Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 10 jaar cel tegen Griekse 'onderwereldbankier'

OM eist 10 jaar cel tegen Griekse 'onderwereldbankier'

ROTTERDAM (ANP) - Tegen de 53-jarige Griek Thanas B., die verdacht wordt van het crimineel ondergronds bankieren van honderden miljoenen euro's, is een celstraf geƫist van tien jaar. B. gaf donderdag in de rechtbank in Rotterdam toe dat hij "verkeerde dingen heeft gedaan". Hij ontving berichten en stuurde die door. "Ik was de boodschapper, dat was een gigafout. Maar verder weet ik er niets van af", benadrukte hij meerdere keren. Dat hij 'een immense bankier van de onderwereld' was, ontkende zijn advocaat met klem.

B. werd op 31 mei vorig jaar op verzoek van Nederland in Athene aangehouden en zit nu ruim een jaar in een Nederlandse cel. De man zou via cryptocommunicatie leiding hebben gegeven aan een koeriersnetwerk in Nederland, dat voor bijna een kwart miljard euro aan contante geldbedragen voor criminelen heeft verplaatst. Dat zou zijn gebeurd in de periode tussen juni 2020 en maart 2021. B. zou weer opdracht hebben gekregen van twee personen, maar wie dat zijn is niet duidelijk geworden. De Griek wilde daar niets over vertellen.

De officier van justitie zei zich te verbazen over "het gemak" waarmee de verdachte medewerkers aanstuurde om geldbedragen op te halen en weg te brengen. "Of hij liquidaties, geweld of de drugshandel met daarbij behorende milieucriminaliteit financierde, het interesseerde hem gewoonweg niet", aldus de officier.

Kantoren

Het netwerk zou vanuit verschillende kantoren, of loodsen, in Nederland hebben gewerkt, onder meer in de regio Den Haag en Amsterdam. Daar bevonden zich verborgen ruimtes, met geldtelmachines en grote hoeveelheden contant geld in big shoppers. Leden van het koeriersnetwerk zijn eerder dit jaar tot jarenlange gevangenisstraffen veroordeeld. Dat B. 'slechts' boodschapper was, klopt volgens de officier niet. "Hiermee doet hij zichzelf echt te kort, in zijn eigen voordeel."

Eind vorig jaar bekeken de Griek en het Openbaar Ministerie de mogelijkheid of er vooraf afspraken te maken waren over een mogelijke straf, maar dat is niet gelukt. De zaak moest daarom alsnog inhoudelijk behandeld worden.

De rechtbank doet op 5 september uitspraak.

Meer uit Binnenland

Kapotte trams van Erasmusbrug gehaald

ROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.

1 uur geleden
Vierdaagse ziet ruim 1200 lopers op 'zwaarste dag' uitvallen

NIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.

1 uur geleden
Camera's voor vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.

2 uur geleden
Verkeer kan tot begin van de avond niet over Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.

3 uur geleden
Schouten: schrik sloeg me om het hart bij beelden botsing trams

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.

4 uur geleden
Zeven mensen in ziekenhuis na trambotsing Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

5 uur geleden
Vijf jaar cel voor aanslag met vuurwerkbom Purmerend

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.

5 uur geleden