Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: Bretly D. toonde voor moord vuurwapen aan voorbijganger

OM: Bretly D. toonde voor moord vuurwapen aan voorbijganger

ROTTERDAM (ANP) - Bretly D., verdacht van onder meer de moord op de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven, heeft kort voor dat dodelijke geweld een vuurwapen getoond aan een voorbijganger op station Rotterdam-Zuid. Daarna ging hij "in één rechte lijn" naar de woning van het slachtoffer.

Dat zei de officier van justitie woensdag tijdens een toelichting op de stand van het zaken in het onderzoek naar de vermoede misdrijven van de 24-jarige D. De rechtbank in Rotterdam hield in de extra beveiligde zaal een eerste openbare, inleidende zitting in de zaak tegen D. De verdachte bleef in zijn cel en was er niet bij.

Justitie verdenkt D. van de moord op de 60-jarige Van Griensven, gepleegd op 13 oktober. Hij zou het slachtoffer van korte afstand in het voorhoofd hebben geschoten. Daarna zou D. brand hebben gesticht in de woning van Van Griensven, gelegen aan het Handelsplein in Rotterdam. De brandweer trof de man na het blussen daarvan zwaargewond aan. Het slachtoffer overleed ter plaatse.

Zoektocht

In het daaropvolgende onderzoek kwam D. bij de recherche in beeld door onder meer camerabeelden en getuigenverklaringen. Op een sigarettenpeuk en een glas in de woning van Van Griensven is DNA gevonden van D., aldus het OM. Ook het tonen van het wapen op het treinstation is door camera's geregistreerd. Het onderzoek zit volgens het OM in de afrondende fase. D. zal naar het Pieter Baan Centrum worden gestuurd voor een gedragskundige observatie.

D. wist geruime tijd uit handen van de politie te blijven. In de nacht van 20 op 21 oktober zou hij een 32-jarige man in een woning in Zutphen in diens been hebben gestoken. Ook zou D. meermalen hebben geprobeerd de man te wurgen. Hij zou daarnaast de inboedel van de woning van dit slachtoffer hebben vernield.

Na het incident in Zutphen publiceerde de politie nog dezelfde dag een foto en de volledige naam van D. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk. Tijdens de intensieve zoektocht kreeg de politie honderden tips. De verdachte werd woensdagochtend 25 oktober gearresteerd bij een hotel aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Geschenkwoningen Watersnoodramp krijgen status van rijksmonument

OUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.

2 uur geleden
The Voice start half januari, kijkers thuis stemmen niet meer

HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.

4 uur geleden
Onvoldoende jeugdzorg in woonpand Heerhugowaard waar explosie was

HEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.

4 uur geleden
Noodpakket Sinterklaasjournaal een kwart miljoen keer besteld

HILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.

4 uur geleden
Rechter doet over twee weken uitspraak over PAS-melders

ZUTPHEN (ANP) - Over of zogeheten PAS-melders gelegaliseerd moeten worden, doet de rechter over twee weken uitspraak. Farmers Defence Force (FDF) had een kort geding aangespannen tegen de Staat, de zaak diende woensdag in de rechtbank in Zutphen. PAS-melders zijn boeren die volgens FDF buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.

4 uur geleden
Nieuwe verdachte vast na dood 24-jarige vrouw in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag een nieuwe verdachte opgepakt in het onderzoek naar de dood van een 24-jarige vrouw in Rotterdam. Het gaat om een 20-jarige man uit Nijmegen.

4 uur geleden
Universiteit Tilburg niet tevreden over Israëlische partner

TILBURG (ANP) - De universiteit in Tilburg wil dat de Hebrew University in Israël, waarmee ze samenwerkt, meer doet voor "een rechtvaardige en blijvende vrede" in het Midden-Oosten. De Israëlische instelling zou zich ook meer moeten inzetten voor wederopbouw van Palestijnse universiteiten en tegen "verkeerde inmenging" van het Israëlische leger.

5 uur geleden