Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: bij moorden Weiteveen wijst alles op planmatige aanpak

OM: bij moorden Weiteveen wijst alles op planmatige aanpak

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in de zaak over de moorden in het Drentse Weiteveen uit van een vooropgezet plan bij verdachte Richard K. "Alles wijst op een planmatige aanpak", zei de officier van justitie woensdag, tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak bij de rechtbank in Assen.

K. (50) staat terecht voor de moord op een 44-jarige vrouw en haar 38-jarige man. Hij zou hen op 16 januari hebben gedood na een slepend conflict over de woning die hij hen een jaar eerder had verkocht, aan de Bargerweg in Weiteveen. Volgens de rechtbank staat al "hartstikke vast" dat K. de beide slachtoffers heeft gedood, omdat veel van het geweld op beeld staat. K. betwist dat hij een vooropgezet plan heeft gehad.

De aanklager beschreef kort wat K. zou hebben gedaan. Een half uur voor de moorden stuurde hij een mail naar huis met financiële informatie, "voor het geval er iets gebeurt". Hij zou camera's hebben uitgeschakeld in een schuur nabij het huis van de slachtoffers en zich hebben bewapend met meerdere vuurwapens en een mes. Hij blokkeerde de weg toen het vrouwelijke slachtoffer terugkeerde na het naar school brengen van een van haar kinderen, aldus de officier, waardoor zij niet verder kon rijden. Daarop stapte K. uit, liep naar haar auto en schoot de vrouw met meerdere kogels dood, stelt het OM.

Daarna is hij naar de woning van de slachtoffers gegaan, aldus de officier, en heeft daar tegen een 12-jarige zoon van de slachtoffers gezegd dat er een ongeluk was gebeurd met zijn moeder. Toen het mannelijke slachtoffer verscheen, schoot K. direct op hem. Vervolgens pakte hij een extra wapen uit zijn auto, ging achter het slachtoffer aan en schoot nogmaals. Ook stak hij de man met een mes en sloeg hij hem met een van de vuurwapens.

Meer uit Binnenland

AOb: examenuitslag van meer dan 56.000 vmbo-leerlingen dag later

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).

35 minuten geleden
Ye al voor kort geding over inreisverbod in Nederland gearriveerd

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.

2 uur geleden
Arib hamert op belang waarheidsvinding in corona-enquête

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.

2 uur geleden
College Rechten van de Mens: ON! discrimineerde met vacaturetekst

UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.

3 uur geleden
Iraans regime nog 'stevig' in het zadel, aldus minister Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.

3 uur geleden
Berendsen: deel ambassadepersoneel binnenkort terug naar Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.

4 uur geleden
Arib voelde zich onder druk gezet rond werkwijze tijdens corona

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

4 uur geleden