Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM Curaçao ziet 'duidelijke toename' kindersmokkel uit Venezuela

OM Curaçao ziet 'duidelijke toename' kindersmokkel uit Venezuela

WILLEMSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie op Curaçao ziet een duidelijke toename van kindersmokkel, met name tussen Venezuela en Curaçao. De gesmokkelde kinderen zijn tussen de 4 en 15 jaar oud en worden vaak op boten gezet waarmee ook drugs en vuurwapens worden vervoerd, zo laat het OM weten.

Als gevolg daarvan is 'een strenge waarschuwing afgegeven aan alle betrokkenen, inclusief ouders en voogden, om zich niet in te laten met deze vorm van misdaad'. Het OM doet een oproep aan de gemeenschap om waakzaam te zijn voor dit soort criminaliteit en gevallen te melden bij de politie.

Al jaren is er sprake van een vluchtelingenstroom vanuit Venezuela naar alle buurlanden, inclusief Curaçao. De afgelopen periode is het aantal kinderen dat mee wordt genomen op de bootjes toegenomen.

Aanhoudingen

Afgelopen woensdag is aan de oostkant van het eiland nog een boot aangekomen met vermoedelijk tientallen ongedocumenteerden uit Venezuela. De politie heeft enkele mannen, een vrouw en een minderjarig kind aangehouden. Ook zijn er verschillende vuurwapens en drugs in beslag genomen.

De politie denkt dat tientallen mensen op deze wijze ongezien het land zijn binnen gekomen. De moeder en oma van het aangehouden kind verbleven al op het eiland en hebben zich later op de dag gemeld bij de politie. Ook zij zijn aangehouden omdat ze illegaal op het eiland verblijven.

Meer uit Binnenland

Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

2 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

3 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

11 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

11 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

11 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

18 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

20 uur geleden