Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 12 jaar cel en tbs tegen man die Tim Hofman wilde doden

OM eist 12 jaar cel en tbs tegen man die Tim Hofman wilde doden

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist 12 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging tegen Chris T. (42) uit Breda voor onder meer de poging tot moord op tv-presentator Tim Hofman. T. liep op de avond van 6 september 2023 gewapend met onder meer een omgebouwd gaspistool het pand van BNNVARA in Hilversum binnen en zei dat hij Hofman wilde doodschieten. De verdachte stond ook terecht voor het voorbereiden van een moord op een hulpverlener in Oss op 18 augustus 2023.

Het OM legde vijf strafbare feiten voor, waarvan de poging tot het vermoorden van Hofman en het voorbereiden van de moord op de hulpverlener de belangrijkste waren. De officier van justitie achtte bewezen dat T. de moord op Hofman ook met een terroristisch oogmerk had beraamd. T. had namelijk een manifest geschreven waarin hij stelde de samenleving angst en vrees aan te willen jagen en dat "het jachtseizoen" geopend was. T. keerde zich in zijn manifest tegen gedachtegoed dat als 'links, extreemlinks, feministisch of woke' omschreven kan worden.

T. verzond het manifest op de dag van de poging tot de moord op Hofman via Telegram aan honderden mensen. Tijdens de politieverhoren zou T. met zijn uitleg over waarom hij Hofman wilde doden "zelf de definitie van terroristisch oogmerk" hebben ingevuld, zei de officier van justitie. De officier trok in zijn vordering een vergelijking met onder anderen Anders Breivik en Mohammed B., die ook een manifest achterlieten na het plegen van hun misdaden. "Natuurlijk is deze zaak anders", zei de officier. "Het grote verschil is dat er nu niemand is vermoord. Dat was bijna anders. Bijna was er een hulpverlener vermoord, bijna was er een journalist vermoord."

Terroristisch oogmerk

Breivik doodde in juli 2011 77 mensen in Noorwegen. Mohammed B. zit een levenslange gevangenisstraf uit voor de moord in 2004 op filmmaker Theo van Gogh.

Het terroristisch oogmerk ging niet op voor het voorbereiden van de moord op de hulpverlener in Oss. Volgens de officier van justitie was T. op deze man "vooral heel erg boos". Zijn voornaamste doel was rechtzetten van zijn gekrenkte rol als vader na zijn echtscheiding, waarna hij zijn kinderen veel minder mocht zien. Bovendien zou T. het manifest niet hebben verspreid rond 18 augustus.

Uitspraak

De rechtbank doet uitspraak op 16 oktober.

Meer uit Binnenland

Demonstrerende boeren rijden over snelweg in Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.

3 uur geleden
Onduidelijk of Nederlanders slachtoffer zijn van beving Colombia

DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.

4 uur geleden
Boeren voeren actie in noordwesten Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.

5 uur geleden
Boeren zoeken in Ommen steun bij gemeente om stikstofplannen

OMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.

5 uur geleden
Nog vier groepen van elk 20 Nederlanders van Sawadee in Colombia

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.

5 uur geleden
Verdachten van doodsteken man Enkhuizen zitten voorlopig vast

ENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.

8 uur geleden
Rijn en IJssel verbiedt oppompen grondwater in 10 natuurgebieden

DOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".

9 uur geleden