Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: Bretly D. toonde voor moord vuurwapen aan voorbijganger

OM: Bretly D. toonde voor moord vuurwapen aan voorbijganger

ROTTERDAM (ANP) - Bretly D., verdacht van onder meer de moord op de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven, heeft kort voor dat dodelijke geweld een vuurwapen getoond aan een voorbijganger op station Rotterdam-Zuid. Daarna ging hij "in één rechte lijn" naar de woning van het slachtoffer.

Dat zei de officier van justitie woensdag tijdens een toelichting op de stand van het zaken in het onderzoek naar de vermoede misdrijven van de 24-jarige D. De rechtbank in Rotterdam hield in de extra beveiligde zaal een eerste openbare, inleidende zitting in de zaak tegen D. De verdachte bleef in zijn cel en was er niet bij.

Justitie verdenkt D. van de moord op de 60-jarige Van Griensven, gepleegd op 13 oktober. Hij zou het slachtoffer van korte afstand in het voorhoofd hebben geschoten. Daarna zou D. brand hebben gesticht in de woning van Van Griensven, gelegen aan het Handelsplein in Rotterdam. De brandweer trof de man na het blussen daarvan zwaargewond aan. Het slachtoffer overleed ter plaatse.

Zoektocht

In het daaropvolgende onderzoek kwam D. bij de recherche in beeld door onder meer camerabeelden en getuigenverklaringen. Op een sigarettenpeuk en een glas in de woning van Van Griensven is DNA gevonden van D., aldus het OM. Ook het tonen van het wapen op het treinstation is door camera's geregistreerd. Het onderzoek zit volgens het OM in de afrondende fase. D. zal naar het Pieter Baan Centrum worden gestuurd voor een gedragskundige observatie.

D. wist geruime tijd uit handen van de politie te blijven. In de nacht van 20 op 21 oktober zou hij een 32-jarige man in een woning in Zutphen in diens been hebben gestoken. Ook zou D. meermalen hebben geprobeerd de man te wurgen. Hij zou daarnaast de inboedel van de woning van dit slachtoffer hebben vernield.

Na het incident in Zutphen publiceerde de politie nog dezelfde dag een foto en de volledige naam van D. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk. Tijdens de intensieve zoektocht kreeg de politie honderden tips. De verdachte werd woensdagochtend 25 oktober gearresteerd bij een hotel aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Inwoners Engelen overhandigen petitie voor gastvrije asielopvang

DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.

3 uur geleden
ME ingezet bij bezetting VU-gebouw, universiteit doet aangifte

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.

3 uur geleden
Opnieuw Nederlander van flotilla-boot gehaald door Israël

DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.

5 uur geleden
Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

7 uur geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

7 uur geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

8 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

9 uur geleden