Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM Den Haag buigt zich over liquidatie-opmerking Johan Derksen

OM Den Haag buigt zich over liquidatie-opmerking Johan Derksen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Den Haag onderzoekt of Johan Derksen met zijn liquidatie-opmerking over Thierry Baudet een strafbare uiting heeft gedaan. Het OM reageert hiermee op een melding die de voorman van Forum voor Democratie-voorman gedaan heeft van bedreiging, zo bevestigt een woordvoerder na een bericht in het AD.

Volgens het OM gaat het om een standaardprocedure als er melding wordt gemaakt van bedreiging van een politicus. Het OM zal Baudet vervolgens informeren of het, naar de mening van justitie, zinvol is om aangifte tegen Derksen te doen. Ook als het Openbaar Ministerie een negatief advies geeft, kan de Forum voor Democratie-leider alsnog besluiten tot aangifte. Het OM kan niet zeggen hoelang het onderzoek naar aanleiding van de melding duurt.

Derksen zei in de uitzending van Vandaag Inside van woensdag dat hij vond dat Baudet geliquideerd moest worden. Direct na zijn opmerking zei Derksen dat het een verspreking was. Hij bedoelde naar eigen zegen "dat ze Baudet uit de Kamer moeten schoppen". Een dag later zei de presentator ervan overtuigd te zijn dat Baudet geen schijn van kans maakt als hij besluit aangifte te doen.

Derksen zei ook heel verbaasd te zijn dat er ophef was ontstaan over zijn opmerking.

Meer uit Binnenland

Eichelsheim: militairen verdienen erkenning, geen ontkenning

DEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

17 minuten geleden
Code oranje ook in Groningen voorbij

DE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.

4 uur geleden
Opstootje bij pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.

6 uur geleden
Nog 3 tot 6 miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

DEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiƫle problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

6 uur geleden
Voormalig Kamerlid en burgemeester Jan Nico Scholten overleden

DEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.

9 uur geleden
Angolees (25) aangehouden in Waalwijk voor moord op Britse jongen

WAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.

9 uur geleden
Code oranje in het noordoosten verlengd

DE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.

10 uur geleden