OM: cel voor 16-jarige jongen na messteek in rug 12-jarig meisje
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de kinderrechter in Den Haag 300 dagen jeugddetentie geëist tegen een 16-jarige jongen uit 's Gravenzande, omdat hij op 29 juli vorig jaar een 12-jarig meisje zonder enige aanleiding met een mes in haar rug zou hebben gestoken. Het geweld deed zich voor in het Delftse park Buitenhof, waar het slachtoffer met een vriendinnetje aan het spelen was. Het meisje moest voor behandeling naar een ziekenhuis.
Volgens het OM lijkt het erop dat de jongen die dag een bekende van hem wilde doden. Hij zou hebben geprobeerd op de bewuste dag een afspraak met haar te maken, maar zij ging daar niet op in, aldus justitie. Mogelijk dat de verdachte daarop uit frustratie een willekeurig ander slachtoffer heeft gezocht. In zijn telefoon vond de politie de notitie "Plan om haar te doden op 26 juli. Plan uitvoeren op 29 juli 2021."
De steekpartij leidde tot grote onrust in de buurt. De politie liet in de zoektocht naar de dader een compositietekening van de verdachte maken. De tv-programma’s Team West en Opsporing Verzocht besteedden in september aandacht aan de zaak, waarna tips tot aanhouding van de jongen leidden.
Het onderzoek van de telefoon wijst volgens het OM uit dat de jongen op het moment van het incident in de buurt van de plaats van het misdrijf moet zijn geweest. De jongen verklaart zelf dat hij op een naburig voetbalveldje is geweest. De problemen met alcohol en drugs van de verdachte baren de officier van justitie zorgen. De jongen moet zich daarom laten behandelen en begeleiden, vindt hij.
De kinderrechter doet uitspraak op 12 mei.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Sophie Hermans (Klimaat) is kritisch op de aankoop van CO2-kredieten buiten de EU, wat is afgesproken in het klimaatdoel voor 2040. Lidstaten zijn akkoord gegaan om per 2040 90 procent minder uit te stoten. 85 procent daarvan gebeurt binnen de EU, 5 procent kan worden gecompenseerd met de aankoop van CO2-kredieten buiten Europa.
40 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gestegen naar 2100, het hoogste aantal in ruim een maand tijd. Dat is opnieuw boven de afgesproken grens van 2000 mensen, en daarom moet opvangorgaan COA weer een dwangsom van 50.000 euro betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees is zijn opdracht woensdagochtend begonnen met een gesprek met verkiezingswinnaar Rob Jetten. De partijleider van D66 herhaalde voorafgaand aan het gesprek dat zijn voorkeur uitgaat naar een brede meerderheidscoalitie met VVD, GroenLinks-PvdA en CDA.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bedrijf Milo & Moon roept een therapieschommel voor kinderen terug, omdat er bij gebruik een ernstig risico bestaat op verwurging. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft vastgesteld dat kinderen met hun hoofd verstrikt kunnen raken in het doek van de schommel, met mogelijk dodelijke afloop. Mensen moeten onmiddellijk stoppen met het gebruik van de therapeutische schommel, waarschuwt het bedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland doet aangifte van het lekken van de sollicitatie van Esmah Lahlah voor het burgemeesterschap van Delft. Begin deze week kwam naar buiten dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA eerder dit jaar heeft gesolliciteerd voor de vacature in de Zuid-Hollandse stad. De nieuwe partijleider Jesse Klaver bevestigde dat na berichten in de media.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De maximumtemperatuur in De Bilt is sinds 17 maart, dus 234 dagen op rij, niet lager geweest dan 10 graden. Nog nooit eerder is de maximumtemperatuur daar zo lang achtereen in de dubbele cijfers gebleven, meldt Weeronline. Het vorige record stamt uit 2020, toen de temperatuur 233 dagen onafgebroken 10 graden of hoger was.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in de eerste drie kwartalen van 2025 met bijna 80.000 mensen gegroeid. Die groei is minder sterk dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De groei komt volledig door migratie, want er overlijden nog altijd meer mensen dan er geboren worden.
4 uur geleden