideo’s maken die hij opnam, anders zou hij het eerdere naaktbeeld verspreiden. Twee meisjes werden gedwongen om voor de camera seks te hebben met hun hond. "Hij had ze in de tang." Twee meisjes zouden bij een echte ontmoeting zijn verkracht. "Voor hen werd de angst te groot, ze waren zo wanhopig. Zij gingen naar hem toe om van alle opdrachten af te zijn."

M. ontkende. De op zijn laptop aangetroffen beelden van de tienermeiden kreeg hij naar eigen zeggen in bezit door de iPhone van de werkelijke chanteerder te kopen. Zo had hij de meisjes "willen helpen". Volgens zijn advocaat had M. met zijn site "niet aangezet tot het plegen van misdrijven en was hij niet in het bezit van kinderporno".

Bij de strafeis verwees het OM nog naar de ophef rond Johan Derksen. "Zolang het inbrengen van een kaars bij een bewusteloze vrouw op tv een jeugdzonde genoemd kan worden, mannen aan die tafel hierom lachen, weten we dat er een afzetmarkt is voor dit soort praktijken."

De uitspraak volgt eind mei.

Meer uit Binnenland

Man moet bijna 19 jaar cel in voor wurgen en verkrachten van ex

ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.

37 minuten geleden
Lid Geuzenbond krijgt twee jaar cel voor verboden wapenbezit

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
OM eist in hoger beroep 13 jaar cel tegen Rico de Chileen

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.

2 uur geleden
Advocatenorde tegen verbod op gezichtsbedekking bij demonstraties

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.

2 uur geleden
BAM bestudeert aanbevelingen van OVV na onderzoek ongeluk Lochem

BUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.

2 uur geleden
Fonds Slachtofferhulp wil dat X stopt met naaktbeelden chatbot

DEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.

3 uur geleden
OVV over fataal brugongeluk Lochem: onderlinge controle ontbrak

DEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.

4 uur geleden