OM Curaçao ziet 'duidelijke toename' kindersmokkel uit Venezuela
WILLEMSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie op Curaçao ziet een duidelijke toename van kindersmokkel, met name tussen Venezuela en Curaçao. De gesmokkelde kinderen zijn tussen de 4 en 15 jaar oud en worden vaak op boten gezet waarmee ook drugs en vuurwapens worden vervoerd, zo laat het OM weten.
Als gevolg daarvan is 'een strenge waarschuwing afgegeven aan alle betrokkenen, inclusief ouders en voogden, om zich niet in te laten met deze vorm van misdaad'. Het OM doet een oproep aan de gemeenschap om waakzaam te zijn voor dit soort criminaliteit en gevallen te melden bij de politie.
Al jaren is er sprake van een vluchtelingenstroom vanuit Venezuela naar alle buurlanden, inclusief Curaçao. De afgelopen periode is het aantal kinderen dat mee wordt genomen op de bootjes toegenomen.
Aanhoudingen
Afgelopen woensdag is aan de oostkant van het eiland nog een boot aangekomen met vermoedelijk tientallen ongedocumenteerden uit Venezuela. De politie heeft enkele mannen, een vrouw en een minderjarig kind aangehouden. Ook zijn er verschillende vuurwapens en drugs in beslag genomen.
De politie denkt dat tientallen mensen op deze wijze ongezien het land zijn binnen gekomen. De moeder en oma van het aangehouden kind verbleven al op het eiland en hebben zich later op de dag gemeld bij de politie. Ook zij zijn aangehouden omdat ze illegaal op het eiland verblijven.
Meer uit Binnenland
PUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Een 79-jarige vrouw uit Groningen is om het leven gekomen door zeer hoge golven die het Spaanse eiland Tenerife hebben getroffen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving van de krant El Día. Buitenlandse Zaken verleent consulaire bijstand aan haar familie.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De meteorenzwerm Leoniden trekt vanaf volgend weekend voorbij. Volgens Weeronline zijn in een aantal nachten dan meer vallende sterren te zien dan normaal. Het beste moment om te kijken is maandagochtend 17 november om 06.00 uur, stelt het weerbureau.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het Kralingseplein in Rotterdam is bij een schietincident in de nacht van zaterdag op zondag een vrouw gewond geraakt. Er zijn twee mannen aangehouden, meldt de politie op X.
9 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - De brandweer heeft zaterdagavond veel werk gehad aan het blussen van een brand aan de Orgelhof in Etten-Leur, meldt de politie op X. De schade is groot, maar er zijn geen gewonden gevallen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tegenover de Russische ambassade in Den Haag is een plaquette geplaatst voor de Russische oppositieleider Aleksej Navalny, die vorig jaar overleed. De Haagse wethouder Robert Barker heeft die zaterdag onthuld, samen met de weduwe van de dissident. Het plaatje is op een bank geschroefd. In het Nederlands, Engels en Russisch staat erop: "Aleksej Navalny (1976-2024), gestorven voor vrijheid".
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) wil op 15 november demonstreren tegen te zwart geschminkte pieten bij de sinterklaasintochten in het Zeeuwse Yerseke en op Texel. De organisatie, die dit jaar voor het laatst actief is, zegt dat daar nog steeds zwarte pieten aanwezig zijn en pleit voor een racismevrije sinterklaasintocht.
1 dag geledenLEEUWARDEN (ANP) - Door een grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden zijn zaterdagochtend meerdere voertuigen beschadigd. Volgens de veiligheidsregio hebben ongeveer twintig auto's in brand gestaan. Inmiddels zijn alle auto's geblust.
1 dag geleden