Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: cel voor 16-jarige jongen na messteek in rug 12-jarig meisje

OM: cel voor 16-jarige jongen na messteek in rug 12-jarig meisje

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de kinderrechter in Den Haag 300 dagen jeugddetentie geëist tegen een 16-jarige jongen uit 's Gravenzande, omdat hij op 29 juli vorig jaar een 12-jarig meisje zonder enige aanleiding met een mes in haar rug zou hebben gestoken. Het geweld deed zich voor in het Delftse park Buitenhof, waar het slachtoffer met een vriendinnetje aan het spelen was. Het meisje moest voor behandeling naar een ziekenhuis.

Volgens het OM lijkt het erop dat de jongen die dag een bekende van hem wilde doden. Hij zou hebben geprobeerd op de bewuste dag een afspraak met haar te maken, maar zij ging daar niet op in, aldus justitie. Mogelijk dat de verdachte daarop uit frustratie een willekeurig ander slachtoffer heeft gezocht. In zijn telefoon vond de politie de notitie "Plan om haar te doden op 26 juli. Plan uitvoeren op 29 juli 2021."

De steekpartij leidde tot grote onrust in de buurt. De politie liet in de zoektocht naar de dader een compositietekening van de verdachte maken. De tv-programma’s Team West en Opsporing Verzocht besteedden in september aandacht aan de zaak, waarna tips tot aanhouding van de jongen leidden.

Het onderzoek van de telefoon wijst volgens het OM uit dat de jongen op het moment van het incident in de buurt van de plaats van het misdrijf moet zijn geweest. De jongen verklaart zelf dat hij op een naburig voetbalveldje is geweest. De problemen met alcohol en drugs van de verdachte baren de officier van justitie zorgen. De jongen moet zich daarom laten behandelen en begeleiden, vindt hij.

De kinderrechter doet uitspraak op 12 mei.

Meer uit Binnenland

Bohemian Rhapsody van Queen opnieuw op 1 in Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.

5 uur geleden
Regisseur Frans Weisz (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.

9 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor doden vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".

10 uur geleden
Corné H. in afzondering na gijzeling in gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.

10 uur geleden
Afschieten Gelderse 'probleemwolf' ligt vrijdag weer bij rechter

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.

11 uur geleden
Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

12 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

13 uur geleden