OM eist 10 jaar cel en tbs voor doden Utrechtse studente
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag voor de rechtbank in Utrecht tien jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 26-jarige Lorenzo S., wegens het doden van zijn vriendin, de 23-jarige Dunja Lahnachi. Volgens het OM heeft S. de jonge vrouw tegen het hoofd geschopt en geslagen, haar keel dichtgeknepen en haar neus en mond dichtgedrukt.
De politie werd in de nacht van 23 op 24 februari vorig jaar gealarmeerd door verontruste buren, die melding maakten over een hevige ruzie in de studentenflat van het slachtoffer. S. weigerde open te doen, waarop de politie zich genoodzaakt zag de deur te forceren.
Binnen trof de politie een chaos aan, met bloed op tal van plaatsen in het appartement. S. lag onder het zwaargewonde slachtoffer en deed alsof hij bewusteloos was. Daarna gedroeg hij zich agressief.
Instabiel
Hij ontkent dat hij de jonge vrouw heeft gedood. Het slachtoffer zou tijdens de ruzie meerdere keren zijn gevallen; dat zou haar vaker zijn overkomen, omdat zij volgens S. "instabiel" was. "Niet geloofwaardig en een verzinsel van verdachte", oordeelt het OM. De vrouw bezweek na vier dagen aan haar verwondingen in een ziekenhuis.
Volgens forensisch onderzoekers is de dood van de vrouw veroorzaakt door fors geweld. "Het is verdachte en verdachte alleen die verantwoordelijk is voor het vele, verschrikkelijke letsel", aldus de officier van justitie. S. heeft in zijn verklaringen verschillende "onwaarschijnlijke scenario's" op tafel gelegd, vindt de officier. "Hij probeert Dunja af te schilderen als een agressieveling en zichzelf als slachtoffer."
Kenschetsen
Volgens het OM hadden slachtoffer en verdachte een relatie die zich laat kenschetsen als "explosief, giftig en ongezond". Het stel was door eerdere incidenten bekend bij de politie. Dunja is volgens het OM heel bang geweest voor S., ook tijdens de fataal afgelopen ruzie.
Gedragskundige onderzoekers konden geen stoornis vaststellen en tot een tbs-advies komen. Maar volgens het OM heeft S. op een berekenende manier meegewerkt aan deze onderzoeken en moet dit worden gezien als weigeren. Daarom kan toch tbs worden opgelegd. Noodzakelijk, vindt het OM, om de maatschappij tegen de agressieve, tegen vrouwen gewelddadige S. te beschermen.
De vader van Dunja Lahnachi kwam in februari om het leven door geweld. Dit feit staat geheel los van de dood van de vrouw. Volgens het OM was hij een vader "met een gebroken hart" en wilde hij gerechtigheid voor zijn dochter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In het drugslab dat in juli werd ontdekt in de Meidoornstraat in Den Haag zijn 8000 liter chemicaliën, 28 kilo harddrugs en grondstoffen voor 6 miljoen xtc-pillen aangetroffen, rekende de officier van justitie vrijdag voor tijdens een eerste inleidende zitting tegen vier verdachten. Na de vondst van het lab, dat volledig in werking was, werden tientallen omliggende huizen ontruimd.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pakketbedrijf GLS zegt ontdaan te zijn door het incident waarbij een bezorger donderdag in de Amsterdamse Runstraat door een motoragent met een stroomstootwapen werd geraakt. De bezorger werkt voor een transportpartner die pakketten in opdracht van GLS bezorgt. Het bedrijf zegt met die partner in contact te staan over "het welzijn van de bezorger".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Online-inlogservice DigiD was vrijdagmiddag slecht bereikbaar door een ddos-aanval. De website digid.nl was nog wel bereikbaar, maar inloggen ging moeizaam, volgens een woordvoerder van overheidsagentschap Logius. De aanval begon om 13.22 uur. Om 14.49 uur was de storing verholpen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt consumenten voor een vestje van de Wibra dat door baby's en jonge kinderen gedragen kan worden. De knoopjes van het kledingstuk kunnen makkelijk afbreken. Dat kan voor verstikkingsgevaar zorgen bij jonge kinderen, aldus de NVWA.
1 uur geledenRIGA (ANP) - Defensie moet voortaan abonnementen of leasecontracten afsluiten met dronefabrikanten, vindt Commandant der Strijdkrachten (CDS) Onno Eichelsheim. Met een 'Spotify voor drones' hoopt hij te voorkomen dat Defensie onbemande systemen inslaat die al meteen weer achterhaald zijn door de voortrazende innovatierace. "Je gaat met een fabrikant in zee die ervoor zorgt dat je elke keer de nieuwste versie krijgt."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mist heeft vrijdag voor hinder gezorgd op Schiphol en Eindhoven Airport. Op Schiphol haalden luchtvaartmaatschappijen uit voorzorg enkele tientallen vluchten uit het schema. Doordat het zicht al vroeg verbeterde, kon het vliegverkeer daar weer volgens de normale dienstregeling verlopen, meldt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer gemeenten verdelen de opvang van asielzoekers en statushouders. Ze hebben samen afspraken gemaakt over de verdeling van die mensen. De spreidingswet, waar gemeenten aan moeten voldoen, biedt die ruimte.
3 uur geleden