Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 12 jaar cel en tbs tegen man die Tim Hofman wilde doden

OM eist 12 jaar cel en tbs tegen man die Tim Hofman wilde doden

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist 12 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging tegen Chris T. (42) uit Breda voor onder meer de poging tot moord op tv-presentator Tim Hofman. T. liep op de avond van 6 september 2023 gewapend met onder meer een omgebouwd gaspistool het pand van BNNVARA in Hilversum binnen en zei dat hij Hofman wilde doodschieten. De verdachte stond ook terecht voor het voorbereiden van een moord op een hulpverlener in Oss op 18 augustus 2023.

Het OM legde vijf strafbare feiten voor, waarvan de poging tot het vermoorden van Hofman en het voorbereiden van de moord op de hulpverlener de belangrijkste waren. De officier van justitie achtte bewezen dat T. de moord op Hofman ook met een terroristisch oogmerk had beraamd. T. had namelijk een manifest geschreven waarin hij stelde de samenleving angst en vrees aan te willen jagen en dat "het jachtseizoen" geopend was. T. keerde zich in zijn manifest tegen gedachtegoed dat als 'links, extreemlinks, feministisch of woke' omschreven kan worden.

T. verzond het manifest op de dag van de poging tot de moord op Hofman via Telegram aan honderden mensen. Tijdens de politieverhoren zou T. met zijn uitleg over waarom hij Hofman wilde doden "zelf de definitie van terroristisch oogmerk" hebben ingevuld, zei de officier van justitie. De officier trok in zijn vordering een vergelijking met onder anderen Anders Breivik en Mohammed B., die ook een manifest achterlieten na het plegen van hun misdaden. "Natuurlijk is deze zaak anders", zei de officier. "Het grote verschil is dat er nu niemand is vermoord. Dat was bijna anders. Bijna was er een hulpverlener vermoord, bijna was er een journalist vermoord."

Terroristisch oogmerk

Breivik doodde in juli 2011 77 mensen in Noorwegen. Mohammed B. zit een levenslange gevangenisstraf uit voor de moord in 2004 op filmmaker Theo van Gogh.

Het terroristisch oogmerk ging niet op voor het voorbereiden van de moord op de hulpverlener in Oss. Volgens de officier van justitie was T. op deze man "vooral heel erg boos". Zijn voornaamste doel was rechtzetten van zijn gekrenkte rol als vader na zijn echtscheiding, waarna hij zijn kinderen veel minder mocht zien. Bovendien zou T. het manifest niet hebben verspreid rond 18 augustus.

Uitspraak

De rechtbank doet uitspraak op 16 oktober.

Meer uit Binnenland

ProRail: treinverkeer Rotterdam-Delft zeker tot zondagavond plat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.

14 uur geleden
Drukte op Schiphol, amper treinen door stroom- en wisselstoring

SCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.

17 uur geleden
Burgemeester Oldebroek aanwezig bij hijsen regenboogvlag

WEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.

21 uur geleden
Politie onderzoekt of spoorbrand sabotage of kattenkwaad is

ROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.

21 uur geleden
Ambassadeur VS wil stappen bondgenoten na sancties tegen ICC

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.

21 uur geleden
Staatssecretaris na brandstichting: handen af van het spoor

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."

22 uur geleden
Geen treinverkeer tussen Rotterdam en Delft door brandstichting

ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.

1 dag geleden