Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 10 jaar tegen Syriër wegens oorlogsmisdrijven

OM eist 10 jaar tegen Syriër wegens oorlogsmisdrijven

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tien jaar gevangenisstraf geëist tegen een 31-jarige Syriër voor oorlogsmisdrijven en lidmaatschap van de Syrische terroristische organisatie Ahrar al-Sham.

De man werd in 2019 aangehouden toen hij asiel in Nederland aanvroeg. Getuigen herkenden hem op twee video’s op sociale media, waarin de man gewapend en in gevechtskleding te zien is. Hij laat zich filmen met gesneuvelde strijders die hij uitmaakt voor "honden en karkassen van al-Assad". Ook zet hij zijn voet op een overledene en schopt hij tegen een ander lichaam. Op het andere filmpje ondervraagt hij een gevangene op een vernederende manier, volgens het OM waarschijnlijk voor propagandadoeleinden.

De video’s dateren uit 2015 ten tijde van gevechten op de Al-Ghab-vlakte in het westen van Syrië. De verdachte vocht destijds met Ahrar al-Sham in een offensief tegen regeringstroepen van de Syrische leider Assad. Het schoppen en spugen naar lichamen, het vernederen van een gevangene en het verspreiden van beelden hiervan is strafbaar volgens de Wet Internationale Misdrijven (WIM), stelt het OM.

Voor de officier van justitie staat het vast dat de man van 1 januari 2015 tot en met 1 juli 2017 lid was van Ahrar al-Sham. Recent heeft het Gerechtshof in Den Haag het eerdere oordeel van de rechtbank Rotterdam bekrachtigd dat Ahrar al-Sham een terroristische organisatie is.

De rechtbank doet op 21 april uitspraak.

Meer uit Binnenland

Wakker Dier vecht weigering reclame door NS aan bij rechter

UTRECHT (ANP) - Wakker Dier heeft een kort geding aangespannen tegen NS over een geweigerde reclamecampagne. De dierenrechtenorganisatie wilde op stations posters laten ophangen met daarop een koe, een varken, een kip en de vraag: "Zullen we eens een dagje niet 650.000 dieren eten?" Daarmee vraagt Wakker Dier aandacht voor haar jaarlijkse initiatief Eet Geen Dierendag. NS Stations wil de oproep echter niet laten zien.

2 uur geleden
Autoriteit kan ook kleinere overnames beoordelen door nieuwe wet

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) mag straks ook overnames en fusies van kleinere bedrijven gaan beoordelen. De Tweede Kamer stemde in met een wet die dat regelt, op initiatief van PRO-Kamerlid Julian Bushoff.

2 uur geleden
Siegfried Woldhek wint voor tweede keer Inktspotprijs

DEN HAAG (ANP) - Siegfried Woldhek heeft voor de tweede keer de Inktspotprijs voor beste politieke spotprent van het jaar gewonnen. De illustrator krijgt de onderscheiding voor zijn tekening van de Russische president Vladimir Poetin, die zijn Amerikaanse collega Donald Trump bespeelt als een contrabas.

2 uur geleden
Na weken met buien nog altijd droogteproblemen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een aantal weken van regelmatige regenbuien, blijven de droogteproblemen in Nederland aanhouden. Komende week wordt weinig neerslag verwacht in Nederland en de rest van de stroomgebieden van de Rijn en de Maas, waarschuwt Rijkswaterstaat (RWS). "De effecten voor de scheepvaart, natuur en landbouw blijven merkbaar", is de boodschap van de dinsdag bijgewerkte droogtemonitor.

4 uur geleden
Mensje van Keulen en Japke-d. Bouma schrijvers Boekenweek 2027

AMSTERDAM (ANP) - Mensje van Keulen schrijft het Boekenweekgeschenk 2027. Japke-d. Bouma is komend jaar de auteur van de thema-uitgave van de Boekenweek. Het thema van de 92e Boekenweek, die plaatsvindt van 10 tot en met 21 maart 2027, is Kijk ons nou. Dat maakte boekenkoepel CPNB dinsdag bekend. De organisatie van de Boekenweek koos naar eigen zeggen voor 2027 "een thema over menselijk gedrag en de vele spiegels die schrijvers de lezer voorhouden in hun werk."

5 uur geleden
AIVD en NCTV waarschuwen voor normalisering extreemrechtse ideeën

DEN HAAG (ANP) - Rechts-extremisten proberen hun denkbeelden acceptabel te maken voor een grotere groep mensen door een "zachtere versie" hiervan te presenteren. Daarvoor waarschuwen de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). "Sommigen proberen politieke partijen van binnenuit te beïnvloeden", schrijven de veiligheidsdiensten in een gezamenlijke analyse.

5 uur geleden
OM eist 12 jaar cel tegen Amsterdamse ambtenaar voor corruptie

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twaalf jaar cel geëist tegen Jim B. (48). De oud-ambtenaar van de gemeente Amsterdam zou gegevens uit de gemeentelijke systemen hebben verkocht die gebruikt zouden zijn bij ten minste 95 geweldsincidenten. Daarnaast eist het OM een beroepsverbod voor vijftien jaar.

5 uur geleden