OM denkt dat er niet meer slachtoffers zedenzaak Barendrecht zijn
BARENDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt dat er niet meer slachtoffers zijn van de 45-jarige man uit Barendrecht, die wordt verdacht van het misbruiken van negentien meisjes. "Er kunnen zich natuurlijk altijd nog meer slachtoffers melden, maar op basis van zijn verklaring denken wij dat dit het is", zegt een woordvoerder van het OM.
Op dit moment lopen er gesprekken met de ouders van de meisjes, die volgens het OM tussen de 9 en 12 jaar oud zijn. Zij krijgen de mogelijkheid om aangifte tegen de man te doen, waarna het onderzoek kan worden vervolgd, legt de woordvoerder uit. De man heeft zelf verklaard over de ontucht met de negentien kinderen. Hij zit vast en hoort volgende week of hij langer moet blijven zitten. Het OM gaat ervan uit dat dat het geval zal zijn.
De man had zichzelf gemeld bij de politie, nadat er namens een van de slachtoffers aangifte tegen hem was gedaan. Tussen die aangifte en de komst van de man naar het politiebureau zat volgens het OM "korte tijd". Hoe kort wil de woordvoerder niet zeggen, maar de man heeft zich volgens hem snel na de aangifte gemeld, "en anders hadden we hem wel aangehouden". Het huis van de man is doorzocht en ook is op een camping in Hoeven in Brabant waar hij geregeld verbleef een caravan in beslag genomen.
Waar de slachtoffers vandaan komen, wil het OM in verband met privacy niet zeggen.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
5 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
13 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
15 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
17 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
18 uur geleden