Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: einde zaak fatale schietpartij Enschede door dood verdachte

OM: einde zaak fatale schietpartij Enschede door dood verdachte

ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie zal de rechtbank in Almelo op 2 oktober vragen om niet-ontvankelijkheid in de strafzaak tegen een 54-jarige man die op 28 december vorig jaar een 41-jarige man zou hebben doodgeschoten. De verdachte was ongeneeslijk ziek en is onlangs overleden.

Het is de tweede keer in korte tijd dat een strafzaak waarin sprake was van een levensdelict op deze manier ten einde komt. Woensdag beëindigde de rechtbank in Breda het proces over de zogeheten gifmoord in Halsteren, nadat verdachte Yvon K. maandag dood in haar woning was gevonden. De vrouw had zichzelf van het leven beroofd. De rechtbank zou die dag uitspraak hebben gedaan in haar zaak. Tegen K. was negentien jaar cel geëist.

De zaak in de Enschedese zaak was nog niet zo vergevorderd. Op 2 oktober stond een zogeheten regiezitting gepland, ter voorbereiding op de uiteindelijke inhoudelijke behandeling. De vorige niet-inhoudelijke zitting vond plaats op 4 juli. De verdachte, Stephan D., zat toen nog in voorarrest. De rechtbank stelde hem onder voorwaarden op vrije voeten, omdat hij ongeneeslijk ziek was. D. wilde zijn laatste maanden in familiekring doorbrengen.

De wet schrijft voor dat het recht op strafvervolging vervalt na het overlijden van een verdachte. "Het Openbaar Ministerie is zich ervan bewust dat het voor de nabestaanden van het slachtoffer bijzonder onbevredigend is dat de strafzaak niet inhoudelijk behandeld zal worden en er geen vonnis gewezen zal worden, waardoor zij met veel vragen achterblijven", aldus het OM donderdag.

Meer uit Binnenland

Drie personen aangehouden voor explosie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.

11 uur geleden
Politie begonnen met forensisch onderzoek na explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.

11 uur geleden
Eigenaar sportschool Amsterdam kan explosie nauwelijks bevatten

AMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.

12 uur geleden
Zeeuwse wielerdag gestart met herdenking ongeluk Vogelwaarde

GOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.

12 uur geleden
Rode Kruis plaatst extra tenten voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.

12 uur geleden
Bij rellen Wijk bij Duurstede ook inzet van ME, honden en paarden

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Wijk bij Duurstede verschillende charges uitgevoerd toen relschoppers het gemeentehuis aanvielen. Op sociale media was een demonstratie aangekondigd tegen de komst van een asielnoodopvang, maar daar is volgens de gemeente niemand op afgekomen. Later op de avond arriveerden er wel ongeveer zestig relschoppers, veelal met gezichtsbedekking. Agenten hebben het zwaar gehad, meldt de politie zaterdagochtend. Met hulp van honden, paarden en de mobiele eenheid is de rust weergekeerd.

13 uur geleden
119 asielzoekers sliepen in nachtopvang in de Wijk en Zwolle

TER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.

15 uur geleden