Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM blij met aanhouding Ridouan T., onderzoek gaat verder

OM blij met aanhouding Ridouan T., onderzoek gaat verder

DRIEBERGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie is blij en opgelucht dat het criminele kopstuk Ridouan T. is opgepakt in Dubai. Er is daarmee een gevoelige klap toegebracht aan de internationale criminele organisatie waarvan T. als kopstuk wordt gezien, zei landelijk hoofdofficier Fred Westerbeke. Het onderzoek naar de organisatie gaat verder.

Justitie vermoedde al langer dat T. zich in Dubai of in die regio ophield. De verdachte werd getraceerd en de arrestatie maandag in een woning verliep volgens de politie rustig.

Complimenten waren er van de politietop voor het grote team van specialisten dat met "een ongekende motivatie en een nimmer aflatende inzet" bezig was om T. op te sporen. Er waren zeker honderd mensen mee bezig.

Ontluisterende inkijk

Justitie had een beloning uitgeloofd van 100.000 euro voor de tip die zou leiden tot zijn arrestatie. Maar het geld wordt niet uitgekeerd, omdat politiewerk leidde tot de aanhouding. Alles werd daarbij "uit de kast getrokken", uiteenlopend van methoden als observatie en het horen van getuigen, tot de inzet van informanten en financiële en digitale opsporing.

Volgens de politie gaf de ontsleutelde informatie een ontluisterende inkijk in de manier waarop de criminelen te werk gingen en roekeloos beslissingen namen over leven en dood. Ze vertrouwden volledig op hun versleutelde berichten. "Ze denken onterecht dat ze onaantastbaar zijn", aldus de politie, die zei dat de organisatie stap voor stap zal worden ontmanteld.

Meer uit Binnenland

Monumentaal aquarium Artis in juni weer open na grote renovatie

AMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.

19 minuten geleden
Dit jaar meer vlinders in lente, minder in zomer en najaar

WAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".

56 minuten geleden
Brand in discotheek Saasveld, 3000 mensen geëvacueerd

SAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.

4 uur geleden
Bijna 700 vrijwilligers bij zoektocht naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.

8 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

8 uur geleden
Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

17 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

20 uur geleden