Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: Bretly D. toonde voor moord vuurwapen aan voorbijganger

OM: Bretly D. toonde voor moord vuurwapen aan voorbijganger

ROTTERDAM (ANP) - Bretly D., verdacht van onder meer de moord op de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven, heeft kort voor dat dodelijke geweld een vuurwapen getoond aan een voorbijganger op station Rotterdam-Zuid. Daarna ging hij "in één rechte lijn" naar de woning van het slachtoffer.

Dat zei de officier van justitie woensdag tijdens een toelichting op de stand van het zaken in het onderzoek naar de vermoede misdrijven van de 24-jarige D. De rechtbank in Rotterdam hield in de extra beveiligde zaal een eerste openbare, inleidende zitting in de zaak tegen D. De verdachte bleef in zijn cel en was er niet bij.

Justitie verdenkt D. van de moord op de 60-jarige Van Griensven, gepleegd op 13 oktober. Hij zou het slachtoffer van korte afstand in het voorhoofd hebben geschoten. Daarna zou D. brand hebben gesticht in de woning van Van Griensven, gelegen aan het Handelsplein in Rotterdam. De brandweer trof de man na het blussen daarvan zwaargewond aan. Het slachtoffer overleed ter plaatse.

Zoektocht

In het daaropvolgende onderzoek kwam D. bij de recherche in beeld door onder meer camerabeelden en getuigenverklaringen. Op een sigarettenpeuk en een glas in de woning van Van Griensven is DNA gevonden van D., aldus het OM. Ook het tonen van het wapen op het treinstation is door camera's geregistreerd. Het onderzoek zit volgens het OM in de afrondende fase. D. zal naar het Pieter Baan Centrum worden gestuurd voor een gedragskundige observatie.

D. wist geruime tijd uit handen van de politie te blijven. In de nacht van 20 op 21 oktober zou hij een 32-jarige man in een woning in Zutphen in diens been hebben gestoken. Ook zou D. meermalen hebben geprobeerd de man te wurgen. Hij zou daarnaast de inboedel van de woning van dit slachtoffer hebben vernield.

Na het incident in Zutphen publiceerde de politie nog dezelfde dag een foto en de volledige naam van D. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk. Tijdens de intensieve zoektocht kreeg de politie honderden tips. De verdachte werd woensdagochtend 25 oktober gearresteerd bij een hotel aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Veel rook bij brand in Westelijk Havengebied Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.

19 minuten geleden
Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

8 uur geleden
LAKS ontvangt 26.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.

9 uur geleden
Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

12 uur geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

15 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

15 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

16 uur geleden