OM: DNA op mes dodelijke steekpartij bij pier Scheveningen
DEN HAAG (ANP) - Op het handvat van het mes dat op 10 augustus zou zijn gebruikt bij de dodelijke steekpartij bij de Pier in Scheveningen, is het DNA gevonden van de 20-jarige verdachte Darrel L. uit Amsterdam. Op het mes zat ook bloed van het 19-jarige slachtoffer Cennethson Janga (Chuchu) uit Rotterdam. In een vuilnisbak zijn in totaal drie messen gevonden, zei de officier van justitie dinsdag tijdens de eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag, waar ook Roan W. (20) uit Amsterdam voor de rechter verscheen.
Het OM verdenkt de twee 20-jarige Amsterdammers van doodslag in vereniging. De verdachten zouden Janga met een of meer messen in de borst en of buik hebben gestoken. Beide verdachten ontkennen gestoken te hebben.
De gevonden messen in de vuilnisbak zijn onderzocht door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Het gaat volgens de officier van justitie om twee grote messen en een ingeklapt klapmes. Ook op dit klapmes zat bloed van het slachtoffer. Het logo van het klapmes komt overeen met het merk op het hoesje dat W. in zijn tas had. Verder is op camerabeelden te zien dat de twee verdachten spullen weggooien in de vuilnisbak, zei de officier. Naast messen vond de politie in de vuilniszak een rode bandana van W. en zijn zonnebril.
Drillrapgroepen
Aan de steekpartij ging een ruzie tussen groepen jongeren vooraf. Het incident zou te maken hebben met een conflict tussen rivaliserende drillrapgroepen. Drillrap is een uit Amerika overgewaaide hiphopstroming waarin onder meer geweld wordt verheerlijkt.
"Ik ben niet naar de Pier gegaan om ruzie te maken, om te vechten", zei W. "Ik ben niet betrokken bij een ruzie of een of andere groep. Ik heb die dag geen messen gezien. Ik vind het heel erg wat er is gebeurd, maar ik heb er niets mee te maken." Ook L. ontkende Chuchu te hebben gedood.
Camerabeelden
Er zijn camerabeelden van het steekincident, waarop te zien is dat het slachtoffer tussen beide verdachten doorloopt en ze alle twee een armbeweging maken. Maar de camerabeelden bewijzen niet dat de verdachten met messen staken, betoogden hun advocaten.
De officier van justitie wilde W. ter observatie laten opnemen in het Pieter Baan Centrum (PBC). Inzicht in zijn psyche moet voorkomen dat hij in de toekomst opnieuw in de fout gaat en zijn strafblad nog langer wordt, vindt justitie. De rechtbank wees dit verzoek af, omdat de wachtlijsten bij het PBC lang zijn en er al een psychologisch rapport over W. is gemaakt in een andere strafzaak.
Beide verdachten blijven in voorlopige hechtenis. Een derde verdachte is nog voortvluchtig. De volgende inleidende zitting is in februari.
Meer uit Binnenland
GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.
11 uur geleden