Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: einde zaak fatale schietpartij Enschede door dood verdachte

OM: einde zaak fatale schietpartij Enschede door dood verdachte

ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie zal de rechtbank in Almelo op 2 oktober vragen om niet-ontvankelijkheid in de strafzaak tegen een 54-jarige man die op 28 december vorig jaar een 41-jarige man zou hebben doodgeschoten. De verdachte was ongeneeslijk ziek en is onlangs overleden.

Het is de tweede keer in korte tijd dat een strafzaak waarin sprake was van een levensdelict op deze manier ten einde komt. Woensdag beëindigde de rechtbank in Breda het proces over de zogeheten gifmoord in Halsteren, nadat verdachte Yvon K. maandag dood in haar woning was gevonden. De vrouw had zichzelf van het leven beroofd. De rechtbank zou die dag uitspraak hebben gedaan in haar zaak. Tegen K. was negentien jaar cel geëist.

De zaak in de Enschedese zaak was nog niet zo vergevorderd. Op 2 oktober stond een zogeheten regiezitting gepland, ter voorbereiding op de uiteindelijke inhoudelijke behandeling. De vorige niet-inhoudelijke zitting vond plaats op 4 juli. De verdachte, Stephan D., zat toen nog in voorarrest. De rechtbank stelde hem onder voorwaarden op vrije voeten, omdat hij ongeneeslijk ziek was. D. wilde zijn laatste maanden in familiekring doorbrengen.

De wet schrijft voor dat het recht op strafvervolging vervalt na het overlijden van een verdachte. "Het Openbaar Ministerie is zich ervan bewust dat het voor de nabestaanden van het slachtoffer bijzonder onbevredigend is dat de strafzaak niet inhoudelijk behandeld zal worden en er geen vonnis gewezen zal worden, waardoor zij met veel vragen achterblijven", aldus het OM donderdag.

Meer uit Binnenland

Draaiende wind bij natuurbrand Limburg, onweer op komst

OOSTRUM (ANP) - De brandweer in natuurgebied Boschhuizerbergen in Limburg moet "continu bijstellen" met blussen door de aldoor draaiende wind. Dat maakt het lastig de grote natuurbrand onder controle te krijgen, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. Vooralsnog is wel voorkomen dat de brand zich uitbreidt.

25 minuten geleden
RIVM waarschuwt voor smog in Flevoland en delen van Friesland

UTRECHT (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) waarschuwt voor smog in de provincie Flevoland en in delen van de provincie Friesland. Ook in het midden van Nederland kan lokaal smog door ozon voorkomen.

31 minuten geleden
Rook natuurbrand Limburg tot in het noorden te ruiken

OOSTRUM (ANP) - Rook van de brand die woedt in natuurgebied Boschhuizerbergen in Limburg is in meerdere provincies te ruiken. Vanuit onder meer Friesland, Overijssel en Gelderland komen meldingen van een brandlucht, melden verschillende veiligheidsregio's. De wind waait momenteel vanuit het zuiden waardoor de rook richting het noorden trekt.

45 minuten geleden
Privacywaakhond waarschuwt gebruikers menstruatie-apps

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) roept op terughoudend te zijn met het delen van informatie met menstruatie-apps. Bijna een kwart van de Nederlandse vrouwen gebruikt zo'n app om de menstruatiecyclus bij te houden. Volgens de AP is vaak onduidelijk wat zo'n applicatie doet met de gegevens die worden gedeeld.

47 minuten geleden
Zwollenaren verliezen hoger beroep over inspraak nieuw azc

ZWOLLE (ANP) - Bewoners van de wijk Stadshagen in Zwolle hebben ook in hoger beroep een zaak verloren tegen het gemeentebestuur over meer inspraak rond de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in hun wijk. De gemeente heeft volgens het gerechtshof "weliswaar op sommige punten onhandig, maar niet onrechtmatig geopereerd." In februari verloor de stichting Leefbaar Stadshagen een kort geding over meer inspraak.

52 minuten geleden
Jetten wil voor stroomproductie meer samenwerken met België

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Premier Rob Jetten zei tijdens de opening van een hoogspanningsstation in Antwerpen dat Nederland en België meer moeten samenwerken voor stroomproductie. Het gaat volgens Jetten onder meer over waterstof, kern- en windenergie.

2 uur geleden
Zorgen bij politie over toename aantal gas- en alarmpistolen

DEN HAAG (ANP) - De politie maakt zich zorgen over de toename van het aantal in beslag genomen gas- en alarmpistolen, zegt een woordvoerder na berichtgeving van de NOS. In 2022 ging het om 1685 wapens. Vorig jaar waren dat er 1959.

2 uur geleden