Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist 10 jaar cel en tbs voor doden Utrechtse studente

OM eist 10 jaar cel en tbs voor doden Utrechtse studente

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag voor de rechtbank in Utrecht tien jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 26-jarige Lorenzo S., wegens het doden van zijn vriendin, de 23-jarige Dunja Lahnachi. Volgens het OM heeft S. de jonge vrouw tegen het hoofd geschopt en geslagen, haar keel dichtgeknepen en haar neus en mond dichtgedrukt.

De politie werd in de nacht van 23 op 24 februari vorig jaar gealarmeerd door verontruste buren, die melding maakten over een hevige ruzie in de studentenflat van het slachtoffer. S. weigerde open te doen, waarop de politie zich genoodzaakt zag de deur te forceren.

Binnen trof de politie een chaos aan, met bloed op tal van plaatsen in het appartement. S. lag onder het zwaargewonde slachtoffer en deed alsof hij bewusteloos was. Daarna gedroeg hij zich agressief.

Instabiel

Hij ontkent dat hij de jonge vrouw heeft gedood. Het slachtoffer zou tijdens de ruzie meerdere keren zijn gevallen; dat zou haar vaker zijn overkomen, omdat zij volgens S. "instabiel" was. "Niet geloofwaardig en een verzinsel van verdachte", oordeelt het OM. De vrouw bezweek na vier dagen aan haar verwondingen in een ziekenhuis.

Volgens forensisch onderzoekers is de dood van de vrouw veroorzaakt door fors geweld. "Het is verdachte en verdachte alleen die verantwoordelijk is voor het vele, verschrikkelijke letsel", aldus de officier van justitie. S. heeft in zijn verklaringen verschillende "onwaarschijnlijke scenario's" op tafel gelegd, vindt de officier. "Hij probeert Dunja af te schilderen als een agressieveling en zichzelf als slachtoffer."

Kenschetsen

Volgens het OM hadden slachtoffer en verdachte een relatie die zich laat kenschetsen als "explosief, giftig en ongezond". Het stel was door eerdere incidenten bekend bij de politie. Dunja is volgens het OM heel bang geweest voor S., ook tijdens de fataal afgelopen ruzie.

Gedragskundige onderzoekers konden geen stoornis vaststellen en tot een tbs-advies komen. Maar volgens het OM heeft S. op een berekenende manier meegewerkt aan deze onderzoeken en moet dit worden gezien als weigeren. Daarom kan toch tbs worden opgelegd. Noodzakelijk, vindt het OM, om de maatschappij tegen de agressieve, tegen vrouwen gewelddadige S. te beschermen.

De vader van Dunja Lahnachi kwam in februari om het leven door geweld. Dit feit staat geheel los van de dood van de vrouw. Volgens het OM was hij een vader "met een gebroken hart" en wilde hij gerechtigheid voor zijn dochter.

Meer uit Binnenland

Dijksma: geweld tegen betogers was geen onderdeel van instructie

UTRECHT (ANP) - De politie heeft maandag "kortstondig geweld gebruikt" tegen pro-Palestijnse betogers die een gebouw van de Universiteit Utrecht hadden bezet, terwijl dat "geen onderdeel was van de instructie die vooraf was meegegeven". Burgemeester Sharon Dijksma schrijft dat aan de gemeenteraad.

6 minuten geleden
Nederlanders opgepakt bij Duitse actie tegen plofkraken

FRANKFURT (ANP) - Vijf Nederlanders zijn opgepakt bij een Duitse actie tegen plofkraken. Ze worden verantwoordelijk gehouden voor zeker negen explosies bij geldautomaten in het westen van Duitsland tussen december 2021 en oktober 2024. Daarbij zouden ze bijna 600.000 euro hebben buitgemaakt en voor bijna 1,7 miljoen euro schade hebben aangericht.

16 minuten geleden
Burgemeester: impact op basisschool van vermiste kinderen enorm

DELFZIJL (ANP) - De vermissing van Jeffrey en Emma heeft enorme impact op hun basisschool, schetst burgemeester van Eemsdelta Ben Visser. De kinderen wonen met hun moeder in Delfzijl, dat onder Eemsdelta valt. Visser laat weten dat hij maandag bij hun basisschool op bezoek is geweest.

19 minuten geleden
Koningspaar en Beatrix: Wiegel zal door velen worden gemist

DEN HAAG (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix verliest Nederland met het overlijden van Hans Wiegel "een markant bestuurder met een warm hart en een scherp oog voor wat mensen beweegt". Dat schrijven het koningspaar en de prinses in een gezamenlijke verklaring.

34 minuten geleden
Tegenstem DENK zorgt voor staken stemmen over pensioenplan NSC

DEN HAAG (ANP) - DENK gaat tegen het veelbesproken pensioenplan van NSC-Kamerlid Agnes Joseph stemmen. Daarmee kan het voorstel waarschijnlijk op 75 stemmen rekenen in de Tweede Kamer, met eenzelfde aantal tegenstemmers.

43 minuten geleden
NZa hekelt koppelverkoop zorgverzekering, maar kan niet ingrijpen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) spreekt zich opnieuw uit tegen zorgverzekeraars die bepaalde aanvullende verzekeringen alleen aanbieden aan klanten die ook een specifieke, vaak duurdere, basisverzekering bij hen afsluiten. De autoriteit wil af van die "ongewenste koppelingen", maar kan er zelf niet tegen optreden. Daarom roept de NZa het ministerie van Volksgezondheid op "te overwegen of hiervoor extra wetgeving nodig is".

49 minuten geleden
Burgers beginnen tweede zoekdag naar vermiste kinderen

FINSTERWOLDE (ANP) - In het Groningse Finsterwolde start het Coördinatie Platform Vermissing (CPV) weer op om te zoeken naar de vermiste kinderen Jeffrey (10) en Emma (8). Aan de Hoofdstraat stonden zeker veertig mensen klaar om zich aan te melden om een aangewezen gebied in de omgeving te doorzoeken.

51 minuten geleden