OM eist 12 jaar cel en tbs tegen zedenverdachte 'Mr. Dark'
DORDRECHT (ANP) - Tegen de 35-jarige Michael M. uit Barendrecht is woensdag twaalf jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist voor het afpersen en misbruiken van tien minderjarige meisjes. Volgens het Openbaar Ministerie verhandelde de verdachte daarnaast jarenlang op internet duizenden extreme seks- en verkrachtingsvideo’s van vrouwen, maar ook kinder- en dierenporno.
Als Mr. Dark bood M. op de site DarkScandals pakketten aan met extreme filmpjes. In ruil voor cryptogeld of soortgelijke zelfgemaakte video’s kregen klanten toegang. In een week tijd trok M. soms 13.000 bezoekers. "Hij heeft aangemoedigd misdrijven te plegen", zei de officier van justitie. "M. vroeg om nieuw materiaal dat alleen kon ontstaan als anderen verkrachtingen of ontucht pleegden." Ook zat er kinder- en dierenporno tussen, aldus de aanklager.
Zelf maakte M. volgens het OM slachtoffers door op social media als de neptiener ‘Roos’ vriendschappen te sluiten met meisjes van 11 tot 15 jaar. Later vroeg ‘Roos’ die om hulp, omdat haar ex-vriendje dreigde een seksfilmpje te openbaren. "Als jij een seksuele opdracht voor hem uitvoert, dan laat hij mij met rust."
Afpersing
Tien meisjes mailden naaktbeelden naar de ex, waarbij M. zich zou hebben voorgedaan als Alex, Jay, Paul en Ron. Die perste ze daarna "op geraffineerde wijze" af; de slachtoffers moesten nieuwe seksvideo’s maken die hij opnam, anders zou hij het eerdere naaktbeeld verspreiden. Twee meisjes werden gedwongen om voor de camera seks te hebben met hun hond. "Hij had ze in de tang." Twee meisjes zouden bij een echte ontmoeting zijn verkracht. "Voor hen werd de angst te groot, ze waren zo wanhopig. Zij gingen naar hem toe om van alle opdrachten af te zijn."
M. ontkende. De op zijn laptop aangetroffen beelden van de tienermeiden kreeg hij naar eigen zeggen in bezit door de iPhone van de werkelijke chanteerder te kopen. Zo had hij de meisjes "willen helpen". Volgens zijn advocaat had M. met zijn site "niet aangezet tot het plegen van misdrijven en was hij niet in het bezit van kinderporno".
Bij de strafeis verwees het OM nog naar de ophef rond Johan Derksen. "Zolang het inbrengen van een kaars bij een bewusteloze vrouw op tv een jeugdzonde genoemd kan worden, mannen aan die tafel hierom lachen, weten we dat er een afzetmarkt is voor dit soort praktijken."
De uitspraak volgt eind mei.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
5 uur geleden