
OM blij met aanhouding Ridouan T., onderzoek gaat verder
DRIEBERGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie is blij en opgelucht dat het criminele kopstuk Ridouan T. is opgepakt in Dubai. Er is daarmee een gevoelige klap toegebracht aan de internationale criminele organisatie waarvan T. als kopstuk wordt gezien, zei landelijk hoofdofficier Fred Westerbeke. Het onderzoek naar de organisatie gaat verder.
Justitie vermoedde al langer dat T. zich in Dubai of in die regio ophield. De verdachte werd getraceerd en de arrestatie maandag in een woning verliep volgens de politie rustig.
Complimenten waren er van de politietop voor het grote team van specialisten dat met "een ongekende motivatie en een nimmer aflatende inzet" bezig was om T. op te sporen. Er waren zeker honderd mensen mee bezig.
Ontluisterende inkijk
Justitie had een beloning uitgeloofd van 100.000 euro voor de tip die zou leiden tot zijn arrestatie. Maar het geld wordt niet uitgekeerd, omdat politiewerk leidde tot de aanhouding. Alles werd daarbij "uit de kast getrokken", uiteenlopend van methoden als observatie en het horen van getuigen, tot de inzet van informanten en financiële en digitale opsporing.
Volgens de politie gaf de ontsleutelde informatie een ontluisterende inkijk in de manier waarop de criminelen te werk gingen en roekeloos beslissingen namen over leven en dood. Ze vertrouwden volledig op hun versleutelde berichten. "Ze denken onterecht dat ze onaantastbaar zijn", aldus de politie, die zei dat de organisatie stap voor stap zal worden ontmanteld.
Meer uit Binnenland
ZWOLLE (ANP) - In Zwolle wordt vrijdagavond tijdens koningsnacht een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan de onverwacht overleden topchef Jonnie Boer van driesterrenrestaurant De Librije in die stad. Dat laat de lokale bestuurder van Koninklijke Horeca Nederland weten. "Het is een icoon dat je als stad verliest. Daar mag je best even bij stilstaan", zegt de Zwolse horecavoorzitter Dennis Kaatman.
21 minuten geledenMAASHORST (ANP) - Het is "het meest aannemelijk" dat de kunstwerken die de gemeente Maashorst kwijt is, met het grofvuil zijn meegegeven. Onder de vermiste stukken is een zeefdruk van kunstenaar Andy Warhol met een portret van prinses Beatrix. De gemeente liet er een onafhankelijk bureau onderzoek naar doen. De gemeente verwacht niet dat de kunstwerken ooit nog terugkomen en het college van burgemeester en wethouders betreurt dat.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelde zich afgelopen jaar "agressiever, brutaler en provocerender" op tegen Europese landen, constateert de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) in het jaarverslag. Het land spioneerde, voerde cyberaanvallen uit en zette in het geheim desinformatiecampagnes in om het publieke debat te beïnvloeden. "Het regime gebruikt sabotage die grenst aan staatsterrorisme om in Europa angst te zaaien", aldus de AIVD.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Sommige criminele netwerken beschikken over een eigen 'inlichtingendienst'. Zij hebben "vergaande capaciteiten om inlichtingenonderzoek te doen naar personen die zij als dreiging zien". Dat meldt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) in het jaarverslag van 2024. Volgens de AIVD hebben de criminelen bijvoorbeeld officieren van justitie, rechters, journalisten of politici in het vizier.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Negen organisaties rond het onderwijs weigeren verder te praten met de overheid over plannen om de kwaliteit van de sector te verbeteren. Ze zijn boos over de verdere bezuinigingen die het kabinet wil doorvoeren. Daardoor wordt het onderwijs "in het hart geraakt", zeggen ze donderdag in een gezamenlijke verklaring.
2 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland moet zich "tot de tanden toe bewapenen" om veilig te blijven, vindt koning Willem-Alexander. Vrede en veiligheid zijn niet langer vanzelfsprekend, waarschuwt hij na een bezoek aan een kazerne waar Nederland onder meer Oekraïense militairen traint.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Joodse Nederlanders zijn oververtegenwoordigd als slachtoffers van discriminatie, maakt Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner op uit donderdag verschenen cijfers over discriminatie. Van de discriminatiefeiten die het OM in 2024 registreerde, betrof het in 37 procent van de gevallen antisemitisme. "Terwijl slechts 0,3 procent van de Nederlandse bevolking Joods is."
2 uur geleden