OM Den Haag wil 53 strafzaken schrappen door capaciteitsproblemen
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Den Haag gaat de rechtbank maandag vragen een streep te halen door 53 strafzaken in verband met capaciteitsproblemen. Het gaat om met name drugs- of ontnemingszaken en zogeheten slachtofferloze delicten, dus waarbij geen schadevergoeding wordt gevraagd of een slachtoffer gebruik wil maken van zijn of haar spreekrecht.
Ook zijn de zaken minstens vier jaar oud. Het OM noemt het een pijnlijk besluit "maar er moet ruimte worden gemaakt voor zaken die het OM nog belangrijker vindt" aldus een woordvoerder. Het OM vraagt de rechtbank maandag om niet-ontvankelijk te worden verklaard in deze tientallen zaken. Het gaat om onder meer zaken waarin mensen verdacht worden van hennepteelt, een inbraak of het dealen van cocaïne.
De hele strafrechtketen heeft te maken met capaciteitsproblemen, niet alleen Den Haag. Onder meer door de coronacrisis liepen veel zaken vertraging op, maar ook daarvoor al piepte en kraakte het.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
16 uur geleden