
OM eist 10 jaar cel en tbs voor doden Almeerder met 65 messteken
LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag voor de rechtbank in Leeuwarden tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 29-jarige Chris C. Hij zou in 2020 in het Friese dorp Molenend (Mûnein) een 43-jarige Almeerder hebben gedood met 65 messteken. Een andere man (38) zou 36 keer door hem zijn geraakt.
De steekpartij vond plaats op de avond van 6 juni 2020 in een woning en duurde ongeveer zeven minuten. De Almeerder was op bezoek bij de bewoner. De twee waren bevriend. C. geeft toe dat hij beiden in onder meer de hals heeft geraakt. Volgens hem was het zelfverdediging. De mannen vielen hem aan, zegt hij. In paniek was hij gaan steken. Hij zou een mes bij zich hebben gehad dat hij eerder had gebruikt bij het plakken van een fietsband.
De officier van justitie gelooft het verhaal van de bewoner: C. drong met een baksteen en mes de woning binnen, op zoek naar de stiefdochter van de bewoner met wie C. een paar keer seks had gehad. Het OM ziet geen bewijs voor een vooropgezet plan en gaat uit van doodslag en een poging tot doodslag. De aanklager baseert zich onder meer op een patholoog. Volgens de letselexpert verklaart de uitleg van C. veel steekwonden niet. Op een door de politie aangetroffen baksteen zat DNA van C.
C. zou bij de steekpartij ook de partner van de bewoner hebben bedreigd. Zij sprong uit een raam. Tijdens zijn detentie in Zwolle heeft C. een medegevangene in twaalf seconden 22 keer met een balpen in onder meer zijn hoofd gestoken. Een poging tot zware mishandeling, aldus het OM. Volgens psychisch deskundigen heeft C. paranoïde voorstellingen die tot veel agressie kunnen leiden. De kans op herhaling schatten de experts hoog in. Daarom is tbs met dwangverpleging volgens hen noodzakelijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag ruim dertig aanhoudingen verricht in Den Haag bij een uit de hand gelopen demonstratie, die uitmondde in rellen. Twee agenten raakten gewond. Dat heeft de Haagse driehoek (burgemeester, politie, justitie) zaterdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vernieling aan het landelijk partijbureau van D66 "past in een bredere trend van intimidatie en geweld die onacceptabel zijn binnen onze democratie". Dat zei D66-leider Rob Jetten die naar het kantoor in Den Haag was gekomen. De ramen van het gebouw waren ingegooid nadat zaterdag een demonstratie tegen immigratie uit de hand was gelopen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag twee fotojournalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten. Dat bevestigt de organisatie PersVeilig, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, naar aanleiding van berichtgeving door RTL Nieuws.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft op het Plein in het centrum van Den Haag tientallen mensen verwijderd van de terrassen. Meerdere personen zijn aangehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Waarschijnlijk gaat het om mensen die eerder zaterdag aanwezig waren bij de demonstratie op het Malieveld voor een strenger asielbeleid. De mensen die werden verwijderd, scholden politiemensen uit, waarna de politie ingreep.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof noemt het geweld in Den Haag "volstrekt onacceptabel". Een protest in de stad tegen immigratie liep uit op gewelddadigheden. Agenten werden aangevallen en ruiten van het partijkantoor van D66 werden ingegooid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag in Den Haag mensen aangehouden vanwege het geweld in de hofstad. Een demonstratie voor een strenger asielbeleid liep daar flink uit de hand. De politie werd belaagd en ruiten van het partijkantoor van D66 werden ingegooid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet en politici van links tot rechts veroordelen het geweld in Den Haag. Daar liep een demonstratie zaterdag voor een strenger asielbeleid flink uit de hand. De politie werd belaagd en ruiten van het partijkantoor van D66 werden ingegooid.
5 uur geleden