Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM Curaçao ziet 'duidelijke toename' kindersmokkel uit Venezuela

OM Curaçao ziet 'duidelijke toename' kindersmokkel uit Venezuela

WILLEMSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie op Curaçao ziet een duidelijke toename van kindersmokkel, met name tussen Venezuela en Curaçao. De gesmokkelde kinderen zijn tussen de 4 en 15 jaar oud en worden vaak op boten gezet waarmee ook drugs en vuurwapens worden vervoerd, zo laat het OM weten.

Als gevolg daarvan is 'een strenge waarschuwing afgegeven aan alle betrokkenen, inclusief ouders en voogden, om zich niet in te laten met deze vorm van misdaad'. Het OM doet een oproep aan de gemeenschap om waakzaam te zijn voor dit soort criminaliteit en gevallen te melden bij de politie.

Al jaren is er sprake van een vluchtelingenstroom vanuit Venezuela naar alle buurlanden, inclusief Curaçao. De afgelopen periode is het aantal kinderen dat mee wordt genomen op de bootjes toegenomen.

Aanhoudingen

Afgelopen woensdag is aan de oostkant van het eiland nog een boot aangekomen met vermoedelijk tientallen ongedocumenteerden uit Venezuela. De politie heeft enkele mannen, een vrouw en een minderjarig kind aangehouden. Ook zijn er verschillende vuurwapens en drugs in beslag genomen.

De politie denkt dat tientallen mensen op deze wijze ongezien het land zijn binnen gekomen. De moeder en oma van het aangehouden kind verbleven al op het eiland en hebben zich later op de dag gemeld bij de politie. Ook zij zijn aangehouden omdat ze illegaal op het eiland verblijven.

Meer uit Binnenland

Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

4 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

8 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

9 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

10 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

14 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

14 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

15 uur geleden