Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: einde zaak fatale schietpartij Enschede door dood verdachte

OM: einde zaak fatale schietpartij Enschede door dood verdachte

ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie zal de rechtbank in Almelo op 2 oktober vragen om niet-ontvankelijkheid in de strafzaak tegen een 54-jarige man die op 28 december vorig jaar een 41-jarige man zou hebben doodgeschoten. De verdachte was ongeneeslijk ziek en is onlangs overleden.

Het is de tweede keer in korte tijd dat een strafzaak waarin sprake was van een levensdelict op deze manier ten einde komt. Woensdag beëindigde de rechtbank in Breda het proces over de zogeheten gifmoord in Halsteren, nadat verdachte Yvon K. maandag dood in haar woning was gevonden. De vrouw had zichzelf van het leven beroofd. De rechtbank zou die dag uitspraak hebben gedaan in haar zaak. Tegen K. was negentien jaar cel geëist.

De zaak in de Enschedese zaak was nog niet zo vergevorderd. Op 2 oktober stond een zogeheten regiezitting gepland, ter voorbereiding op de uiteindelijke inhoudelijke behandeling. De vorige niet-inhoudelijke zitting vond plaats op 4 juli. De verdachte, Stephan D., zat toen nog in voorarrest. De rechtbank stelde hem onder voorwaarden op vrije voeten, omdat hij ongeneeslijk ziek was. D. wilde zijn laatste maanden in familiekring doorbrengen.

De wet schrijft voor dat het recht op strafvervolging vervalt na het overlijden van een verdachte. "Het Openbaar Ministerie is zich ervan bewust dat het voor de nabestaanden van het slachtoffer bijzonder onbevredigend is dat de strafzaak niet inhoudelijk behandeld zal worden en er geen vonnis gewezen zal worden, waardoor zij met veel vragen achterblijven", aldus het OM donderdag.

Meer uit Binnenland

XR dagvaardt politie en Staat om duidelijke identificatie agenten

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft de politie en de Nederlandse staat gedagvaard om af te dwingen dat agenten bij demonstraties duidelijke identificatie dragen. Doen zij dat niet, dan is het lastig om effectief klachten in te dienen bij gevallen van "buitensporig politiegeweld", schrijft de klimaatactiegroep. Eerder dit jaar zei een rechter dat het niet mogelijk was iemand te vervolgen voor de gebroken pols van een aangehouden XR-demonstrant omdat het niet vast te stellen was welke agenten betrokken waren.

21 minuten geleden
Oproep aan Kamer: schrap belastingverhoging op leidingwater

DEN HAAG (ANP) - Tien brancheorganisaties hebben de Tweede Kamer opgeroepen om de voorgenomen belastingverhoging op leidingwater te schrappen. Het kabinet wil het tarief vanaf 1 januari met 10 cent verhogen, naar 0,537 euro per 1000 liter. Volgens de brancheorganisaties van onder meer drinkwaterbedrijven, zakelijke energie- en waterverbruikers, de chemische industrie, horeca, bierbrouwerijen en autowasserijen, schiet het kabinet hiermee zijn doel voorbij.

4 uur geleden
Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

7 uur geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

7 uur geleden
ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

11 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

11 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

13 uur geleden