Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM blij met aanhouding Ridouan T., onderzoek gaat verder

OM blij met aanhouding Ridouan T., onderzoek gaat verder

DRIEBERGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie is blij en opgelucht dat het criminele kopstuk Ridouan T. is opgepakt in Dubai. Er is daarmee een gevoelige klap toegebracht aan de internationale criminele organisatie waarvan T. als kopstuk wordt gezien, zei landelijk hoofdofficier Fred Westerbeke. Het onderzoek naar de organisatie gaat verder.

Justitie vermoedde al langer dat T. zich in Dubai of in die regio ophield. De verdachte werd getraceerd en de arrestatie maandag in een woning verliep volgens de politie rustig.

Complimenten waren er van de politietop voor het grote team van specialisten dat met "een ongekende motivatie en een nimmer aflatende inzet" bezig was om T. op te sporen. Er waren zeker honderd mensen mee bezig.

Ontluisterende inkijk

Justitie had een beloning uitgeloofd van 100.000 euro voor de tip die zou leiden tot zijn arrestatie. Maar het geld wordt niet uitgekeerd, omdat politiewerk leidde tot de aanhouding. Alles werd daarbij "uit de kast getrokken", uiteenlopend van methoden als observatie en het horen van getuigen, tot de inzet van informanten en financiële en digitale opsporing.

Volgens de politie gaf de ontsleutelde informatie een ontluisterende inkijk in de manier waarop de criminelen te werk gingen en roekeloos beslissingen namen over leven en dood. Ze vertrouwden volledig op hun versleutelde berichten. "Ze denken onterecht dat ze onaantastbaar zijn", aldus de politie, die zei dat de organisatie stap voor stap zal worden ontmanteld.

Meer uit Binnenland

Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

2 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

6 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

6 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

7 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

7 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

14 uur geleden