Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: bij moorden Weiteveen wijst alles op planmatige aanpak

OM: bij moorden Weiteveen wijst alles op planmatige aanpak

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in de zaak over de moorden in het Drentse Weiteveen uit van een vooropgezet plan bij verdachte Richard K. "Alles wijst op een planmatige aanpak", zei de officier van justitie woensdag, tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak bij de rechtbank in Assen.

K. (50) staat terecht voor de moord op een 44-jarige vrouw en haar 38-jarige man. Hij zou hen op 16 januari hebben gedood na een slepend conflict over de woning die hij hen een jaar eerder had verkocht, aan de Bargerweg in Weiteveen. Volgens de rechtbank staat al "hartstikke vast" dat K. de beide slachtoffers heeft gedood, omdat veel van het geweld op beeld staat. K. betwist dat hij een vooropgezet plan heeft gehad.

De aanklager beschreef kort wat K. zou hebben gedaan. Een half uur voor de moorden stuurde hij een mail naar huis met financiële informatie, "voor het geval er iets gebeurt". Hij zou camera's hebben uitgeschakeld in een schuur nabij het huis van de slachtoffers en zich hebben bewapend met meerdere vuurwapens en een mes. Hij blokkeerde de weg toen het vrouwelijke slachtoffer terugkeerde na het naar school brengen van een van haar kinderen, aldus de officier, waardoor zij niet verder kon rijden. Daarop stapte K. uit, liep naar haar auto en schoot de vrouw met meerdere kogels dood, stelt het OM.

Daarna is hij naar de woning van de slachtoffers gegaan, aldus de officier, en heeft daar tegen een 12-jarige zoon van de slachtoffers gezegd dat er een ongeluk was gebeurd met zijn moeder. Toen het mannelijke slachtoffer verscheen, schoot K. direct op hem. Vervolgens pakte hij een extra wapen uit zijn auto, ging achter het slachtoffer aan en schoot nogmaals. Ook stak hij de man met een mes en sloeg hij hem met een van de vuurwapens.

Meer uit Binnenland

Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.

26 minuten geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

1 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

4 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

4 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

5 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

5 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

5 uur geleden