Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 10 jaar tegen ex-kickbokser voor ernstig seksueel geweld

OM eist 10 jaar tegen ex-kickbokser voor ernstig seksueel geweld

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tien jaar cel geëist tegen de 47-jarige Rodney G. voor onder meer een reeks ernstige zeden- en geweldsmisdrijven. Slachtoffers waren vrouwen met wie voormalig kickbokser G. een relatie had aangeknoopt. Vier vrouwen hebben aangifte tegen hem gedaan. Anderen deden dat niet, omdat zij nog steeds bang zijn voor de verdachte. "Hij heeft een spoor van verwoesting getrokken in hun leven", aldus de officier van justitie.

De zaak kwam aan het rollen in december 2020, toen een van de vrouwen aangifte tegen G. deed. Zij had al geruime tijd een relatie met hem. Op de bewuste dag zou hij haar zijn woning binnen hebben getrokken, om haar vervolgens met veel geweld te verkrachten. De vrouw werd daarbij onder meer hard geslagen met een zweep, tot bloedens toe.

In 2021 volgden meer aangiftes en meldingen. Uit het geheel valt volgens politie en justitie een patroon op te maken. Hij legde contacten met zwakke, kwetsbare vrouwen in de sportscholen waar hij lesgaf. Hij bood zijn hulp aan, om na verloop van tijd manipulatief en agressief te worden. Seks ontaardde in geweld en soms extreme en weerzinwekkende vernederingen. De slachtoffers hebben in een aantal gevallen "doodsangsten uitgestaan", aldus het OM.

Mensonterend

G. werd in januari vorig jaar aangehouden. Hij kwam vervolgens enkele weken op vrije voeten, maar de rechtbank bepaalde uiteindelijk dat hij in voorarrest moest blijven. G. ontkent de beschuldigingen. Volgens hem hebben de aangeefsters een complot tegen hem gesmeed en hun verklaringen op elkaar afgestemd. De officier van justitie wijst die suggestie van de hand. "Er is geen enkel bewijs voor geleverd."

Vier vrouwen hebben donderdag ter zitting een slachtofferverklaring afgelegd, waaruit bleek dat hun ervaringen met G. diepe emotionele sporen hebben achtergelaten. "Gruwelijk en mensonterend", zo omschreef hun advocaat Annemiek van Spanje de lotgevallen van de vrouwen. Het OM acht behalve de verkrachtingen onder meer poging tot doodslag bewezen.

Toerekeningsvatbaar

De officier van justitie zei dat zij lang heeft geworsteld met de vraag of zij naast celstraf ook de tbs-maatregel moest eisen. Volgens een psycholoog en een psychiater is G. volledig toerekeningsvatbaar. Ook dan zou hem in beginsel tbs opgelegd kunnen worden, maar het OM meent dat het gevaar bestaat dat hij weer snel buiten de kliniek staat. Gebleken is dat het G. gemakkelijk afgaat een "gunstige indruk" te wekken. Daarom volstond de officier in haar eis met een forse celstraf.

G.'s advocaat Bob Tijkotte meent dat voor veel beschuldigingen het bewijs ontbreekt en bepleitte daarvoor vrijspraak. Als de rechtbank daar anders over denkt, moet er een beduidend lagere straf worden opgelegd, vindt hij.

De rechtbank doet uitspraak op 25 maart.

Meer uit Binnenland

Hogere straf en tbs voor wurgen ex-vriendin Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft donderdag de 32-jarige Boris S. veroordeeld tot 13,5 jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het wurgen van zijn ex-vriendin in 2020. Dat is anderhalf jaar meer dan de rechtbank hem in 2022 oplegde en waartegen hij hoger beroep aantekende. De straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.

26 minuten geleden
Oogziekenhuis: aandacht voor oogschade bij eclips heeft geholpen

ROTTERDAM (ANP) - De vele waarschuwingen in de media voor oogschade tijdens de zonsverduistering lijken vooralsnog te hebben geholpen. Dat constateert oogarts Ike Schouten van het Oogziekenhuis in Rotterdam. Tot nu toe zijn er volgens haar zeven telefoontjes binnengekomen van bezorgde mensen of huisartsen en donderdag komen er drie patiënten met klachten langs. Gezien de grote belangstelling voor de eclips valt dat aantal haar mee.

31 minuten geleden
Waterschap haalt beverdammen weg die doorstroming beken blokkeren

BOXTEL (ANP) - Waterschap De Dommel verwijdert of verlaagt beverdammen in beken in het midden van Brabant waar tijdens de aanhoudende droogte grondwater in wordt gepompt. De dammen duiken sinds kort op in vier beken waar een laagje water beschermde vissoorten als beekprik, kwabaal en ook de rivierdonderpad moet helpen overleven.

54 minuten geleden
Negen jaar cel voor opzettelijk doodrijden man (18) in Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft Tyrone H. (24) uit Den Haag veroordeeld tot een celstraf van negen jaar voor het opzettelijk doodrijden van de 18-jarige Nabil in Maassluis in de nacht van 2 maart vorig jaar. H. reed twee keer over het slachtoffer heen na een vechtpartij met zijn vrienden. Na de celstraf is hij tien jaar lang zijn rijbewijs kwijt.

59 minuten geleden
Vrijdag weer kans op smog in noorden, oosten en midden

BILTHOVEN (ANP) - Mensen in het noorden, oosten en midden van het land kunnen vrijdag last krijgen van smog. De luchtkwaliteit is in die gebieden waarschijnlijk slecht, waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het instituut verwacht dat de smog aan het begin van de avond verdwijnt, wanneer de wind naar het noorden draait en koelere lucht naar Nederland komt.

1 uur geleden
Stroomstoring in Botlek Rotterdam verholpen, bedrijven starten op

ROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring die donderdag een aantal bedrijven in het Rotterdamse Botlekgebied trof, is grotendeels verholpen, meldt de veiligheidsregio. "Bijna alle bedrijven hebben weer stroom. De fabrieken worden stap voor stap weer opgestart. De brandweer blijft aanwezig om de situatie te controleren en geeft nazorg."

2 uur geleden
Dode en gewonden door explosie bij bedrijf in Rotterdam-Europoort

ROTTERDAM (ANP) - Door een explosie bij een bedrijf met opslagtanks voor olieproducten aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort zijn donderdag kort na het middaguur een dode en zes gewonden gevallen, meldt Gunvor Energy. De politie doet onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing. Ook de Arbeidsinspectie en de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn ter plaatse voor onderzoek.

2 uur geleden