OM: einde zaak fatale schietpartij Enschede door dood verdachte
ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie zal de rechtbank in Almelo op 2 oktober vragen om niet-ontvankelijkheid in de strafzaak tegen een 54-jarige man die op 28 december vorig jaar een 41-jarige man zou hebben doodgeschoten. De verdachte was ongeneeslijk ziek en is onlangs overleden.
Het is de tweede keer in korte tijd dat een strafzaak waarin sprake was van een levensdelict op deze manier ten einde komt. Woensdag beëindigde de rechtbank in Breda het proces over de zogeheten gifmoord in Halsteren, nadat verdachte Yvon K. maandag dood in haar woning was gevonden. De vrouw had zichzelf van het leven beroofd. De rechtbank zou die dag uitspraak hebben gedaan in haar zaak. Tegen K. was negentien jaar cel geëist.
De zaak in de Enschedese zaak was nog niet zo vergevorderd. Op 2 oktober stond een zogeheten regiezitting gepland, ter voorbereiding op de uiteindelijke inhoudelijke behandeling. De vorige niet-inhoudelijke zitting vond plaats op 4 juli. De verdachte, Stephan D., zat toen nog in voorarrest. De rechtbank stelde hem onder voorwaarden op vrije voeten, omdat hij ongeneeslijk ziek was. D. wilde zijn laatste maanden in familiekring doorbrengen.
De wet schrijft voor dat het recht op strafvervolging vervalt na het overlijden van een verdachte. "Het Openbaar Ministerie is zich ervan bewust dat het voor de nabestaanden van het slachtoffer bijzonder onbevredigend is dat de strafzaak niet inhoudelijk behandeld zal worden en er geen vonnis gewezen zal worden, waardoor zij met veel vragen achterblijven", aldus het OM donderdag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft vijf nieuwe plekken in Nederland aangewezen waar versneld duizenden woningen moeten komen. In delen van Deventer, Haarlem, Leeuwarden, Maastricht en Weert moeten tot en met 2035 rond de 30.000 woningen daardoor sneller af zijn, meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan aan de Tweede Kamer. Met extra geld om die woningen bereikbaar te maken komt ze niet.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Jade Kops, de influencer die in april op 19-jarige leeftijd overleed aan kanker, krijgt een storm naar zich vernoemd. De tiende storm van het komende najaar en winter gaat Jade heten. Het KNMI heeft dat afgesproken met het Britse Met Office en het Ierse Met Éireann. Samen maken ze de jaarlijkse lijst met stormnamen voor het Noordzeegebied.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De drinkwaterbedrijven die de Maas als bron voor hun productie gebruiken, hebben het Rijk opnieuw opgeroepen om te zorgen voor betere bescherming van de waterkwaliteit. Hoewel de vereniging van rivierwaterbedrijven (RIWA) al jaren pleit voor meer internationale samenwerking en meer grip op de lozing van schadelijke stoffen in de bijna 1000 kilometer lange rivier, ziet directeur Maarten van der Ploeg weinig verbetering.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De situatie bij een bedrijf aan de Hurksestraat in Eindhoven waar maandagavond gevaarlijke stoffen waren vrijgekomen is onder controle, meldt de brandweer op X. Bij het incident raakte niemand gewond.
3 uur geledenROTTERDAM/UTRECHT (ANP) - De overlevingskansen van kinderen met kanker zijn deze eeuw verder verbeterd. Van de kinderen die tussen 2010 en 2014 kanker kregen, was 83,2 procent tien jaar later nog in leven, melden het Prinses Máxima Centrum, KiKa en het Integraal Kankercentrum Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de Noord-Hollandse politiek zich opnieuw tegen de komst van drie windturbines bij de Noorder IJ-plas bij Amsterdam-Noord keert. De windmolens zouden bij het verkeersknooppunt Coenplein komen, maar een meerderheid van de partijen vindt dat de verkeersveiligheid daar te veel last van ondervindt. De voorstanders van de turbines vinden dat de overgang naar duurzame energie en de aanpak van de krapte op het stroomnet een veel groter publiek belang dient, bleek maandagavond tijdens een stekelig debat.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De 44-jarige man die zaterdag werd aangehouden na de val van een 48-jarige vrouw van een balkon van een woning in Eindhoven, is vrijgelaten. Onderzoek heeft volgens de politie uitgewezen dat de val waarbij de vrouw zwaargewond raakte een ongeluk is. De man is niet langer verdachte.
9 uur geleden