Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 12 jaar cel en tbs tegen man die Tim Hofman wilde doden

OM eist 12 jaar cel en tbs tegen man die Tim Hofman wilde doden

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist 12 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging tegen Chris T. (42) uit Breda voor onder meer de poging tot moord op tv-presentator Tim Hofman. T. liep op de avond van 6 september 2023 gewapend met onder meer een omgebouwd gaspistool het pand van BNNVARA in Hilversum binnen en zei dat hij Hofman wilde doodschieten. De verdachte stond ook terecht voor het voorbereiden van een moord op een hulpverlener in Oss op 18 augustus 2023.

Het OM legde vijf strafbare feiten voor, waarvan de poging tot het vermoorden van Hofman en het voorbereiden van de moord op de hulpverlener de belangrijkste waren. De officier van justitie achtte bewezen dat T. de moord op Hofman ook met een terroristisch oogmerk had beraamd. T. had namelijk een manifest geschreven waarin hij stelde de samenleving angst en vrees aan te willen jagen en dat "het jachtseizoen" geopend was. T. keerde zich in zijn manifest tegen gedachtegoed dat als 'links, extreemlinks, feministisch of woke' omschreven kan worden.

T. verzond het manifest op de dag van de poging tot de moord op Hofman via Telegram aan honderden mensen. Tijdens de politieverhoren zou T. met zijn uitleg over waarom hij Hofman wilde doden "zelf de definitie van terroristisch oogmerk" hebben ingevuld, zei de officier van justitie. De officier trok in zijn vordering een vergelijking met onder anderen Anders Breivik en Mohammed B., die ook een manifest achterlieten na het plegen van hun misdaden. "Natuurlijk is deze zaak anders", zei de officier. "Het grote verschil is dat er nu niemand is vermoord. Dat was bijna anders. Bijna was er een hulpverlener vermoord, bijna was er een journalist vermoord."

Terroristisch oogmerk

Breivik doodde in juli 2011 77 mensen in Noorwegen. Mohammed B. zit een levenslange gevangenisstraf uit voor de moord in 2004 op filmmaker Theo van Gogh.

Het terroristisch oogmerk ging niet op voor het voorbereiden van de moord op de hulpverlener in Oss. Volgens de officier van justitie was T. op deze man "vooral heel erg boos". Zijn voornaamste doel was rechtzetten van zijn gekrenkte rol als vader na zijn echtscheiding, waarna hij zijn kinderen veel minder mocht zien. Bovendien zou T. het manifest niet hebben verspreid rond 18 augustus.

Uitspraak

De rechtbank doet uitspraak op 16 oktober.

Meer uit Binnenland

Halsema trouwt stellen van gelijk geslacht bij 25-jarig jubileum

AMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.

3 uur geleden
Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

8 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

9 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

11 uur geleden
2 dode ABN AMRO-medewerkers: politie onderzoekt mogelijk verband

AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.

11 uur geleden
Eindhovense terrorismeverdachte blijft langer in cel

ROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.

13 uur geleden
Minderjarige krijgt straf voor plannen terreuraanslagen

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.

13 uur geleden