Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM Curaçao ziet 'duidelijke toename' kindersmokkel uit Venezuela

OM Curaçao ziet 'duidelijke toename' kindersmokkel uit Venezuela

WILLEMSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie op Curaçao ziet een duidelijke toename van kindersmokkel, met name tussen Venezuela en Curaçao. De gesmokkelde kinderen zijn tussen de 4 en 15 jaar oud en worden vaak op boten gezet waarmee ook drugs en vuurwapens worden vervoerd, zo laat het OM weten.

Als gevolg daarvan is 'een strenge waarschuwing afgegeven aan alle betrokkenen, inclusief ouders en voogden, om zich niet in te laten met deze vorm van misdaad'. Het OM doet een oproep aan de gemeenschap om waakzaam te zijn voor dit soort criminaliteit en gevallen te melden bij de politie.

Al jaren is er sprake van een vluchtelingenstroom vanuit Venezuela naar alle buurlanden, inclusief Curaçao. De afgelopen periode is het aantal kinderen dat mee wordt genomen op de bootjes toegenomen.

Aanhoudingen

Afgelopen woensdag is aan de oostkant van het eiland nog een boot aangekomen met vermoedelijk tientallen ongedocumenteerden uit Venezuela. De politie heeft enkele mannen, een vrouw en een minderjarig kind aangehouden. Ook zijn er verschillende vuurwapens en drugs in beslag genomen.

De politie denkt dat tientallen mensen op deze wijze ongezien het land zijn binnen gekomen. De moeder en oma van het aangehouden kind verbleven al op het eiland en hebben zich later op de dag gemeld bij de politie. Ook zij zijn aangehouden omdat ze illegaal op het eiland verblijven.

Meer uit Binnenland

Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

3 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

4 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

6 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

6 uur geleden
Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

10 uur geleden
Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

12 uur geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

12 uur geleden