Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: Dordtse fotograaf schoot politiewapen leeg op zes mensen

OM: Dordtse fotograaf schoot politiewapen leeg op zes mensen

DORDRECHT (ANP) - De verdachte van een schietpartij in Dordrecht, waarbij twee agenten en een Poolse omstander werden geraakt, heeft een politiewapen afgepakt en volledig leeggeschoten op zes mensen. Een duo handhavers en een andere omstander op wie Dordtenaar Niels W. het vuur opende, ontsnapten aan de kogelregen.

Dat maakte het Openbaar Ministerie woensdag bekend bij een pro-formazitting in de rechtbank van Dordrecht. Het voorarrest van W. werd daarbij met drie maanden verlengd. Hij wordt vooralsnog verdacht van een dubbele poging tot moord of doodslag. Volgens zijn advocaat kan de verdachte zich "niets herinneren" van de avond. Mogelijk handelde W. in een psychose.

Agenten waren woensdagavond 25 augustus afgekomen op een overlastmelding in de De La Reystraat, waar W. tegen auto’s aanschopte. Een van de politiemannen trof W. aan in een zwarte auto van twee Poolse omstanders. Toen de agent hem vroeg uit de auto te stappen, zou de Dordtse verdachte het dienstwapen van de agent hebben afgepakt en zijn gaan schieten. Eén agent werd in zijn been geraakt, de ander kreeg een kogel door zijn wang geschoten.

Dwarslaesie

Een van de Polen kreeg een kogel in zijn rug en liep een dwarslaesie op. Vooralsnog is onduidelijk uit welk wapen deze munitie kwam, zei het OM. "De kogel zit dusdanig in het lichaam dat niet onderzocht kan worden waar die kogel precies uit komt. Dat moet nog onderzocht worden", verklaarde de officier van justitie bij de mededeling dat het proces op zijn vroegst op 4 maart kan plaatsvinden.

Het Nederlands Forensisch Instituut onderzoekt of het op basis van "schotresten" kan bepalen wie er geschoten heeft. Als dat mislukt, wil het OM een reconstructie houden. De officier schakelt dan een speciaal team in. "Dat neemt alle verklaringen door. Uiteindelijk blijkt dan altijd dat er maar één scenario over kan blijven."

W. was aanwezig bij de tussentijdse zitting, de getroffen agenten keken via een videoverbinding mee. Op de slotvraag van W. hoe het met de slachtoffers gaat, zei de officier dat de politiemensen het goed maken. Het Poolse slachtoffer was er volgens hem "het slechtste aan toe". "Er moet nog worden bezien of de gevolgen blijvend zijn of niet", zei de aanklager.

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

3 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

7 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

10 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

12 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

20 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

21 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

23 uur geleden