Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 12 jaar cel en tbs tegen zedenverdachte 'Mr. Dark'

OM eist 12 jaar cel en tbs tegen zedenverdachte 'Mr. Dark'

DORDRECHT (ANP) - Tegen de 35-jarige Michael M. uit Barendrecht is woensdag twaalf jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist voor het afpersen en misbruiken van tien minderjarige meisjes. Volgens het Openbaar Ministerie verhandelde de verdachte daarnaast jarenlang op internet duizenden extreme seks- en verkrachtingsvideo’s van vrouwen, maar ook kinder- en dierenporno.

Als Mr. Dark bood M. op de site DarkScandals pakketten aan met extreme filmpjes. In ruil voor cryptogeld of soortgelijke zelfgemaakte video’s kregen klanten toegang. In een week tijd trok M. soms 13.000 bezoekers. "Hij heeft aangemoedigd misdrijven te plegen", zei de officier van justitie. "M. vroeg om nieuw materiaal dat alleen kon ontstaan als anderen verkrachtingen of ontucht pleegden." Ook zat er kinder- en dierenporno tussen, aldus de aanklager.

Zelf maakte M. volgens het OM slachtoffers door op social media als de neptiener ‘Roos’ vriendschappen te sluiten met meisjes van 11 tot 15 jaar. Later vroeg ‘Roos’ die om hulp, omdat haar ex-vriendje dreigde een seksfilmpje te openbaren. "Als jij een seksuele opdracht voor hem uitvoert, dan laat hij mij met rust."

Afpersing

Tien meisjes mailden naaktbeelden naar de ex, waarbij M. zich zou hebben voorgedaan als Alex, Jay, Paul en Ron. Die perste ze daarna "op geraffineerde wijze" af; de slachtoffers moesten nieuwe seksvideo’s maken die hij opnam, anders zou hij het eerdere naaktbeeld verspreiden. Twee meisjes werden gedwongen om voor de camera seks te hebben met hun hond. "Hij had ze in de tang." Twee meisjes zouden bij een echte ontmoeting zijn verkracht. "Voor hen werd de angst te groot, ze waren zo wanhopig. Zij gingen naar hem toe om van alle opdrachten af te zijn."

M. ontkende. De op zijn laptop aangetroffen beelden van de tienermeiden kreeg hij naar eigen zeggen in bezit door de iPhone van de werkelijke chanteerder te kopen. Zo had hij de meisjes "willen helpen". Volgens zijn advocaat had M. met zijn site "niet aangezet tot het plegen van misdrijven en was hij niet in het bezit van kinderporno".

Bij de strafeis verwees het OM nog naar de ophef rond Johan Derksen. "Zolang het inbrengen van een kaars bij een bewusteloze vrouw op tv een jeugdzonde genoemd kan worden, mannen aan die tafel hierom lachen, weten we dat er een afzetmarkt is voor dit soort praktijken."

De uitspraak volgt eind mei.

Meer uit Binnenland

Liander ziet geen aanwijzing gasexplosie sportschool Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Netbeheerder Liander ziet geen aanwijzing voor een gasexplosie in de sportschool aan de Remijden in Amsterdam Nieuw-West. Een woordvoerder zegt wel een kleine slag om de arm te houden, omdat het onderzoek nog loopt en een gasexplosie nog niet 100 procent kan worden uitgesloten. Hoe lang dat onderzoek nog duurt, kon hij niet zeggen.

1 uur geleden
Storing in Europees datasysteem op eerste dag migratiepact

TER APEL (ANP) - Op de eerste dag dat het nieuwe Europese asiel- en migratiesysteem in werking is getreden, heeft Eurodac een storing, bevestigt de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). In dit systeem moet informatie van asielzoekers tussen Europese landen worden uitgewisseld, maar bij een update vrijdagochtend is er een probleem ontstaan.

1 uur geleden
Geen schade aan constructie flat naast pand explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De flat naast het gebouw in Amsterdam Nieuw-West waar afgelopen nacht een explosie was, is niet structureel aangetast door de ontploffing. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De bewoners kunnen echter voorlopig nog niet naar huis.

1 uur geleden
Schoof: coronamaatregelen bleven streng door slechtere naleving

DEN HAAG (ANP) - Strenge maatregelen tegen het coronavirus bleven lang nodig omdat mensen zich naarmate de crisis vorderde minder goed gingen houden aan de basisregels, zoals afstand houden en regelmatig handen wassen. Dat heeft Dick Schoof, die toen topambtenaar was op het ministerie van Justitie en Veiligheid, gezegd tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 uur geleden
Twee slachtoffers explosie Amsterdam zwaargewond

AMSTERDAM (ANP) - Twee slachtoffers van de explosie in een gebouw aan de Remijde in Amsterdam Nieuw-West, nabij de Osdorper Ban, zijn zwaargewond. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Brandweer haalt katten uit flat explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft meerdere katten uit de flat gehaald die naast het pand in Amsterdam Nieuw-West ligt waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie was. Dat ziet een ANP-verslaggever. Brandweermannen gingen rond 11.00 uur de flat in met meerdere kattenbenches.

2 uur geleden
Bloemen op plek van ongeluk omgekomen kinderen in Zeeland

VOGELWAARDE (ANP) - Op de plek in Zeeland waar donderdag het dodelijke verkeersongeval plaatsvond met meerdere slachtoffers zijn bloemen, knuffels en kaarsen neergelegd, ziet een verslaggever. Ook elders in Zeeland wordt gerouwd om het ongeval, waardoor drie kinderen en een volwassen persoon omkwamen.

3 uur geleden